Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 przykładów zwierząt zaangażowanych w przestępstwo

Każdy kraj ma swój własny system sądowniczy i kodeks karny, który pozwala utrzymać porządek w społeczeństwie. Ludzie którzy dopuszczają się przestępstw są ścigani, aresztowani, osądzani i zamykani w zakładach karnych, w których mają szansę rehabilitacji i resocjalizacji.

A co ze zwierzętami? Zwierzęta również mogą być zaangażowane w przestępczą działalność – za sprawą ludzi, lub same z siebie, kiedy wpadną w szał. Poniżej chcielibyśmy przedstawić wam kilka spraw zwierząt z całego świata, których przestępcza działalność nie uszła uwadze wymiarowi sprawiedliwości. Zaczniemy od słonia z Indii, który zabił trzy kobiety.

1. Słoń morderca.
W 2013 roku, w Indiach został aresztowany słoń, który podczas jednego z festiwali zabił trzy kobiety. Zwierzę zostało schwytane i trzymane w niewoli, gdzie oczekiwało na decyzję sądu. Ostatecznie właściciel zwierzęcia zapłacił grzywnę i słoń wyszedł na wolność. To jedyne zwierzę w Indiach, które mimo oskarżenia o morderstwo wyszło za kaucją.

Słoń morderca

2. Zabójcza krowa.
Nigeryjska krowa została aresztowana po tym jak zabiła kierowcę autobusu w 2005 roku. Według ustaleń policji zwierzę zaatakowało mężczyznę od tyłu, gdy ten zajął się oddawaniem moczy. Po uderzeniu w plecy i powaleniu mężczyzny na ziemię krowa stratowała go kopytami. Oczywiście policja zatrzymała krowę a następnie rozpoczęła poszukiwania jej właściciela.

Zabójcza krowa

3. Kot pomagający w ucieczce z więzienia.
W styczniu 2013 roku strażnicy jednego z więzień w Brazylii złapali kota, który próbował dostarczyć do więzienia rzeczy potrzebne do ucieczki przestępcy. Przy pomocy taśmy klejącej do kota przytwierdzono pilniki, wiertła oraz telefon komórkowy wraz z akcesoriami. Po zakończeniu przeszukania kot trafił do schroniska dla zwierząt.

Kot pomagający w ucieczce z więzienia

4. Małpa będąca nielegalnym imigrantem.
Nie od dziś wiadomo, że sytuacja pomiędzy Indiami a Pakistanem jest bardzo napięta. W 2011 roku jedną z ofiar zaostrzonych stosunków pomiędzy dwoma państwami stała się indyjska małpa, która nielegalnie przekroczyła granicę z Pakistanem. Małpa została schwytana a następnie umieszczona w ZOO w Pakistanie.

Małpa będąca nielegalnym imigrantem

5. Koci diler.
W 2013 roku strażnicy więzienni w Mołdawii zauważyli kota, który często podróżował tam i z powrotem przez mały otwór w ogrodzeniu. Po złapaniu kota okazało się, że do futrzaka było przytwierdzonych kilka małych woreczków marihuany. Ostatecznie kot trafił do schroniska dla zwierząt, by uniemożliwić mu przemyt w przyszłości.

Koci diler

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony