Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


7 szokująco niebezpiecznych zawodów

Miliony ludzi cierpią na uczucie marnowania swojego życia poprzez wykonywanie nudnych, ale bezpiecznych prac biurowych. Wielu z nas czuje się jakby takie miejsca powoli wysysały z nas życie, mimo że tak naprawdę są dla nas całkowicie bezpieczne. Może i nudne, ale bezpieczne.

Oczywiście są zawody dużo ciekawsze, w których można poczuć adrenalinę, poczuć, że się żyje – jednakże takie zawody wymagają ciężkiej pracy fizycznej, niejednokrotnie narażając osoby które je wykonują na ogromne niebezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy wam kilka zawodów w jakich panują niebezpieczne warunki pracy i w których łatwo o wypadek zagrażający życiu człowieka.

1. Kierowcy samochodów ciężarowych.
Wypadki spowodowane zaśnięciem, ryzykowanie życie w obronie przewożonych towarów przed złodziejami itd. Kierowcy ciężarówek nie mają łatwo. Wielu z nich umiera młodo.

2. Strażacy.
Strażacy faktycznie niemal codziennie mogą ryzykować swoje życie biorąc udział w gaszeniu pożarów i ratowaniu życia innych ludzi.

3. Policjanci.
Pewnie zdawałeś sobie sprawę z tego, że policjanci znajdą się wysoko na tej liście. Jako, że bronią nas przed przestępcami, często są ich pierwszym celem.

4. Drwale.
Drwale wykonują bardzo ciężką pracę, z niebezpiecznym sprzętem i przy drzewach, które są bardzo, bardzo ciężkie i potrafią być nieprzewidywalne.

5. Elektrycy.
Wydawać by się mogło, że elektrycy bardzo uważają, by nie zostać porażonym przez prąd. Niestety nie zawsze mogą pracować przy wyłączonym zasilaniu, a to niesie ryzyko odniesienia obrażeń i śmierci.

6. Rybacy.
Rybacy wykonują bardzo niebezpieczny zawód, zwłaszcza ci, którzy wyruszają w morze by łapać ogromne ilości ryb i skorupiaków. Pokłady łodzi są śliskie, a przez to łatwo tu o wypadek.

7. Górnicy.
Niewiele jest zawodów znacznie gorszych od górnictwa. Górnika może zabić nie tylko wypadek w pracy, ale również choroby płuc nabyte przez pracę w zapylonym środowisku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń

Polecane strony