Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 zwierząt, które są bardziej romantyczne niż ludzie

Tylko 3% zwierząt jest monogamistami i ludzie nie zaliczają się do tego grona – co przy wysokim odsetku rozwodów i ludzkiej rozwiązłości chyba nikogo nie powinno dziwić. Wśród najbardziej lojalnych zwierząt znajdziemy wiele gatunków ptaków – w tym bieliki i albatrosy – chociaż trzeba pamiętać, że monogamia nie jest tylko ich dziedziną, bo rozpowszechniła się również wśród innych gatunków zwierząt.

Poniżej mamy dla was opis pięciu zwierząt, które są bardziej romantyczne od ludzie: czy to ze względu na to, ze łączą się w pary na całe życie, czy tez patrząc na to jak wychowują młode lub potrafią dbać o swojego partnera. Sami zobaczcie.

1. Norniki preriowe.

To prawdopodobnie jeden z najbardziej romantycznych ssaków. Nornik preriowy traci dziewictwo ze swoją wybranką, a następnie zostaje przy niej na całe życie. Co ciekawe samiec nornika chroni gniazda przed innymi samicami, zachowując się w stosunku do nich agresywnie i przepędzające je jak najdalej od swojego domu.

Norniki preriowe

2. Pingwiny.

Każdy kto widział dokument "marsz pingwinów" będzie widział, że pingwiny to bardzo romantyczne zwierzęta. Pingwiny są monogamistami, a do tego wykonują niesamowitą pracę opiekując się młodymi w niesprzyjających warunkach. Mężczyźni zazwyczaj zajmują się jajkami, gdzie przydają się ich większe rozmiary.

Pingwiny

3. Albatrosy.

Albatrosy to ptaki osiągające dojrzałość w wieku około 10 lat, więc mają dość czasu na znalezienie odpowiedniego partnera. Kiedy już albatros znajdzie odpowiednią partnerkę, to zostaje z nią do końca życia, koncentrując się na ochronie jaj i wspólnym wychowywaniu młodych.

Albatrosy

4. Bieliki amerykańskie.

Podobnie jak wiele innych ptaków, bieliki amerykański są monogamistami. Tutaj rozpad par następuje tylko w dwóch przypadkach: kiedy umiera jeden z bielików, lub kiedy para nie jest w stanie zrobić młodych. Biliki zwykle wykonują bardzo trwałe gniazda dla swoich młodych, remontując je każdego roku.

Bieliki amerykańskie

5. Wilki.

Chociaż dość powszechne jest określenie "samotny wilk" to tak naprawdę wilki są monogamistami. Rodzina wilków jest bardzo podobna do rodzin ludzkich: mamy tu samca i samicę, którzy łączą się na całe życie, oraz ich szczeniaki. Rozdzielone wilki zawsze będą starać się odnaleźć swojego partnera.

Wilki

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony