Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6 powodów dla których Nowy Jork to najlepsze miasto świata

Na świecie istnieje wiele fenomenalnych miast, a Nowy Jork nie jest tylko jednym z nich – dla wielu milionów ludzi to najlepsze miasto świata. Jest coś magicznego w Nowym Jorku. Miasto jest wypełnione historią, sztuką, kulturą i życiem.

Dla wielu ludzi same odwiedziny Nowego Jorku są marzeniem, a co dopiero życie w tak wielkim i pięknym mieście. Miasto ma wiele do zaoferowania i jest wiele powodów z powodu których można je nazwać niesamowitym. Jako, że wystawiamy Nowemu Jorkowi najwyższą szkolną notę – szóstkę – oto 6 powodów dla których powinieneś kiedyś odwiedzić lub zamieszkać w tym miejscu.

1. Miasto stale się rozwija.

Jedną z najbardziej niesamowitych stron tego miasta jest to, że ona stale się rozwija. Po prostu, kiedy myślisz, że już nic cię nie zaskoczy, to niedaleko powstaje nowy klub nocny, egzotyczna restauracja, nowe centrum handlowe, czy inna atrakcja.

2. Różnorodność kulturowa.

Nowy Jork jest zamieszkiwany przez ludzi z całego świata, a około 49% Nowojorczyków prócz angielskiego posługuje się przynajmniej jeszcze jednym językiem. Dzięki temu w mieście znajdziemy restauracje serwujące kuchnie całego świata.

3. Metro.

Nowy Jork ma najwięcej na świecie stacji – 468, a także najwięcej na świecie linii metra – 27. Ich łączna długość to 368 km! Metrem dostaniesz się w praktycznie każde miejsce, a ponadto spotkasz tam wiele ciekawych osób: muzyków, śpiewaków, tancerzy itd.

4. Nocne życie.

Zapewne słyszałeś o tym, że Nowy Jork jest nazywany miastem, które nigdy nie śpi, prawda? Nowy Jork ma jedne z najbardziej epickich klubów nocnych na świecie. Poza tym tutaj możesz nawet po północy wyruszyć na zakupy, iść do kina, czy skoczyć z drugą połówką do restauracji.

5. Drapacze chmur.

W Nowym Jorku czujesz się jak malutka mrówka, będąc zewsząd otoczony niesamowitymi drapaczami chmur. Miasto słynie z zapierającej dech w piersiach architektury, oraz przepięknej panoramy miasta. Patrząc na panoramę miasta człowiek czuje inspiracje i chęć do działania.

6. Rozpoznawalne miejsca.

Wiele filmów i seriali dzieje się w Nowym Jorku, dlatego przechadzając się ulicami miasta, można poczuć się jak aktor w znanym widowisku. Zaletą tego jest to, że będziesz się tu czół jak u siebie, zwłaszcza jeżeli oglądałeś Spider-Mana, Przyjaciół, czy Seks w wielkim mieście.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń