Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najczęściej pitych koktajli alkoholowych na świecie

Na świecie istnieje wiele różnych przepisów na koktajle. Są one mieszaniną kilku płynów (z których przynajmniej jeden jest alkoholem) oraz dodatków w postaci specyficznych przypraw i barwników nadających im wygląd: zioła, cukier, miód, śmietana, mleko, sok pomidorowy itd.

Chociaż w klubach nocnych i barach sprzedawanych jest wiele koktajli, są takie które sprzedają się lepiej niż pozostałe. Jako, że zbliża się weekend, podczas którego będziecie mogli zakosztować nowych drinków, mamy dla was dość specyficzny ranking. Oto dziesiątka najczęściej pitych koktajli alkoholowych na całym świecie. Na zdrowie.

 

1. Krwawa Mary

Krwawa Mary jest najczęściej zamawianym koktajlem alkoholowym na świecie. Barwę krwi zawdzięcza sokowi pomidorowemu będącemu jednym z głównych składników drinka. Krwawa Mary to jednocześnie koktajl o największej liczbie odmian. Głównymi składnikami drinku są: wódka, sok pomidorowy oraz sok z cytryny.

2. Śrubokręt / Screwdriver

Śrubokręt to jeden z najpopularniejszych koktajli w naszym kraju. Można powiedzieć, że swoja popularność zawdzięcza prostocie przygotowania: potrzeba tylko wódki i soku pomarańczowego. Jego powstanie i nazwę przypisuje się amerykańskim inżynierom, którzy dolewali wódki do soku pomarańczowego i mieszali wszystko śrubokrętem.

3. Cuba Libre

Popularność najczęściej pitych drinków leży w ich smaku i prostocie. Nie inaczej jest z Cuba Libre, koktajlem będącym mieszaniną rumu i coli. Opcjonalnym składnikiem mieszanki jest sok z limonki. Drink został wymyślony w 1900 roku, w Hawanie, na Kubie.

4. Martini

Martini to jeden z najpopularniejszych koktajli na świecie. Drink zyskał bardzo dużą popularność dzięki serii filmów z James'em Bond'em. Dwoma głównymi składnikami Martini jest wytrawny wermut oraz gin. Opcjonalnie można dorzucić jedną lub dwie oliwki, plasterek cytryny.

5. Margarita

Następny w kolejce jest meksykański koktajl Margarita, uważany za jeden z najbardziej popularnych napojów wśród pań. Napój jest mieszaniną tequili, likieru cointreau (z gorzkich pomarańczy) oraz soku z limonki. Podaje się w schłodzonym kieliszku, którego brzegi zostały przyozdobione solą.

6. Daiquiri

Popularny koktajl alkoholowy, który swoją nazwę zawdzięcza jednej z plaż na Kubie. Napój ten ma kilka różnych wersji, jednak jego głównymi składnikami są biały rum, cukier lub syrop cukrowy oraz sok z limonki. Uważa się, że został wymyślony podczas wojny amerykańsko-hiszpańskiej przez inżyniera Jennings'a Cox'a.

7. Tequila Sunrise

Koktajl alkoholowy który po raz pierwszy został zaserwowany w pierwszej połowie XX wieku gościom hotelu Arizona Biltmore. Tradycyjna receptura składała się z tequili, crème de cassis (likier z czarnych porzeczek), soku z limonki oraz wody sodowej. Zmodyfikowana receptura składa się z tequili, soku pomarańczowego oraz grenadyny.

8. Cosmopolitan

Cosmopolitan jest drinkiem bardzo często zamawianym przez panie. Swój kolor zawdzięcza sokowi żurawinowemu, będącemu jednego z głównych składników napoju. Pozostałymi składnikami są wódka, sok z limonki lub cytryny, cointreau lub triple sec.

9. Pina Colada

Na miejscu dziewiątym znalazł się oficjalny napój Puerto Rico od 1978 roku. To słodki koktajl alkoholowy którego głównymi składnikami są rum, śmietanka kokosowa oraz sok z ananasa. Kieliszek zwykle przyozdobiony kawałkiem ananasa, plasterkiem cytryny lub wiśnią. Może być podawany w wydrążonym ananasie.

10. Mojito

Ostatnie miejsce w rankingu najpopularniejszych koktajli alkoholowych należy się Mojito. Ze względu na swój orzeźwiający słodko-kwaśno-miętowy smak pity zwłaszcza latem. Koktajl składa się z białego rumu, cukru, limonki, mięty, wody gazowanej oraz kruszonego lodu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane