Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 atrakcji, które musisz odwiedzić wybierając się do San Francisco

Istnieje wiele ciekawych miast i miejsc jakie warto odwiedzić wybierając się do Stanów Zjednoczonych. Z pewnością jednym z najbardziej urokliwych miast leżących w Ameryce Północnej jest San Francisco. Miasto jest dobrze znane ze swojego pagórkowatego krajobrazu, a położone jest na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy.

Jeżeli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy w tym roku wybierają się na wakacje do Stanów Zjednoczonych, do San Francisco, to poniżej prezentujemy kilka atrakcji które trzeba zobaczyć goszcząc w tym miejscu. Jeżeli masz inne typy, to zachęcamy do komentowania lub utworzenia własnego rankingu.

1. Most Golden Gate

Golden Gate Bridge jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Będąc także jednym z głównych celów wycieczek turystycznych jest uczęszczany rocznie przez miliony użytkowników.

2. Więzienie Alcatraz

Więzienie nie jest jedyną atrakcją turystyczną wyspy Alcatraz. Miłośnicy przyrody i architektury mogą tam napotkać siedliska wielu gatunków roślin i ptaków (zwłaszcza mew), które w marcu zakładają gniazda.

3. Tramwaje linowe

W San Francisco jest wykorzystywany unikalny w skali świata system tramwajowy, który w odróżnieniu od tradycyjnych systemów, nie jest zasilany prądem z sieci trakcyjnej, lecz do napędu stosuje się linę ukrytą pod górną płaszczyzną jezdni.

4. Lombard Street

Lombard Street jest ulicą w San Francisco, w jego północnej części. Jeden z odcinków tej ulicy, na osiedlu Russian Hill, jest znany jako "najbardziej poskręcana ulica na świecie".

5. Chinatown

Dzielnica zamieszkana głównie przez mniejszość azjatycką, przeważnie z Chin lub rdzennych Chińczyków osiadłych na tych terenach przez wypadki dziejowe i migracje ludu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń