Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych miast do życia dla młodych ludzi

Młodzi ludzie są pełni energii, dlatego nie ma się co dziwić, że kochają miasta które pozwalają im tę energię spożytkować. Obiekty sportowe, kluby nocne, parki rozrywki, kina, wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – to tylko kilka rzeczy które podobają się młodym w największych miastach. Nie bez znaczenia jest również to, że w miastach bardzo łatwo o pracę, mieszkanie, rozwój kariery i życia osobistego.

Jeżeli zastanawiasz się w którym mieście najlepiej żyć, spójrz na ranking najlepszych miast dla młodych ludzi (16-29 lat) przygotowany przez portal YouthfulCities.com. Być może zainspiruje cię do przeprowadzki w przyszłości.

1. Toronto, Kanada.
Toronto to największe miasto Kanady i stolica prowincji Ontario, zamieszkiwane przez około 2,6 miliona osób. W tegorocznym rankingu organizowanym przez YouthfulCities Toronto znalazło się na pierwszym miejscu miast najlepiej ocenianych przez młodych ludzi. Miasto nie miało sobie równych przede wszystkim w zróżnicowanych formach zatrudnienia młodych ludzi. Poza tym godnym pochwały są darmowe sieci Wi-Fi we wszystkich bibliotekach publicznych.

2. Berlin, Niemcy.
Dumny z zajęcia pozycji drugiej może być Berlin – stolica oraz największe miasto Niemiec. Dawno minęły czasy kiedy to miasto kojarzyło się głównie z prowadzeniem wojen. Dziś Berlin jest jedną z najważniejszych metropolii Europy, dużym centrum kulturowym, handlowym i finansowym. Miasto zostało docenione przez młodych ze względu na bogate zaplecze transportowe oraz rozrywkowe. Nie bez znaczenia jest również niskie bezrobocie w Berlinie.

3. Nowy Jork, Stany Zjednoczone.
Stany Zjednoczone mają bardzo mocna reprezentację w dzisiejszym rankingu, a na najwyższym miejscu ze wszystkich miast USA znalazł się Nowy Jork. Miasto zostało wysoko ocenione za duże możliwości zatrudnienia i robienia kariery przez młodzież. W zeszłym roku był tu prowadzony letni program zatrudnienia dla młodzieży, dziki któremu aż 35 tysięcy młodych ludzi znalazło pracę na czas wakacji. Nowy Jork wypadł również całkiem dobrze w kategorii „Edukacja".

4. Dallas, Stany Zjednoczone.
Tuż za podium uplasowało się Dallas – jedno z największych miast Stanów Zjednoczonych, zamieszkiwane przez około 1,2 miliona osób. Miasto jest znane na całym świecie jako centrum telekomunikacyjne, technologii komputerowej, bankowości i transportu. Dallas znalazło się na pierwszym miejscu w takich kategoriach jak: Przestrzeń publiczna, Sport i gry. Poza tym miasto zdobyło drugie miejsce w kategorii „Przedsiębiorczość".

5. Paryż, Francja.
Na piątym miejscu znalazło się miasto zakochanych: Paryż. Stolica Francji jest doskonały miejscem do życia zarówno dla młodych i starych. Paryż pozostawia konkurencję daleko w tyle, kiedy w grę wchodzi moda i sztuka. Miasto znalazło się również bardzo wysoko jeżeli chodzi o dostęp cyfrowy. W 2016 roku ma tu powstać cyfrowy inkubator przedsiębiorczości, który ma stać się domem dla około tysiąca nowych przedsiębiorstw z branży IT.

6. Chicago, Stany Zjednoczone.
Chicago to miasto w USA, położone nad jeziorem Michigan w stanie Illinois. Chicago jest trzecim pod względem wielkości i zaludnienia miastem w Stanach Zjednoczonych, a jednocześnie trzecim najlepszym miastem do życia dla ludzi młodych z tego państwa. Miasto zostało bardzo wysoko ocenione w takich kategoriach jak „Przestrzeń publiczna" oraz „Sport i gry" uzyskując w nich drugie miejsce na świecie. Co ciekawe Chicago to największe poza Polską skupisko Polaków i Amerykanów pochodzenia polskiego.

7. Londyn, Wielka Brytania.
Londyn (stolica Wielkiej Brytanii) to miasto położone nad Tamizą, jedno z największych miast Europy (po Moskwie i Stambule). Aktualnie liczba mieszkańców Londyny szacowana jest na około 8,4 miliona mieszkańców. Miasto znalazło się bardzo wysoko w kategorii „Różnorodność" plasując się w niej na drugiej pozycji. Aktualnie Londyn jest uznawany za największe centrum finansowe świata i jeden z większych ośrodków medialnych.

8. Los Angeles, Stany Zjednoczone.
Los Angeles to najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych. Jako, że miasto jest siedzibą Hollywood, jest idealnym miejscem do robienia kariery w branży rozrywkowej: filmach, serialach, programach telewizyjnych, sztukach scenicznych, muzyce itd. W ostatnim rankingu YouthfulCities Los Angeles zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Przedsiębiorczość".

9. Tokio, Japonia.
Na pozycji dziewiątej uplasowało się Tokio – stolica Japonii położona nad Oceanem Spokojnym na wyspie Honsiu. Miasto jest centrum politycznym, handlowym, finansowym, edukacyjnym i medialnym kraju. Poza tym Tokio nie ma konkurencji w Japonii pod względem liczby siedzib biur, ministerstw, korporacji, uczelni, muzeów, teatrów i parków rozrywki. Stolica Japonii uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii „Sytuacja ekonomiczna".

10. Seul, Korea Południowa.
Seul to stolica i największe miasto Korei Południowej, położone w centralno-zachodniej części Półwyspu Koreańskiego, niedaleko na południe od strefy zdemilitaryzowanej. Dzisiejszy Seul zamieszkuje ponad 10,5 miliona mieszkańców, co czyni z Seulu jedno z najbardziej zatłoczonych miast świata. Młodzi ludzie mogą tu korzystać z najszybszych na świecie łącz internetowych. Poza tym miasto zajmuje pierwsze miejsce w kategorii „Równowaga środowiskowa".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń