Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najdroższych jachtów świata

Jachty to jednostki o napędzie żaglowym lub motorowym, służące najczęściej do celów turystycznych. Wykorzystywane są również do celów rekreacyjnych, sportowych, szkoleniowych a także reprezentacyjnych.

Podczas gdy najtańsze jachty kosztują około 100 tysięcy złotych, ceny droższych jednostek mogą sięgać nawet kilku milionów. Oczywiście na cenę jachtu mają wpływ takie czynniki jak: rozmiary jednostki, rozwiązania techniczne i technologiczne, gadżety i udogodnienia dostępne na jachcie. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać wam kilka bardzo luksusowych i drogich jachtów, których standard przekracza nawet to co możemy zobaczyć w hotelach 5-gwiazdkowych.

1. Streets of Monaco: 1 miliard dolarów.
Najdroższy jacht świata jeszcze nie został wybudowany, jednak jego budowa została zaplanowana na niedaleką przyszłość. Pomysłodawcą jachtu Streets of Monaco (Ulice Monako) jest brytyjska firma Yacht Island Design, która szacuje, ze koszt wybudowania tej jednostki sięgnie około 1 miliarda dolarów. Na jachcie znajdzie się miejsce na korty tenisowe, kort gokartowy imitujący tor Formuły 1, baseny, kawiarnie, lądowisko dla helikopterów, spa, siłownię, niewielką przystań na łodzie (w tym łódź podwodną) i wiele więcej.

2. Azzam: 600 milionów dolarów.
W 2013 roku saudyjski książę Al-Walid bin Talal stał się właścicielem najdłuższego jachtu świata, mierzącego 180 metrów długości Azzam. Tym samym Azzam jest o 11 metrów dłuższy od należącego do Romana Abramowicza Eclipse. Wyposażenie tego jachtu jest ścisłą tajemnicą, jednak od czasu do czasu do mediów przedostają się nowe szczegółu. Wiemy z nich, że jacht posiada dwa lądowiska dla helikopterów, 30 kajut, ogromną salon, dwa wielkie baseny, spa, kino, siłowania i inne.

3. Eclipse: 450 milionów dolarów (lub więcej).
Eclipse jest najdroższym już istniejącym jachtem świata. Jako, że miliarder Roman Abramowicz nie chwili się tym ile kosztowała ta jednostka, możemy się zdać na szacunki ekspertów, którzy najczęściej wymieniają kwotę 450 milionów dolarów. Nie mniej w sieci nie brakuje informacji mówiących o tym, że jacht Abramowicza mógł kosztować nawet miliard dolarów. Jach posiada 70 członków załogi, własnych system ochrony oraz miniaturową łódź podwodną do dyspozycji właściciela i jego gości.

4. Dubai: 350 milionów dolarów.
Ten jacht był w przeszłości znany pod kilkoma nazwami. Został zamówiony jako Golden Star przez bogatego księcia Brunei, jednak gdy budowa jednostki się zakończyła, jej właścicielem został szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum. Aktualnie jacht nazywa się po prostu Dubai. Na jego pokładzie znajdziemy między innymi: basen, spa, szklane schody, lądowisko dla helikopterów, pięć apartamentów dla VIP'ów, kawiarnia z barem i wiele więcej udogodnień z których chętnie korzysta właściciel i jego goście.

5. Superyacht A: 323 miliony dolarów.
Superyacht A to własność rosyjskiego miliardera Andrey'a Melnichenko. Chociaż ta jednostka jest niewielkich rozmiarów, to wydaną na nią ogromną ilość gotówki. Jach posiada 42 członków załogi, oraz dostatecznie dużo kajut by komfortowo ugościć 14 osób. Na wyposażeniu tej luksusowej jednostki pływającej znajdziemy ręcznie wykonane meble, drewniane wykończenia, wygodne sofy oprawione w skórę aligatora, duży basen, jacuzzi, kawiarnię z barem i inne luksusy.

6. Al Said: 300 milionów dolarów.
Właścicielem jachtu Al Said jest Qaboos Bin Said Al Said, który od 1970 roku piastuje stanowisko sułtana Omanu, premiera kraju i ministra kilku resortów. W czasie jego budowy Al Said był drugim co do wielkości jachtem świata. Jach sułtana Omanu może pomieścić do 70 gości oraz 154 członków załogi, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i komfortem sułtana i jego przyjaciół. Wewnątrz jachtu znajdziemy między innymi salę koncertową mogącą pomieścić dużą orkiestrę.

7. Dilbar: 263 miliony dolarów.
Nie chcąc być gorszym od swoich kolegów, rosyjski miliarder Uliszer Usmanow (jeden z najbogatszych ludzi w Rosji) również sprawił sobie drogą zabawkę pod postacią jachtu. Dilbar to luksusowy jacht, który kosztował miliardera 263 miliony dolarów. Na pokładzie jachtu pracuje 47 członków załogi, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo jednostki oraz wszystkich gości. Dilbar ma ponad 360 metrów długości i 50 metrów wysokości, co czyni go jednym z największych jachtów świata.

8. Al Mirqab: 250 milionów dolarów.
Właścicielem tego jachtu jest szejk Hamad ibn Dżasim ibn Dżabr Al Sani, który w latach 2007-2013 pełnił stanowisko premiera Kataru. Na pokładzie jachtu Al Mirqab można się poczuć lepiej niż w większości hoteli 5-gwiazdkowych. Na gości czeka dziesięć komfortowych apartamentów, lotnisko na helikoptery, basen, kino, taras do opalania i inne udogodnienia, które w większości trzymane są w wielkiej tajemnicy. Jach kosztował 250 milionów dolarów, czyli około 800 milionów złotych.

9. Lady Moura: 210 milionów dolarów.
Chociaż Lady Moura nie jest dużym jachtem, to z pewnością należy do najbardziej luksusowych jednostek pływających. Wystarczy wspomnieć o tym, że nawet nazwa statku widoczna na kadłubie została pokryta 24-karatowym złotem! Właścicielem Lady Moura jest saudyjski miliarder Nasser Al-Rashid. Niewiele wiadomo na temat wewnętrznego wyposażenia jednostki. Wiemy tylko, że jacht został wyposażony w dwa silniki wysokoprężne o mocy 7 000 koni mechanicznych.

10. Seven Seas: 200 milionów dolarów.
Zbudowany przez holenderską firmę o Oceanco, jacht Seven Seas może pomieścić 12 osób w całej serii siedmiu spektakularnych apartamentów – w większości dwuosobowych. Właścicielem tej jednostki jest amerykański reżyser Steven Spielberg. Wyposażenie jachtu obejmuje między innymi lądowisko dla helikopterów, zewnętrzny basen, jacuzzi, siłownię a nawet kino. W tym ostatnim być może puszczane są największe hity reżysera, w tym: Lista Schindlera i Szeregowiec Ryan.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane