Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 niezwykłych rekordów dotyczących ludzkiego ciała

Ludzkie ciało jest niesamowite. Chociaż w większości nasze ciała działają podobnie, to przy 7 miliardach ludzi nie ma na świecie dwóch takich samych ciał. Nawet bliźnięta jednojajowe, mimo że wyglądają na jednakowe, to różnią się od siebie.

Na świecie jest nas już ponad 7 miliardów, a to oznacza, że istnieją duże szanse na to, że w całej populacji znajdą się ludzie niezwykli, osoby które mocno wyróżniają się względem innych. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam kilka takich osób. W rozwinięciu rankingu znajdziesz kobietę z największymi naturalnymi piersiami, mężczyznę z najdłuższymi włosami w uszach, a także kobietę z największym afro.

1. Najdłuższa na świecie broda: Hans Langseth.

Hans Langseth to człowiek do którego należy rekord na najdłuższą brodę w historii świata. Temu panu udało się zapuścić brodę, która osiągnęła długość 5,66 metra. Na fotografii widzicie jego brodę zawiniętą na ramię.

Hans Langseth

2. Największe na świecie naturalne piersi: Annie Hawkins.

Annie Hawkins, lepiej znana pod swoim pseudonimem Norma Stitz, to kobieta o największych naturalnych piersiach na świecie. Każda jej pierś waży około 25 kilogramów, dzięki czemu kobieta jest od 1999 roku w Księdze rekordów Guinnessa.

Annie Hawkins

3. Największe na świecie afro: Aevin Jude Dugas.

Aktualnie afro kojarzy się nam z epoką Disco w Stanach Zjednoczonych, jednakże Aevin Jude Dugas nawet teraz nosi taką fryzurę. Ta pani ustanowiła rekord na największe afro w 2010 roku. Poniżej możecie zobaczyć jej zdjęcie.

Aevin Jude Dugas

4. Człowiek z najbardziej rozciągliwą skórą: Garry Turner.

Garry Turner to człowiek o najbardziej rozciągliwej skórze na świecie. Swój rekord zawdzięcza głównie Zespołowi Ehlersa-Danlosa, chorobie genetycznej charakteryzującej się nadmierną elastycznością skóry oraz stawów.

Garry Turner

5. Najdłuższe na świecie szyje: członkinie plemienia Kayan Lahti.

Najdłuższymi szyjami na świecie mogą się poszczycić kobiety z plemienia Kayan Lahti. Kobiety z tego plemienia już od dziecka zakładają na szyje obręcze w kolorze złota, wraz z biegiem lat dokładając kolejne.

Kobiety z plemienia Kayan Lahti

6. Kobieta z najwęższą talią na świecie: Cathie Jung.

Cathie Jung jest właścicielką najwęższej talii na świecie. Naturalnie jej talia ma 53,3 cm w obwodzie, zaś po założeniu gorsetu jest to już tylko 38,1 cm. Z powodu niewiarygodnie szczupłej talii kobieta jest nazywana ludzką barbie.

Cathie Jung

7. Najdłuższe włosy wyrastające z uszu: Anthony Victor.

Uszy to nie jest typowe miejsce dla włosów, jednakże czasami zdarza się, że u panów rośnie tam kilka włosków. Jednakże przypadek indyjskiego mężczyzny o imieniu Anthony Victor jest zupełnie inny. Temu panu z uszu rosną włosy o długości 18 centymetrów.

Anthony Victor

8. Kobieta z najdłuższą brodą: Vivian Wheeler.

Dla większość pań włoski rosnące na twarzy są prawdziwym koszmarem, jednakże Vivian Wheeler uczyniła z tego swoją ozdobę. Broda tej kobiety mierzy 28 centymetrów i jest biała, co upodabnia tę panią do Mikołaja.

Vivian Wheeler

9. Kobieta o najdłuższych paznokciach: Lee Redmond.

Lee Redmond to kobieta do której należy rekord na najdłuższe paznokcie. Łącznie jej paznokcie mierzyły 7,42 metra długości. Zapuszczała je od 1979 do 2008 roku. Rok po ustanowieniu rekordu połamała paznokcie w wypadku samochodowym.

Lee Redmond

10. Mężczyzna o najdłuższych paznokciach: Melvin Boothe.

W 2009 roku zmierzono długość paznokci u Melvin'a Boothe, dzięki czemu dowiedziono, że ich łączna długość wynosi 9,85 metra. Miał 60 lat kiedy jego paznokcie pobiły wszelkie rekordy, jednakże rok później zmarł.

Melvin Boothe

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze