Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 owadów, które wprawiają w zdumienie

Chociaż prawdopodobieństwo kontaktu z obcymi formami życia jest bardzo niskie, to ludzie nie muszą wyczekiwać kosmitów, by chociaż przez chwilę poczuć kontakt z obcą formą życia. Wystarczy odrobina wiedzy o tym, że na Ziemi prócz zwierząt powszechnie przez wszystkich kojarzonych, żyją również zwierzęta mało znane, lub zwierzęta wyglądające jak obce formy życia.

Bardzo dużo takich dziwnych zwierząt należy do królestwa owadów. Dziś chcielibyśmy pokazać wam zdjęcia owadów, które wyglądają jak z innej planety. Wśród tych nietypowych owadów znalazło się nawet miejsce na skorka pospolitego, potocznie nazywanego zausznikiem lub szczypawką.

1. Skorek pospolity.

Chociaż jego szczypce wyglądają groźnie, to nie robią krzywdy ludziom. Skorki polują głównie na mszyce i gąsienice.

Skorek pospolity

2. Deinacrida.

Deinacrida to rodzaj szarańczy o bardzo dużych rozmiarach, tak dużych, że możesz ją karmić marchewką jak królika.

Deinacrida

3. Scutigera coleoptrata.

Scutigera coleoptrata to owad z gromady pareczników, pochodzący z regionu Morza Śródziemnego. Dorasta do 10 cm długości.

Scutigera coleoptrata

4. Wojsiłki.

Wojsiłki to bardzo stara ewolucyjnie grupa prawie 1000 gatunków owadów o charakterystycznym, ryjkowatym kształcie głowy. Na zdjęciu tak zwana mucha skorpion.

Wojsiłki

5. Gąsienica widłogonki siwicy.

Widłogonka siwica to motyl nocny z rodziny garbatek. Poniżej możecie zobaczyć nietypowo wyglądającą gąsienicę tego gatunku motyla.

Gąsienica widłogonki siwicy

6. Modliszka diabelska.

Większość z nas wie jak wygląda typowa modliszka, ale tylko nieliczni widzą, że do modliszek zalicza się 2400 gatunków, np. modliszkę diabelską.

Modliszka diabelska

7. Brazylijski skoczek drzewny.

Brazylijski skoczek drzewny to owad należący do rodziny zgarbowatych. Ich cechą charakterystyczną jest silnie rozwinięta tarczka grzbietowa.

Brazylijski skoczek drzewny

8. Mrówkolew (larwa).

Larwy mrówkolwa można zwykle znaleźć na piaszczystych obrzeżach lasu. Siedzą zagrzebane na dnie charakterystycznych lejków.

Mrówkolew

9. Macropanesthia rhinoceros.

Macropanesthia rhinoceros to ogromny karaluch, o długości nawet 10 cm, dożywający nawet 10 lat! Zobacz jak wygląda na zdjęciu.

Macropanesthia rhinoceros

10. Patyczak gigant.

Patyczak gigantyczny może dorastać nawet do 30 centymetrów długości. Te owady potrafią świetnie ukrywać się wśród gałęzi.

Patyczak gigant

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony