Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najpotężniejszych ludzi świata w 2015 roku

Co sprawia, że danego człowieka możemy nazwać potężnym? Czy będzie wartość majątku, rozpoznawalność, wysoka pozycja zajmowana w społeczeństwie, a może wpływ jaki wywiera się na innych? Potężnymi możemy nazwać ludzi w których wszystkie te cechy łączą się w jedność.

Każdy człowiek ma w sobie siłę, która pozwala mu kontrolować własne życie, ciężko pracować, a być może nawet założyć własną firmę lub wystartować do lokalnych władz. Niestety większość z nas swoimi osiągnięciami nawet nie zbliży się do ludzi będących na liście najbardziej wpływowych osób świata według Forbes. Przyjrzyjmy się kogo zalicza się do tego grona.

1. Władimir Putin.
Najpotężniejszym człowiekiem roku 2015 został uznany Władimir Putin, i chyba nikogo specjalnie to nie dziwi – zwłaszcza po wydarzeniach z 2014. Putin wydaje się zupełnie nie interesować światową opinią i robić to co uzna za dobre dla największego kraju na świecie – Rosji. Krok za taką potęgą powinna iść odpowiedzialność za losy świata.

Władimir Putin

2. Barack Obama.
Prezydenci Stanów Zjednoczonych zawsze zajmowali wysokie miejsca w rankingach najpotężniejszych ludzi świata. Piastowanie najważniejszego stanowiska w najpotężniejszym kraju świata sprawia, że z Barackiem Obamą trzeba się liczyć. Podczas swojej drugiej kadencji Obama ma oko na kryzys na Ukrainie i działania ISIS.

Barack Obama

3. Xi Jinping.
W gronie trzech najbardziej wpływowych ludzi świata znalazł się również prezydent Chin, Xi Jinping. Przez wielu ludzi uznawany jest za najpotężniejszego władcę Chin od czasów Mao Zedonga. Biorąc pod uwagę, że Chiny to państwo, które zamieszkuje 18.9% populacji całego świata, trzeba pamiętać, że Xi Jinping ma wiele dom powiedzenia.

Xi Jinping

4. Papież Franciszek.
Papież Franciszek znalazł się na czwartym miejscu listy najpotężniejszych ludzi świata wg. Forbes. Franciszek jest przywódcą duchowym około 1,2 miliarda ludności, a to oznacza, że ma ogromny wpływ na znaczną część populacji Ziemi. Podczas swojej kadencji stara się doprowadzić do pozytywnych zmian w Kościele.

Papież Franciszek

5. Angela Merkel.
W ostatnim roku Angela Merkel ugruntowała swoją pozycję najpotężniejszej kobiety świata, starając się złagodzić kryzys na Ukrainie. Jest pierwszą kobietą w historii wybraną na urząd kanclerza Niemiec, zaś sam urząd sprawuje nieprzerwanie od 22 listopada 2005. Ten wyczyn jest imponujący samy w sobie.

Angela Merkel

6. Janet Yellen.
Kiedy masz kontrolę nad ogromną ilością pieniędzy, to naturalne, że uznają cię za jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Janet Yellen jako szef FED, banku centralny Stanów Zjednoczonych, ma kontrolę nad niesamowitą ilością pieniędzy. FED to jeden z najbardziej wpływowych banków centralnych świata.

Janet Yellen

7. Bill Gates.
Miejsce siódme wśród najpotężniejszych ludzi świata zajmuje Bill Gates – najbogatszy człowiek świata. W ostatnich latach wraz z żoną stara się zmienić świat na lepsze poprzez fundację charytatywną Billa i Melindy Gatesów. Szacuje się, że do tej pory przeznaczył na cele charytatywne niemal 30 miliardów dolarów.

Bill Gates

8. Mario Draghi.
Mario Draghi to Prezes Europejskiego Banku Centralnego, co czyni tego człowieka bardzo wpływowym. Z tym człowiekiem nie ma żartów, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że jego decyzje mają duży wpływ na gospodarki krajów, które przyjęły walutę euro. Ten człowiek piastuje jedno z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk.

Mario Draghi

9. Sergey Brin / Larry Page.
Tym razem na dziewiątym miejscu najpotężniejszych ludzi świata znaleźli się dwaj współzałożyciele Google - Sergey Brin i Larry Page. Google, które zajmuje dominującą pozycję wśród wyszukiwarek internetowych na świecie, zatrudnia dziesiątki tysięcy pracowników na całym świecie i ma duży wpływ na Internet.

Sergey Brin

10. David Cameron.
Dziesiąte miejsce na liście najpotężniejszych ludzi świata zajmuje premier Wielkiej Brytanii David Cameron. We wrześniu ubiegłego roku ryzykował utratę części swojej władzy, kiedy Szkocja prowadziła referendum niepodległościowe. Ostatecznie nie doszło do odłączenia się Szkocji od Wielkiej Brytanii.

David Cameron

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze