Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6 popularnych kłamstw którymi raczyli ciebie rodzice

Kłamstwo jest kłamstwem, a jako ludzie słyszymy kłamstwa od najmłodszych lat – zarówno ze strony naszych rówieśników, jak i rodziców. Rodzice opowiadają nam historie z Mikołajem w roli głównej, straszą potworami, a także mówią, że powypadają nam wszystkie zęby jeżeli nie będziemy ich codziennie szczotkować.

Jednak, ponieważ to wszystko robione jest zazwyczaj z miłości i dla ochrony dzieci, to takie drobne kłamstewka są wybaczane. Każdy rodzić ma pełen arsenał sztuczek i kłamstw, którymi sprowadza ciekawskie i niegrzeczne dziecko do pionu. Poniżej przedstawiamy jedne z najczęstszych kłamstw dorosłych wobec dzieci.

1. Nigdy cię nie okłamię.

To kłamstwo ostateczne, którym rodzice raczą swoje pociechy. Rodzice zawsze chcą dla nas tego co najlepsze, dlatego potrafią nawet skłamać, że nigdy nas nie okłamią, by ich kłamstwa nabierały większej siły przekonywania.

2. To nie jest dla dzieci.

Kiedy rodzice nie chcą czegoś dać swojemu dziecku, kłamią mu po prostu, że "to nie jest dla dzieci". Zazwyczaj kończy się to zadawaniem przez dziecko kolejnych pytań: "A kiedy będę mógł to mieć", "Dlaczego nie mogę z tego korzystać".

3. Zaraz będę z powrotem.

Kolejne z najczęstszych kłamstw rodziców wobec dzieci. To "zaraz" może czasami oznaczać 8 godzin pracy, a kiedy indziej dłuższy – bo nawet kilkudniowy – wyjazd służbowy.

4. Święty Mikołaj widzi wszystko co robisz.

Kiedy widzimy, że dziecko jest niegrzeczne, to bardzo często sięgamy po osobę Mikołaja. Mówimy, że Mikołaj widzi wszystko co robi dziecko, strasząc naszą pociechę tym, że dostanie pod choinkę rózgę lub węgiel.

5. Nie wziąłem z sobą pieniędzy.

Dzieci nie rozumieją, że wszystko ma swoją wartość, wszystko kosztuje – i to czasem całkiem sporo. Czasami kiedy dziecko kolejny raz prosi o kupno jakiejś niepotrzebnej rzeczy, łatwo mu skłamać, że nie wzięło się ze sobą pieniędzy.

6. Nie urośniesz jeżeli będziesz pić kawę.

Kawa w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z rośnięciem, ale kiedy jesteś dorosły musisz wymyśleć dobre kłamstwo, by twoje dziecko po nią nie sięgało. Najłatwiej powiedzieć mu, że nie urośnie kiedy będzie ją piło.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane