Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 wypadków podczas których turyści zostali zabici przez dzikie zwierzęta

Tysiące lat rozwoju cywilizacji człowieka sprawiły, że ludzie znacznie oddalili się od dzikich zwierząt. Chociaż dziś tak samo jak nasi przodkowie czujemy respekt przed groźnymi zwierzętami, to jednak wciąż zdarzają się przypadki kiedy ludzie przez roztargnienie, nieuwagę, a nawet własną głupotę stają się ofiarami dzikich zwierząt.

Ataki zwierząt na ludzi zdarzają się bardzo rzadko, ale to nie znaczy, że się nie zdarzają. Większość turystów zaatakowanych przez dzikie zwierzęta nie zachowała odpowiedniej odległości i nie przestrzegała znaków ostrzegawczych. Poniżej możecie przeczytać o kilku takich wypadkach z udziałem ludzi i zwierząt.

1. Lew zabił kobietę uprawiającą sex w buszu Zimbabwe.

W 2013 roku kobieta o imieniu Sharai Mawera została zabita przez lwa w buszu Zimbabwe. Według NYDaily News kobieta i jej partner najwyraźniej postanowili zakosztować mocnych wrażeń uprawiając sex w niebezpiecznym miejscu. Kiedy zbliżył się do nich lew nagiemu mężczyźnie udało się uciec i wezwać pomoc, która po przybyciu na miejsce stwierdziła zgon kobiety.

2. Likaony pstre zabiły 2-letniego chłopca.

W 2011 roku 2-letni chłopiec wpadł na wybieg tak zwanych dzikich psów afrykańskich (likaonów pstrych) i został zaatakowany przez 11 osobników. Chociaż pracownicy ZOO zareagowały bardzo szybko, to zwierzęta były jeszcze szybsze, a obrażenia przez nie zadane okazały się śmiertelne dla dziecka. Co ciekawe te same zwierzęta nigdy nie zabiły człowieka w afrykańskim buszu.

3. Tygrys syberyjski zabił człowieka w ZOO w Kopenhadze.

W 21012 roku 21-letnim mężczyzna zmarł po doznaniu poważnych obrażeń gardła, klatki piersiowej i twarzy. Został on znaleziony przez dozorcę na wybiegu tygrysa w ZOO w Kopenhadze. Jak pokazał zapis z kamer mężczyzna wspiął się na murek okalający wybieg tygrysa, przepłynął wewnętrzną fosę, a następnie został zaatakowany przez zwierzę. Najpewniej było to samobójstwo.

4. Emerytowana nauczycielka zostaje zadeptana przez słonie.

Del Yotel Annie, 66-letnia emerytowana nauczycielka, fotograf amator, została zadeptana na śmierć, kiedy próbowała sfotografować słonie w Bokkapuram, Indie. Według koordynatora wypadku można było uniknąć. Annie po prostu podeszła za blisko do samicy słonia i jej młodego, przez co zwierzę zareagowało agresywnie chcąc chronić swoje potomstwo.

5. Krokodyl zabił turystkę pływającą w nocy.

Ataki zwierząt na turystów są powszechne w Australii, wszak to kraj w którym żyją jedne z najbardziej jadowitych pająków, węży i inne groźne zwierzęta. W 2002 roku zginęła tu niemiecka turystka Isabel von Jordan, która została wciągnięta pod wodę przez ponad 4-metrowego krokodyla. Turystka i jej koledzy z wycieczki dostali pozwolenie od przewodnika na pływanie nocą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony