Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


8 powodów przez które powinieneś rzucić swoją pracę

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasz dzisiejszy tekst czytasz siedząc w pracy, zerkając przez ramię raz na jakiś czas, upewniając się, że twój szef nie widzi co aktualnie robisz. Być może twoje zadania już cię nudzą i coraz częściej myślisz o tym jak to by było po prostu wstać i wyjść. Wyobrażasz sobie minę swojego szefa, jego reakcję, a także to co w tym momencie powiedzieliby twoi koledzy i koleżanki z pracy.

W rzeczywistości nie możesz sobie na to pozwolić, bo najpewniej twoja umowa z pracodawcą obliguje cię do przestrzegania 1-miesięcznego, lub 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Oczywiście zmiana pracy zawsze jest możliwa, dlatego dziś pokazujemy ci dlaczego powinieneś rzucić pracę tu i teraz.

1. Żyjesz tylko raz.
Masz tylko jedno życie i na pewno nie będziesz cały czas młody. Czy naprawdę chcesz tracić czas na pracę, której nie lubisz, czy lepiej będzie jeżeli poszukasz czegoś czego kochasz i tym się zajmiesz? Nawet jeżeli będziesz musiał na początku dokonać pewnych poświęceń finansowych.

2. Oszczędzaj pieniądze, zarabiaj więcej.
Zobacz ile pieniędzy musisz wydać na to aby utrzymać swoją obecną pracę? Drogie koszule i garnitury? Dalekie dojazdy? Wynajem mieszkania w innym mieście? To co kochasz możesz robić w domu, dzięki czemu odpadnie ci wiele pośrednich wydatków. Poszukaj pracy, która nie będzie od ciebie wymagać wielkich wydatków.

3. Poprawa zdrowia fizycznego.
Na pracy biurowej cierpi nie tylko twoje zdrowie psychiczne, ale przede wszystkim twoje ciało. Po latach może się to skończyć bólem pleców, ramion, barków, dłoni a nawet nóg. Pomyśle sobie, że możesz znaleźć pracę, która będzie się odbywać w bardziej komfortowych warunkach, lub pracę po której będziesz mieć czas na ćwiczenia.

4. Satysfakcja z pracy jest ważna dla zdrowia psychicznego.
Badania pokazują, że satysfakcja z pracy ściśle koreluje z problemami psychicznymi i psychologicznymi. Jeżeli nie lubisz swojej pracy możesz cierpieć na niską samoocenę, depresję, wypalenie, a nawet odczuwać lęki. Czy na pewno chcesz igrać ze swoim zdrowiem psychicznym?

5. Możesz cieszyć się tym co ważne w życiu.
Jak dużo czasu spędzasz z rodziną i przyjaciółmi? Czy chciałbyś mieć więcej czasu na przebywanie ze zwierzętami? Wszystko to możesz osiągnąć gdy jesteś panem swojego harmonogramu. Poszukaj pracy w której będziesz spędzać mniej czasu lub pracy, którą możesz wykonywać zdalnie.

6. Daj sobie więcej swobody.
Kiedy ostatni raz musiałeś odrzucić zaproszenie od kogoś bliskiego bo nie miałeś czasu? Czy nie chciałeś czasem pojechać gdzieś daleko na wakacje? A może marzysz o mieszkaniu na wsi? Zrealizuj swoje marzenie i daj sobie więcej swobody obierając pracę pod swoje marzenia.

7. Osoby pracujące na własny rachunek uwielbiają swoje życie.
Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazują, że osoby pracujące na własny rachunek uwielbiają to co robią i jak pracują. 65% pytanych zamierza nadal pracować na własny rachunek w przyszłości, zaś 86% pytanych jest całkowicie zadowolonych ze sposoby w jaki aktualnie pracują.

8. Masz więcej umiejętności niż myślisz.
Nawet jeżeli siedzisz tutaj, czytasz i myślisz, że nie masz sobą nic do zaoferowania, to grubo się mylisz. Większość ludzi ma przynajmniej jedną lub dwie umiejętności, które może przekształcić w źródło stałego dochodu. Pomyśl o swoich umiejętnościach i o tym jak mogą się przydać innym.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze