Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej śmierdzących prac na świecie

Nasz świat potrzebuje ludzi wykonujących wszelki rodzaj pracy, aby utrzymać całkowity porządek rzeczy, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy – nie myślimy o tym na co dzień. Ale bez względu na to, czy myślimy o tym, czy nie, ludzie wykonują cały szereg trudnych zawodów, w których muszą pokonywać szereg nieprzyjemnych przeszkód.

Zdarza się, że tymi przeszkodami są nieprzyjemne zapachy, z którymi zwykły człowiek styka się bardzo rzadko. Wszak ktoś musi pracować w oczyszczalni ścieków, na wysypisku, przy hodowli zwierząt gospodarczych i w wielu innych miejscach. Dziś mamy dla was ranking najbardziej śmierdzących zawodów na świecie. Jeżeli o czymś zapomnieliśmy, daj znać w komentarzach.

1. Sprzątacz miejsc zbrodni.
To bardzo wymagająca praca, która naraża człowieka na kontakt ze smrodem rozkładającego się ciała. Ci ludzie sprzątają krew i inne płyny ustrojowe znalezione w miejscu zbrodni. Czasami nawet kilka miesięcy po zdarzeniu. Wystarczy sobie wyobrazić w jak cuchnących warunkach przychodzi im pracować.

2. Osoba opróżniająca szambo.
Osoby zajmujące się zawodowo opróżnianiem szamba, to specjaliści w swojej dziedzinie. Jeżeli kiedykolwiek mieszkałeś w domu mającym własne szambo, albo odwiedzałeś znajomych na wsi, to powinieneś wiedzieć jak bardzo śmierdzi przy szambie.

3. Tester zapachów.
Firmy, które produkują pasty do zębów, perfumy, balsamy do rąk i wiele innych kosmetyków muszą zatrudnić testera zapachów. Duża część dnia tej osoby będzie wypełniona miłymi zapachami, ale znajdzie się też czas na powąchanie czegoś obrzydliwego – np. podczas testów niwelowania obrzydliwych zapachów.

4. Patolog.
Martwe ciała, to zawsze przykra sprawa, no chyba, że jesteś psychopatą. Patolodzy to ludzie wykonujący autopsję, określając przyczynę śmierci człowieka. Czasami trafiają do nich ciała w zaawansowanym stadium rozkładu, których zapach zwaliłby z nóg niejednego człowieka.

5. Proktolog.
Proktologia to dziedzina chirurgii zajmująca się chorobami jelita grubego i odbytnicy. Także już wiecie, że proktolog nie ma łatwego życia, badając najbardziej wstydliwe części naszego ciała, zajmując się tą częścią nas, która zapach nie należy do najpiękniejszych.

6. Hydraulik.
Fach hydraulika, to praca w której łatwo brudzimy sobie ręce i wdychamy wiele nieprzyjemnych zapachów. Wyobraź sobie, że musisz wymienić rury odprowadzające odchody. Nietęga perspektywa, prawda? Nawet rury od zlewu mają w sobie wiele resztek (zwłaszcza w okolicach łączeń i uszczelek), które potrafią śmierdzieć gorzej od odchodów.

7. Pracownik czyszczący przenośne toalety.
Jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z publicznej przenośnej toalety, to pewnie nie masz z niej miłych wspomnień. Powiedz, czy śmierdziało Ci w tym miejscu? Tak? A teraz wyobraź sobie, że mogło jeszcze bardziej, gdybyś odpowiadał za opróżnianie i czyszczenie tych toalet.

8. Pracownik oczyszczalni ścieków.
Zdajesz sobie sprawę gdzie trafiają wszystkie odchody i inne zanieczyszczenia z twojego domu, prawda? W pierwszej kolejności wędrują do kanalizacji, a następnie ich droga wiedzie ku oczyszczalni ścieków. Pracownicy tych miejsc codziennie spotykają się z odrażającym zapachem fekaliów.

9. Sprzątacz.
Śmieciarz, a właściwie sprzątacz, bo tak się powinno mówić o osobach sprzątających nasze śmieci, codziennie spotykają się z całą paletą nieciekawych zapachów. Nieświeże jajka, zgniłe mięso, nieczyste pieluchy – to tylko kilka rzeczy sprawiające, że ten zawód jest jednym z najbardziej śmierdzących na świecie.

10. Rolnik.
Rolnicy są różni. Jedni będą się zajmować tylko uprawą warzyw, inni postawią głównie na hodowlę kur lub świń, a jeszcze inni uprawą zbóż. Oczywiście są też rolnicy zajmujący się wszystkim po trochu, jednak w prawie każdym przypadku rolnikowi przyjdzie się spotykać z zapachem zwierzęcych odchodów i padliny.

Komentarze   

 
0 #1 profile 2018-10-31 19:43
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze