Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niezwykłych zwierząt żyjących na Ziemi

Pamiętasz czasu kiedy świat nie był podłączony do Internetu? Wtedy twoja wiedza o zwierzętach ograniczała się wyłącznie do tego co zobaczyłeś na własne oczy, w telewizyjnym programie dokumentalnym, czasopiśmie, encyklopedii lub na lekcjach biologii. Pies był psem, kot kotem, ptak ptakiem. Dziś dzięki internetowi możesz dowiedzieć się, że na świecie żyje wiele gatunków psów, kotów i ptaków, a zdjęcia każdego z nich są na wyciągnięcie ręki.

Na Ziemi żyje niezliczona ilość zwierząt, a wiele z nich wciąż pozostaje nieodkrytych. Dziś chcielibyśmy pokazać ci kilka dziwnie wyglądających zwierząt, jakie kiedykolwiek odkryto. Masz swoich kandydatów do listy? Pamiętaj, że możesz utworzyć ranking.

1. Ciernisty diabeł.

Ciernisty diabeł, czy też kolczasty diabeł, to australijska jaszczurka żywiąca się między innymi mrówkami. Niektórzy śmieją, że jej wygląd jest tak niewiarygodny, jakby była wyciągnięta z gry Pokemon.

Ciernisty diabeł

2. Rekin goblin.

Jeżeli kiedykolwiek oglądałeś film fantasy lub czytałeś książki z tego gatunku, pewnie kojarzysz, że gobliny są brzydkimi zwierzętami. Podobnym brzydalem jest rekin goblin żyjący w wodach oblewających Australię.

Rekin goblin

3. Japoński krab pacyficzny.

Japoński krab pacyficzny (zwany także krabem japońskim lub krabem olbrzymim) to jeden z gatunków krabów, a przy tym największy stawonóg na świecie. Potocznie nazywany jest krabem pająkiem.

Japoński krab pacyficzny

4. Psychrolutes marcidus.

Psychrolutes marcidus, potocznie zwana blobfish, to gatunek ryby pochodzący z wód Australii. Jej dziwny, obwisły wygląd jest zasługą galaretowatych mięśni. Poniżej zdjęcie wyłowionej ryby.

Psychrolutes marcidus - krab pająk

5. Jelonek czubaty.

Może jelonki są słodkie, ale co byś powiedział, gdybyś na swojej drodze spotkał jelenia z kłami niczym wampir? W górach Indii, Chin i Birmy żyje niewielki jelonek czubaty, z którego mordki wystają dwa duże kły.

Jelonek czubaty

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony