Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 uroczych zwierzaków z całego świata

Zwierzęta są kochane i podziwiane przez ludzi z całego świata, a mimo to na naszej planecie nie brakuje gatunków które są bliskie wyginięciu – w dużej mierze za sprawą działalności człowieka. Na szczęście ludzie podejmują również wiele kroków, aby pomóc uratować populację lisów, niedźwiedzi polarnych, gepardów, goryli, jeży, rekinów i wielu innych gatunków.

Większość zwierząt zachwyca ludzi swoim urokliwym wyglądem, nie tylko jak są młode. Dzisiaj chwielibyśmy przedstawić wam kilka bardzo uroczych zwierząt wraz z filmikami uwieczniającymi dane zwierzęta. W komentarzach możecie podawać inne przykłady zwierząt, które się wam podobają.

1. Pingwiny.
Pingwiny to jedne z najbardziej uroczych ptaków, które w warunkach naturalnych spotykane są w głównej mierze wokół Antarktydy i sąsiednich wysp, u wybrzeży Ameryki Południowej oraz Nowej Zelandii. Pingwiny spędzają połowę swojego życia na lądzie a połowę w morzu, zaś ich skrzydła pełnią w zasadzie rolę płetw. Pingwin jest wyjątkowo uroczy, zwłaszcza kiedy spaceruje kołysząc się na boki. Tak jak ten mały pingwinek na filmie poniżej.

2. Koala.
Koala to gatunek torbaczy z rodziny koalowatych, który przez wielu ludzi jest uważany za jedno z najśliczniejszych zwierząt na Ziemi – głównie ze względu na swoje niewielkie rozmiary i podobieństwo do pluszowych miśków. Na wolności koalę możemy spotkać wyłącznie we wschodniej Australii, gdzie żyją samotnie lub w niewielkich grupach. Dorosły koala osiąga wymiary około 60–85 cm oraz wagę około 8–15 kg, żyje około 15-20 lat. Aktualnie koala objęte są całkowitą ochroną. Poniżej możecie zobaczyć jednego z nich na filmiku.

3. Jeże.
Jeże to małe ssaki pokryte sztywnymi włosami przekształconymi w kolce. Szacuje się, że przeciętny jeż posiada około 5000 – 6500 kolców, które nie mogą z niego zostać łatwo usunięte. Jeże wykorzystują swoje kolce aby chronić się przed drapieżnikami. Zwijają się wtedy w niewielką kulkę pokrytą kolcami, które skutecznie zniechęcają wszystkich agresorów. Wszystkie gatunki jeży występujące w Polsce są objęte ochroną. Za to możecie sobie sprawić jeża pigmejskiego, kosztującego około 200-300 złotych.

4. Wydry.
Wydry to rodzina niewielkich ssaków drapieżnych występujących na całym świecie, z wyjątkiem Australii. Różne jej gatunki mieszkają w Europie, Azji, Ameryce Północnej, a nawet w Afryce. Wydry dobrze się czują w wodzie oraz na lądzie, a odżywiają się głównie rybami oraz gryzoniami. Wydra ma bardzo sprawne łapki, które pomagają jej znaleźć zdobycz nawet w ciemnej wodzie. Niestety ich populacja drastycznie spadła, jako że dawniej często polowano na nie głównie dla futra. Poniżej możecie zobaczyć filmik z uwiecznioną młodą wydrą morską.

5. Słoniątka.
Obecnie to właśnie do słoni należy tytuł największego ssaka lądowego. Dorosłe samce słonia mierzą nawet 3 do 4,2 metra wysokości, oraz ważą od 4-6 ton. Stając oko w oko z takim zwierzęciem można począć nie tylko respekt, ale i strach. Z drugiej strony słonie mają bardzo urocze młode – aż chciało by się je przytulić, wiedząc że wyrośnie z nich tak ogromne zwierzę. Słoniątka są niezdarne, mają słaby wzrok i nie mogą w pełni kontrolować swojej postawy, więc oglądając filmiki z ich zachowaniem nie można wyjść z podziwu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony