Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najdroższych zabawek z Gwiezdnych Wojen

To niebywałe, że Gwiezdnym Wojnom udało się na tak ogromną skalę pobudzić wyobraźnię fanów na całym świecie. Ta seria ma więcej towarów kolekcjonerskich niż jakakolwiek inna, a ponadto to właśnie Gwiezdne Wojny sprawiły, że figurki akcji towarzyszące filmom stały się tak popularne.

Niektórzy fani moją ogromne i imponujące kolekcje zabawek z Gwiezdnych Wojen. Jednym z takich kolekcjonerów jest Steve Sansweet, były pracownik Lucasfilm, który posiada kolekcję pamiątek z Gwiezdnych Wojen składającą się z blisko miliona sztuk. A skoro już przy kolekcjonowaniu jesteśmy, spójrzcie na najdroższe figurki związane z serią Gwiezdne Wojny.

1. Jawa z winylową peleryną – 53 000 dolarów.

Rzadkość występowania tej postaci sprawia, że ta figurka jest tak cenna. Ponadto większość tej serii była produkowana z peleryną z materiału, ale pierwsze egzemplarze miały pelerynę winylową.

2. Rzadki Boba Fett z odpalaną rakietą – 50 000 dolarów.

Firma produkująca tę zabawkę wycofała ją ze sprzedaży, po tym jak zakrztusiło się pociskiem z innej serii zabawek i umarło. Szacuje się, że może być warta około 50 tysięcy dolarów.

3. Nietłoczony Boba Fett – 27 000 dolarów.

Tajemniczy łowca nagród o imieniu Boba Fett jest jedną z popularniejszych postaci wśród fanów Gwiezdnych Wojen i to sprawia, że jego figurki należą do najdroższych.

4. Niepomalowany Boba Fett – 17 000 dolarów.

Dan Caldwell, założyciel firmy odzieżowej związanej z MMA, kupił tą rzadką figurkę za 17 000 dolarów. Jeden z niewielu prototypów rakietowego Boba Fetta –do tego niepomalowany.

5. Medyczny droid z Imperium kontratakuje – 10 000 dolarów.

Robota medycznego FX-7 mogliśmy zobaczyć w Imperium kontratakuje, gdzie leczył rannego Lukea. Ktoś musi być jego wielkim fanem, bowiem na jednej z niedawnych aukcji zapłacono za niego 10 tysięcy dolarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane