Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 miast w których warto żyć i prowadzić firmę w 2016 roku

Jeżeli chodzi o życie w obcym mieście, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy: mieszkańców, infrastrukturę, ogólny rozmiar, politykę, dochód na osobę i ścieżkę kariery jaką zamierzamy podążać w wybranym mieście. Wzrost gospodarczy miasta i rozwój rynku nieruchomości również odegra istotną rolę w naszej decyzji.

Jeżeli w 2016 roku poważnie rozważasz przenosiny za granicę zwróć uwagę na naszą listę pięciu miast w których warto żyć i inwestować. Każde z miast wymienionych poniżej już teraz imponuje swoim rozwojem i perspektywami, a specjaliści uważają, że 2016 będzie dla nich rokiem kolejnych dynamicznych inwestycji i przyciągnięcia kapitału.

1. Mumbaj, Indie.

Mumbaj to finansowa stolica Indii i jedno z prężniej rozwijających się miast Azji. W ostatnich 20 latach ludność miasta wzrosła o 3 miliony, dlatego władze opracowały plan znaczących projektów infrastrukturalnych, takich jak metro i rozbudowa dróg. Warto wspomnieć, że w mieście działają światowej klasy szkoły, w których dzieci i dorośli mogą się uczyć angielskiego, niemieckiego i innych języków.

2. Johannesburg, RPA.

Johannesburg jest największym miastem w RPA oraz jednym z najlepszych miejsc do zainwestowania w nieruchomości w Afryce. Warto zainwestować w apartamenty mieszkalne oraz mieszkania, które następnie można podnajmować innym. Miasto jest postrzegane jako centrum finansowe Afryki, dlatego swoje siedziby ma tu wiele międzynarodowych firm.

3. Kuala Lumpur, Malezja.

Opieka zdrowotna jest tu jedną z najlepszych w regionie i to samo można powiedzieć o edukacji – wiele osób z Azji południowej osiedla się tu, by móc korzystać z tutejszych uniwersytetów. Jeżeli jesteś fachowcem pracy jest tu pod dostatkiem. Zawsze też możesz założyć własną działalność gospodarczą świadcząc usługi tutejszym oraz przyjezdnym.

4. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dubaj to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast świata. Jeżeli chodzi o długoterminowe inwestycje, to obecnie zaleca się tu inwestowanie w nieruchomości, które szybko nabiorą wartości po kolejnych wielkich inwestycjach przeprowadzonych w mieście. Rząd cały czas inwestuje w edukację, opiekę zdrowotną i infrastrukturę.

5. Szanghaj, Chiny.

Szanghaj to jedno z najlepszych miejsc na inwestycje w Azji Wschodniej. Miasto skutecznie buduje pozycję centrum finansowego w ostatnich latach, przyciągając do siebie coraz większą liczbę międzynarodowych firm. Eksperci przewidują, że do 2030 roku PKB Szanghaju może prześcignąć nawet Londyn i Tokio. Tak więc warto już teraz tu zainwestować, by w niedalekiej przyszłości czerpać z tego korzyści.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń