Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 psów, które uratowały życie swoich właścicieli

Każdy z nas zna przysłowie mówiące o tym, że „Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka". Jako, że początki udomowienia psa przez człowieka szacuje się na jakieś 12-17 tysięcy lat, psy miały dużo czasu i wiele sposobności, aby zapracować sobie na ten tytuł. W przeszłości pomagały ludziom w polowaniach, pilnowały bydła i zapewniały bezpieczeństwo, zaś dziś towarzyszą nam w domach, bronią, służą jako terapeuci i wiele więcej.

Wierzcie lub nie, na świecie żyje wiele psich superbohaterów – psów które swoimi bohaterskimi czynami uratowali życie swoich właścicieli lub całkiem obcych ludzi. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam pięć historii ludzi, którzy zostali ocaleni przez psy.

1. Golden Retriever Toby.
Tego psa poznał cały świat, po tym jak kilka lat temu stosując psią wersję chwytu Heimlicha uratował życie swojej pani. Wróćmy jednak do początku historii. Gdy Debbie Parkhurst wróciła do domu było piątkowe popołudnie. Kobieta chwyciła smaczne jabłko, ugryzła i chwilę po tym zaczęła się dusić. Kiedy starała się znaleźć sposób na zaczerpniecie oddechu jej pies Toby powalił ją na ziemię a następnie zaczął skakać po jej klatce piersiowej. Dzięki temu pechowy kawałek owocu wypadł z tchawicy i Debbie znów mogła oddychać.

Golden Retriever Toby

2. Rottweiler Ewa.
Takie historie widzi się tylko w kinach akcji. Sparaliżowana od pasa w dół kobieta jechała specjalnie zmodyfikowanym samochodem ze swoją psią przyjaciółką. W pewnym momencie straciła panowanie nad samochodem i rozbiła się. Wkrótce samochód Kathie Vaughan zaczął wypełniać gęsty dym, więc kobieta godząc się ze swoją śmiercią zaczęła naciskać na rottweilera by chociaż ten uciekł. Jej suczka Ewa miała jednak inny pomysł. Ze wszystkich sił zaczęła wyciągać swoją panią z samochodu, z czym uporała się zanim samochód całkowicie stanął w płomieniach.

Rottweiler Ewa

3. Mieszaniec wilka i owczarka niemieckiego Shana.
Ewa i Norman Fertig to ludzie po 80-tce, którzy w Alden w Stanach Zjednoczonych prowadzą leśne schronisko dla zwierząt. Był październik kiedy nagle zrobiło się ciemno i wysiał prąd. Staruszkowie wyszli z domu zobaczyć co się stało i czy zwierzętom nie dzieje się krzywda. Trwała ogromna burza śnieżna. Wkrótce para została uwięziona w wąskiej alejce przez łamiące się jak zapałki drzewa. Nie byli ciepło ubrani więc zaczęli godzić się ze śmiercią. Na szczęście na pomoc przyszła im Shana, mieszaniec wilka i owczarka. Suka zaczęła kopać tunel pod powalonymi drzewami i w dwie godziny dostała się do właścicieli ratując im życie.

Mieszaniec wilka i owczarka niemieckiego Shana

4. Rottweiler Faith (Wiara).
Feith (pol. Wiara) to suka rottweilera, o której świat usłyszał w 2004 roku. Był październik, kiedy właścicielka Feith, Leana Beasley spadła z wózka inwalidzkiego i dostała drgawek. Zaniepokojony tym pies chwycił za telefon, korzystając z szybkiego wybierania zadzwonił pod 911 i zaczął szczekać do słuchawki. Dyspozytor który odebrał telefon czuł się tym zaniepokojony więc wysłał do mieszkania Beasley policjanta. Na tym nie skończyła się praca suki, bowiem Feith otworzyła nawet drzwi pukającemu policjantowi, dzięki czemu ten mógł pomóc właścicielce psa. Leana Beasley, że pies był szkolony na wypadek takich sytuacji.

Rottweiler Faith (Wiara)

5. Pitbull Titan (Tytan).
Imię Tytan bardzo dobrze oddaje bohaterskość tego psa. Uratował on swoją panię nie jeden raz, a dwa razy. Pewnego dnia John Benton zamierzał wyjść do pracy, jednak drogę zagrodził mu jego pies Titan, który najpierw zachowywał się agresywnie, a następnie zaprowadził pana na piętro domu. Tam John odkrył, że jego żona uderzyła się w głowę. Po przewiezieniu kobiety do szpitala, okazało się, że miała tętniaka. Lekarze przyznali, że gdyby John wyszedł tego ranka do pracy, kobieta by umarła. Rok później Titan obudził swojego pana w nocy i zaprowadził do żony, która spadła ze schodów i złamała sobie biodro.

Pitbull Titan (Tytan)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony