10 najbogatszych piłkarzy świata

  • Drukuj

Piłka nożna to nie tylko jeden z najpopularniejszych sportów świata, ale również wielki biznes, biznes w którym obraca się miliardami dolarów. W związku z tym nie powinno nikogo dziwić, że najlepsi piłkarze świata mogą liczyć na miliony dolarów z tytułu kontraktów klubowych i umów sponsorskich.

Jeżeli zastanawiasz się jakimi majątkami dysponują najbogatsi piłkarze na świecie, poniżej przedstawiamy dziesięciu piłkarzy z listy "Goal Rich List 2015" przygotowanej przez uznany serwis Goal.com. Nie powinno być niczym zaskakującym, że na szczycie listy najbogatszych znaleźli się piłkarze, którzy od wielu lat są uważani za najlepszych na świecie.

1. Cristiano Ronaldo: 210 milionów euro.
Cristiano Ronaldo od kilku lat cementuje swój wizerunek najlepszego piłkarza świata. Szacuje się, że w Realu Madryt może zarabiać nawet 18 milionów euro rocznie, a kolejne miliony napływają od reklamodawców.

Cristiano Ronaldo

2. Lionel Messi: 200 milionów euro.
W różnych rankingach najlepszych piłkarzy świata zawodnik FC Barcelona, Lionel Messi zmienia się pozycjami z Cristiano Ronaldo. Nawet w rankingu najbogatszych piłkarzy obaj panowie idą łeb w łeb.

Lionel Messi

3. Neymar: 135 milionów euro.
Chociaż Neymar ma dopiero 23 lata, jego majątek już szacuje się na około 135 milionów euro. W przyszłości to właśnie ten piłkarz może rozdawać kart na stadionach świata. Obecnie gra dla FC Barcelona.

Neymar

4. Zlatan Ibrahimović: 105 milionów euro.
Na miejscu czwartym najbogatszych piłkarzy uplasował się Zlatan Ibrahimović, napastnik Paris Saint-Germain. Zawodnik był już piłkarzem o ugruntowanej renomie, zanim świat usłyszał o Naymarze.

Zlatan Ibrahimović

5. Wayne Rooney: 103 miliony euro.
Wayne Rooney, grający na pozycji napastnika lub pomocnika w Manchesterze United, może się pochwalić majątkiem opiewającym na 103 miliony euro. W Manchesterze gra od 2004 roku.

Wayne Rooney

6. Kaka: 96 milionów euro.
Dawno minęły czasy świetności Kaki, ale trzeba mu oddać, że w 2007 roku zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza i zbudował pokaźny majątek. Obecnie gra dla Orlando City w Major League Soccer.

Kaka

7. Samuel Eto'o: 87 milionów euro.
Samuel Eto'o to kameruński piłkarz występujący na pozycji napastnika w Sampdorii. Największe sukcesy odnosił grając w Barcelonie w latach 2004-2009. To właśnie wtedy na jego konto wpływało najwięcej pieniędzy.

Samuel Eto'o

8. Raul: 85 milionów euro.
Raúl to hiszpański piłkarz, który w latach 1994–2010 rozegrał 550 spotkań dla Realu Madryt dla którego strzelił 228 goli. Mimo, że w tym roku kończy 38 lat, kontynuuje karierę w amerykańskim klubie New York Cosmos.

Raul

9. Ronaldinho: 83 miliony euro.
Ronaldinho to piłkarz brazylijski grający zazwyczaj na pozycji pomocnika lub napastnika, który największe sukcesy odnosił grając w FC Barcelona w latach 2003–2008. Obecnie gra w meksykańskim Querétaro.

Ronaldinho

10. Frank Lampard: 80 milionów euro.
Frank Lampard to angielski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Manchesterze City. Zanim trafił do Manchesteru City grał w Chelsea, gdzie w latach 2001–2014 rozegrał 429 meczów i strzelił 147 goli.

Frank Lampard