Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najchętniej kupowanych marek gier wideo

Każdy z nas ma swoją ulubioną markę gier wideo, której ufa i kupuje każdy kolejny tytuł, który zostanie wypuszczony pod jej znakiem. Dla jednych będzie to FIFA, dla drugich Call Of Duty, podczas gdy ci trzeci zagrywają się w Pokemony. Nie śmiejcie się bowiem już niedługo zapoznacie się z listą najpopularniejszych, najchętniej kupowanych marek gier wideo: komputerowych i konsolowych włącznie. Dane pochodzą z końca 2012 roku, więc można je uznać za jedne z najświeższych.

 

Miejsce 1: Super Mario

Jak dotychczas wypuszczony 34 gry które znalazły ponad 290 milionów nabywców. Największą popularność całej serii przyniosły takie gry jak: Super Mario Bros, New Super Mario Bros, New Super Mario Bros, Super Mario World oraz Super Mario Land. Przy czym tylko ta pierwsza sprzedała się w nakładzie 40 milionów egzemplarzy.

Miejsce 2: Pokemon

Pokemon to marka którą większość z nas kojarzy się z serialem animowanym puszczanym w TV. Tymczasem gry z tej serii cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza w Japonii. Ta popularność pozwoliła im zająć 2 miejsce w dzisiejszym rankingu. Gry z serii sprzedały się w nakładzie wynoszącym około 213 milionów. Największym powodzeniem cieszyły się wersje na GA: Pokemon Red/Green/Blue Version (31 milionów) oraz Pokemon Gold/Silver Version (23 miliony).

Miejsce 3: Call of Duty

39 gier z serii Call Of Duty znalazło ponad 135 milionów nabywców. Największą popularnością cieszyły się następujące tytuły – COD: Modern Warfare 3, COD: Black Ops, COD: Modern Warfare 2, COD: Modern Warfare 3 oraz COD: Black Ops. Dane z grudnia 2012 roku mówiły o tym, że samo Call Of Duty Modern Warfare 3 trafiło do 14,4 miliona graczy.

Miejsce 4: Grand Theft Auto

Na miejscu 4 znalazła się seria którą pokochaliśmy za ogromny otwarty świat i masę możliwości. Seria święciła ogromne triumfy na konsoli PlayStation 2, gdzie do statusu legend wyrosły GTA: San Andreas (20,81 M), GTA: Vice City (16,15 M), GTA III (13,1 M). Na wszystkie platformy wyszło 28 gier z tej serii, 106 milionów egzemplarzy. Obecnie cały świat czeka na GTA V.

Miejsce 5: Star Wars

Po Pokemonach mamy kolejną grę która zbudowała swoją markę na fali popularności wersji kinowej. Star Wars to ogromna marka, posiadając miliony prawdziwych fanów. Jak dotychczas spod tej marki wyszło 101 gier na różne platformy, sprzedały się w łącznym nakładzie 104 milionów egzemplarzy. Tutaj największą popularnością cieszył się tytuł LEGO Star Wars: The Complete Saga, który tylko na konsolach Wii i DS sprzedał się w nakładzie 9 milionów egzemplarzy (łącznie).

Miejsce 6: Sonic the Hedgehog (Jeż Sonic)

Niebieski jeż Sonic, którego główną zdolnością jest poruszanie się z prędkością ponaddźwiękową, trafił w ręce ponad 101 milionów graczy z całego świata. Nasz kochany jeż jest głównym bohaterem tak popularnych gier jak Mario & Sonic at the Olympic Games, Sonic the Hedgehog 2, Mario & Sonic at the Olympic Games, Sonic the Hedgehog, Mario & Sonic at the Olympic winter Games.

Miejsce 7: Final Fantasy

Tak jak PlayStation miało wpływ na popularyzację tej serii, tak marka Final Fantasy miała duży wpływ na popularyzację konsoli Sony. Obie marki dużo sobie zawdzięczają. 72 gry na wszystkich platformach trafiło w ręce 98 milionów graczy. Ogromną popularnością cieszyły się zwłaszcza gry na konsolach PlayStation: Final Fantasy VII (PS)- 9,72 M, Final Fantasy X (PS2)- 8,05 M, Final Fantasy VIII (PS)- 7,86 M, Final Fantasy XII (PS2)- 5,95 M oraz Final Fantasy IX (PS)- 5,30 M.

Miejsce 8: FIFA

Piłka nożna to sport o światowym zasięgu, w większości krajów uważana za Sport Narodowy. Dlatego też miejsce 8, na którym znalazła się seria FIFA nie powinno dziwić. Gra bardzo dobrze sprzedaje się na konsolach do gier. Wskazuje to na to, że wirtualną piłkę nożną wolimy kopać siedząc wygodnie na kanapie. Seria Multiplatformowa która rozeszła się w liczbie 94 milionów egzemplarzy. Największą popularnością cieszyła się FIFA 12 na konsoli PS3 (6,1 miliona kopii).

Miejsce 9: Mario Kart

Czy seria gier wyścigowych w której występują postacie z gry Mario może się cieszyć dużą popularnością? Okazuje się, że TAK. Gra Mario Kart, dostępna na konsolach do gier i automatach, rozeszła się w nakładzie 91,5 miliona egzemplarzy. Ostatnio wydaną grą z serii jest Mario Kart 7 dostępna na przenośnej konsolce Nintendo 3DS.

Miejsce 10: The Sims

Czekaliście na serię The Sims? Rzutem na taśmę gra znalazła się na 10 miejscu w rankingu. Jak dotychczas spod tej marki wypuszczono 86 gier (dodatki, gry mobilne etc.) które rozeszły się w liczbie 85,2 miliona egzemplarzy. Wiedzieliście, że początkowo seria miała być tylko programem do projektowania wnętrz? Część pierwsza pojawiła się na rynku w 2000 roku, rozeszła się w 16 milionach kopii.

Komentarze   

 
0 #1 Trucos 2015-06-23 01:21
Jeszcze trochę i do tego rankingu wejdzie sam Minecraft, który już się sprzedał w 65 milionach kopii na wszystkich urządzeniach.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane