Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 zdjęć zmutowanych zwierząt z całego świata

Od czasu do czasu może się zdarzyć, że podczas prenatalnego rozwoju zwierzęcia coś pójdzie nie tak, w wyniku czego na świat przyjdzie zwierzę z wadami rozwoju. Chociaż jest to bardzo rzadkie, to jednak zdarza się, wywołując w ludziach szok, przerażenie, smutek a czasami również fascynację. Chociaż w większości mutacje są dziełem matki natury, to zdarzają się również mutacje wynikłe na skutek działań człowieka – będące skutkiem selektywnej hodowli bądź zmian na poziomie genetycznym.

Niezależnie od przyczyny powstania mutacji u zwierzęcia, chcielibyśmy pokazać wam 10 zdjęć zmutowanych zwierząt. Podobają się wam, przerażają a może wywołują inne skrajne uczucia? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem.

1. Kot o dwóch twarzach.
Mutacje w wyniku których rodzą się koty o dwóch twarzach są niezwykle rzadkie, a osobniki takie nie przeżywają dłużej jak kilka dni. Wyjątkiem od reguły jest kont o imionach Franky i Louie, który żyje już kilkanaście lat a nawet znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Kot o dwóch twarzach

2. Niebieski homar.
Niebieskie homary są bardzo rzadkie, ale nie niespotykane. Naukowcy szacują, że istnieje szansa jak 1 na 2 miliony, że na świat przyjdzie osobnik niebieski. Jeszcze rzadszą mutacją są homary żółte, których wyłowienie jest jak wygrana na loterii. Takie homary rodzą się raz na 30 milionów.

Niebieski homar

3. Przezroczysta żaba.
Przezroczyste żaby to nie wytwór natury, tylko człowieka. Zostały one stworzone w Instytucie Biologii Płazów w Hiroszimie. Na początek wzięto dwie żaby z mutacją genetyczną odpowiadającą za bladość skóry, a następnie rozmnażano ich potomstwo aż uzyskano żaby z przezroczysta skórą.

Przezroczysta żaba

4. Muskularny pies.
Chociaż Wendy wygląda bardzo groźnie, to w rzeczywistości jest to niezwykle przyjazna suczka rasy whippet, cierpiąca na mutację genu miostatyny. U suczki brakuje białka blokującego produkcje nowych mięśni, dlatego pies wygląda jak przepakowany kulturysta. Warto wspomnieć, że pewne formy mutacji tego genu zdarzają się również u ludzi.

Muskularny pies

5. Ryby z trzema oczami.
Jeżeli kiedykolwiek oglądałeś serial animowany „Simpsonowie" zapewne kojarzysz, że w animacji (zwłaszcza w jej wstępie) pokazano rybę z trzema oczami. Otóż mutacje w wyniku których rodzi się ryba z trzema oczami zdarzają się również w przyrodzie, a dowodem na to jest to zdjęcie.

Ryby z trzema oczami

6. Kot cyklop.
W przeciwieństwie do kota z punktu pierwszego, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia. Kotek cyklop znany jako „Cleyed" rzeczywiście przyszedł na świat w 2012 roku, jako drugi kociak w miocie, jednak zmarł krótko po narodzinach. Oto zdjęcie tego kotka, które swego czasu krążyło po całej sieci.

Kot cyklop

7. Prosiak z twarzą małpy.
Ten dziwny prosiak z twarzą małpy, znany również jako „Monkey pig" przyszedł na świat w małej wiosce w Chinach. Właściciel i jego rodzina byli początkowo przerażeniu, jednak prosiak z nietypowym pyszczek stał się wkrótce atrakcją całej okolicy. Oto jak prezentuje się ten zmutowany prosiak.

Prosiak z twarzą małpy

8. Koza z ośmioma kończynami.
Ta mutacja jest jedną ze świeższych, bowiem miała miejsce w tym roku. Na początku 2014 roku w Chorwacji urodziła się koza z ośmioma kończynami. Takie mutacje zdarzają się kiedy jedno dziecko, pochłania w macicy swoje rodzeństwo podczas rozwoju. Rolnik planuje trzymać kozę jako zwierzę domowe.

Koza z ośmioma kończynami

9. Skrzydlaty kot.
Kolejną rzadką mutacją genetyczną są koty ze skrzydłami, a raczej tak zwanymi skrzydłami. Mutacja ta badana jest już od kilkudziesięciu lat. Naukowcy odkryli, że skrzydła wyrastają kotom chorym na astenię skórną. Poniżej możecie zobaczyć przykład kota z niefunkcjonalnym skrzydłami.

Skrzydlaty kot

10. Kozy pająki.
Ludzie od dawna szukają sposobu na przemysłową produkcję sieci pajęczej, która jako materiał niezwykle wytrzymały mogła by znaleźć wiele zastosowań. Naukowcy wyhodowali nawet kozy z genem pająka, które dają mleko zawierające białko zawarte w nici pajęczej. To mleko wykorzystuje się następnie do produkcji materiału znanego jako BioSteel.

Kozy pająki

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony