Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 uroczych zwierząt, które mogą cię zabić

Przeważająca część zwierząt jest bardzo urocza – zwłaszcza jeżeli są to zwierzątka niewielkich rozmiarów, o miękkim futerku lub cudnym wyglądzie. Ale tylko dlatego, że zwierzę posiada niewinne spojrzenie i wygląda jak aniołek, nie oznacza to, że nie może nam zrobić krzywdy. W rzeczywistości niektóre z najbardziej uroczych zwierząt świata są bardzo śmiertelne dla człowieka – tak jest chociażby z żabkami drzewołazowatymi, które są niezwykle toksyczne.

Istnieje wiele zwierząt, które pomimo swojego uroku mogą zabić człowieka, ale na potrzeby tego rankingu postanowiliśmy pokazać wam i opisać pięć z nich. W komentarzach możecie wypisywać nazwy innych słodko wyglądających i zabójczych zwierząt.

1. Drzewołazowate.
No dobrze, może typowym żabom daleko do urokliwego wyglądu, ale też żabki naprawdę wyglądają jak kolorowe zabaweczki. Żabki drzewołazowate z Amazońskich lasów deszczowych to w rzeczywistości jedno z najbardziej toksycznych zwierząt świata, ich toksyna może zabić dorosłego człowieka w mniej niż 30 sekund. Mimo tego nie sposób odmówić im uroczego wyglądu. Jak dotychczas udokumentowano ponad 175 gatunków drzewołazowatych, w takich kolorach jak: czarny, żółty, niebieski, pomarańczowy, zielony, czerwony itd.

2. Rozdymkowate.
Jeżeli mielibyśmy wskazać uroczą i zabójczą rybkę, to na pierwszym miejscu znalazła by się przedstawicielka ryb rozdymkowatych. Ryby te lubią ciepłe wody oceaniczne, dlatego można je znaleźć u wybrzeży Ameryki Środkowej, środkowej Afryki, Indii, Chin, Japonii oraz Australii. Ich pierwszym mechanizmem obronnym jest nadymanie się niczym piłka, co jest niezwykle urocze. Gorzej, że drugim mechanizmem ochronnym jest niezwykle trujący jad, który prowadzi do przyśpieszonego bicia serca, duszności a nawet do śmierci.

3. Małpki z rodziny Nycticebus.
Nycticebus rodzaj małpiatek z rodziny lorisowatych, którego przedstawiciele występują w południowej Azji. Wyróżniają je charakterystyczne okrągłe oczy i nieco smutne spojrzenie. Z reguły długość ich ciała wynosi 20-30 cm, zaś waga około od 1 do 1,5 kilograma. Chociaż wyglądają uroczo, to posiadają gruczoły (zlokalizowane wokół łokci) wytwarzające śmiertelną truciznę. Małpka liże gruczoły, przez co trucizna przedostaje się do jej śliny. Następnie zwierzę rozprowadza ślinę po futrze, dzięki czemu staje się niejadalne dla drapieżników. Oczywiście ugryzienia tej małpki również są niebezpieczne.

4. Szympansy.
Jako, że szympansy to duże człekokształtne małpy wąskonose z rodziny człowiekowatych, nic dziwnego, że młode tego gatunku mogą się nam wydawać bardzo urocze. Niestety to co jest urocze za młodu, może być śmiertelne po wejściu w dorosłość. Dorosłe szympansy potrafią być bardzo agresywne, do tego stopnia, że są w stanie zabić swojego opiekuna w przypływie wściekłości. Podczas ataku agresji szympans uderza pięściami, drapie a nawet gryzie. Znane są nawet ataki na ludzkie dzieci, w tym rozszarpywanie niemowląt.

5. Dziobak.
Cóż, to czy dziobak jest uroczy jest kwestią sporną. Na pewno jego wygląd fascynuje ludzi, a to dlatego, że dziobak po prostu wygląda śmiesznie. Przecież to zwierzę wygląda jakby zostało zszyte z kilku innych gatunków – tak nawet sądzono kilkaset lat temu, kiedy pierwsze martwe okazy wysyłano na statkach płynących z Australii do Wielkiej Brytanii. Dlaczego dziobaki są niebezpieczne? Można powiedzieć, że niebezpieczną są tylko samce, które posiadają na tylnych łapach ostrogi wydzielające jad wywołujący bardzo silny ból u człowieka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony