Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 powodów dla których warto zostać politykiem

Każdy z nas kocha narzekać na polityków, którzy nie spełniają swoich zobowiązań wyborczych, są niemoralni i niejednokrotnie zachowują się nieuczciwie w stosunku do swoich wyborców. Nieuczciwe zachowanie ze strony polityka z pewnością jest niepożądane, ale niechęć do polityków może mieć o wiele głębsze podłoże. Częścią naszej natury jest zazdroszczenie osobie o wyższym stanowisku i zarobkach.

No dobrze, zostawmy niemoralnych polityków na boku i spójrzmy na to z drugiej strony. Łatwo jęczeć i narzekać, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym by zostać politykiem i wziąć sprawy we własne ręce? Poniżej znajdziesz kilka powodów dla których warto zostać politykiem.

Powód 1: Nie możesz zostać zwolnionym.
Obawa przed zwolnieniem jest nieodłącznym elementem twojej pracy? By ją wyeliminować zostań politykiem. Tutaj jeżeli dostaniesz się na kadencję, nie musisz obawiać się zwolnienia ze stanowiska aż do następnych wyborów, które odbędą się za 4 lata (5 lat w przypadku prezydenta). Tak więc twoja praca poddawana jest ocenie w dniu kolejnych wyborów.

Polityk wybierający się do pracy

Powód 2: Wiek nie ma znaczenia.
W przypadku polityka wiek nie ma znaczenia – kandydować możesz już nawet przed ukończeniem 18 roku życia, o ile najpóźniej w dniu wyborów skończysz 18 lat. Warto wspomnieć, że od 18 lat możesz kandydować do rad gmin, rad powiatów i sejmików wojewódzkich. Aby zostać posłem musisz mieć przynajmniej 21 lat, zaś na prezydenta potrzebujesz 35 lat.

Polityk o nieokreślonym wieku

Powód 3: Wykształcenie nie ma znaczenia.
Politykiem może zostać każdy z nas, tutaj nawet nie jest potrzebne wykształcenia. Na dobrą sprawę na stanowisko polityka możesz się ubiegać nawet jeżeli w przeszłości skończyłeś tylko szkołę podstawową. Tutaj ważne jest poparcie wyborców. Jeżeli wyborcy uważają, że jesteś odpowiednią osobą na stanowisko, wykształcenie nie ma znaczenia.

Polityk i jego wykształcenie / biblioteka.

Powód 4: Nauczysz się nowych umiejętności.
Jako polityk będziesz miał trochę czasu, aby spokojnie nauczyć się nowych umiejętności, chociażby nowego języka. Co więcej, nowych umiejętności będziesz się uczył pośrednio, przez samo wykonywanie pracy polityka. Taką umiejętnością pośrednią, którą możesz zdobyć jako polityk, jest przemawianie do ludzi na wiecach, ważnych wydarzeniach czy w codziennych kontaktach.

Polityk podczas przemowy

Powód 5: Wysokie zarobki i przywileje.
Na stanowisko posła możesz się ubiegać od 21 lat, więc przyjrzyjmy się zarobkom i przywilejom tych polityków. W 2014 roku poseł dostawał za swoją pracę 9892 zł brutto podstawowego uposażenia i 2473 zł brutto diety. Dodatkowo poseł dostaje co miesiąc 12150 zł na prowadzenie biura poselskiego, oraz ma darmowe przejazdy koleją, autobusami i loty samolotem na terenie kraju.

Polityk na lotnisku

Powód 6: Zdobywasz popularność wśród ludzi.
Już samo wybranie na stanowisko polityka szczebla lokalnego lub krajowego świadczy o tym, że musiałeś być popularny. Nie mniej w czasie urzędowania możesz cały czas podnosić swoją rozpoznawalność wśród wyborców i budować popularność, która pomoże ci w ponownym wyborze. Jak widzisz nie musisz być aktorem, by zdobyć popularność wśród ludzi.

Polityk na spotkaniu z ludźmi

Powód 7: Możesz zmienić swoje otoczenie na lepsze.
Nawet udział w wyborach i oddanie głosu ma znaczenie, daje człowiekowi szansę na zmianę polityków i zmianę w polityce. Jednak poprzez kandydowanie do władz możesz mieć jeszcze większy wpływ na twoje bezpośrednie otoczenie. Zostając politykiem możesz realizować swoje pomysły, które mogą doprowadzić do pozytywnych zmian na szczeblu lokalnym lub krajowym.

Piękne miasto - zmiana otoczenia na lepsze

Powód 8: Możesz odsunąć od władzy złych polityków.
Jeżeli jesteś zawiedziony aktualną władzą i jej pustymi obietnicami, powinieneś podjąć inicjatywę i wziąć udział w wyborach. Kandydując masz spore szanse na odsunięcie od władzy polityków którzy się nie sprawdzili, polityków przez których społeczeństwu powodzi się coraz gorzej. Pamiętaj, że każdy system wymaga stałego napływy nowych pomysłów, aby działać wzorowo przez długi czas.

Zły polityk - jego krawat i garnitur

Powód 9: Nawiążesz nowe kontakty.
Jako polityk będziesz miał wiele okazji do nawiązywania nowych kontaktów. Począwszy od spotkań ze swoimi wyborcami, przez spotkania z innymi politykami, po rozmowy z inwestorami zainteresowanymi inwestycjami na szczeblu gminy, powiatu, województwa lub kraju. Takie kontakty mogą ci się przydać, w szczególności kiedy nie zostaniesz wybrany na kolejną kadencję.

Nawiązywanie kontaktów w polityce

Powód 10: Będziesz służył ludziom.
Nie ważne jaki jest powód dla którego pragniemy zostać politykiem, ostatecznym celem każdego polityka powinno być służenie współobywatelom. Z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność, dlatego przez cała kadencję powinieneś pamiętać o osobach które cię wybrały i o potrzebach tych osób: od potrzeby stałej pracy zaczynając.

Park miejski służy ludziom, a w nim politycy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze