Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej wpływowych kobiet na świecie

Kolejny raz najbardziej wpływową kobietą świata magazynu "Forbes" została Angela Merkel, która w 2015 roku wyprzedziła drugą Hillary Clinton, oraz trzecią Melindę Gates. Co ciekawe, na liście najbardziej wpływowych kobieta świata znalazła się również nasza premier Ewa Kopacz, która uplasowała się na wysokim 40 miejscu.

Oczywiście na liście najbardziej wpływowych kobiet dominują głównie panie wiążące swoją karierę z polityką, ale nie brakuje również kobiet, które piastują wysokie stanowiska w firmach z branży Internetowej. Jeżeli chcesz poznać najbardziej wpływowe kobiety świata według magazynu "Forbes", zajrzyj do rozwinięcia artykułu.

1. Angela Merkel.

Według Forbes to właśnie kanclerz Niemiec zasłużyła na miano najbardziej wpływowej kobiety świata. Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach ta kobieta ma wiele na głowie.

Angela Merkel

2. Hillary Clinton.

Była pierwsza dama, której udało się zostać senatorem i sekretarzem stanu USA, może jeszcze poprawić swój wynik, o ile uda jej się zostać prezydentem USA.

Hillary Clinton

3. Melinda Gates.

Melinda Gates to jedna z najbardziej znanych filantropek świata. Kobieta powszechnie chwalona, za jej wkład w poprawę naszego świata.

Melinda Gates

4. Janet Yellen.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest to szefowa Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, to oczywiste, że należy do najbardziej wpływowych kobiet świata.

Janet Yellen

5. Mary Barra.

Mary Barra to pierwsza w historii kobieta na stanowisku prezesa w dużej firmie motoryzacyjnej. Pracę w General Motors zaczynała już w wieku 18 lat.

Mary Barra

6. Christine Lagarde.

Christine Lagarde to pierwsza kobieta w historii na stanowisku dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Christine Lagarde

7. Dilma Rousseff.

Dilma Rousseff zawdzięcza swoje ogromne wpływy temu, że została wybrana na stanowisko prezydenta Brazylii. Wcześniej była ministrem energii.

Dilma Rousseff

8. Sheryl Sandberg.

Fani social media pewniej kojarzą nazwisko Sheryl Sandberg – kobiety na stanowisku szefa operacyjnego Facebooka.

Sheryl Sandberg

9. Susan Wojcicki.

Susan Wojcicki to kolejna wpływowa kobieta związana z social media. Ta pani – swoją drogą o polskim pochodzeniu - jest prezeską YouTube.

Susan Wojcicki

10. Michelle Obama.

W czołowej dziesiątce najbardziej wpływowych kobieta świata znalazło się jeszcze miejsce dla Michelle Obama, pierwszej damy Stanów Zjednoczonych.

Michelle Obama

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze