Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 przykładów stereotypów narodowych

W całej historii ludzkości namnożyło się mnóstwo stereotypów dotyczących poszczególnych narodowości. W każdym państwie spotkamy się ze stereotypami dotyczącymi sąsiednich krajów oraz ich mieszkańców – bardzo często są one nienawistne, obraźliwe, żartobliwe i często krzywdzące.

Dla nas bardzo krzywdzącym jest stereotyp mówiący iż "Polacy to złodzieje". Tymczasem badania pokazują, że jeżeli chodzi o kradzieże sklepowe, to jesteśmy jednym z najuczciwszych narodów w Europie. Oczywiście takich krzywdzących stereotypów jest dużo więcej, nie tylko w stosunku do Polaków. W rozwinięciu znajdziecie popularne stereotypy dotyczące innych narodów.

1. Amerykanie są najgrubsi na świecie.

Dla amerykanów to jeden z najbardziej krzywdzących stereotypów. W zależności od badania do jakiego zerkniesz, Amerykanie plasują się na miejscach pomiędzy 8 a 18 miejscem wśród najbardziej otyłych narodów. Bardziej otyli są między innymi mieszkańcy Meksyku, RPA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu i Kuwejtu.

2. Brazylijczycy mówią po hiszpańsku.

Wielu ludzi uważa, że Brazylijczycy mówią po hiszpańsku, ale to totalny nonsens. Brazylijczycy mówią po portugalsku, ale ich język nieco różni się od czystego portugalskiego. To tak jakbyś porównywał język angielski z Wielkiej Brytanii z językiem angielskim w Stanach Zjednoczonych. Różnica jest niewielka.

3. Hiszpanie lubią walki byków.

Oglądając w telewizji relacje z korridy ludzie odnoszą złudne wrażenie, że wszyscy Hiszpanie lubią walki byków. Oczywiście, jest grupa ludzi interesująca się krwawym sportem z bykami w roli głównej, ale badania pokazują, że 67% Hiszpanów nie jest w ogóle zainteresowana oglądaniem korridy.

4. Rosjanie to najwięksi alkoholicy.

Co prawda Rosjanie znajdują się na czwartym miejscu na świecie pod względem spożycia alkoholu, ale wciąż daleko im do największych alkoholików. Aktualnie najwięcej alkoholu spożywają mieszkańcy Mołdawii, Czech oraz Węgier. Ci pierwsi średnio 18,22 litrów czystego alkoholu na głowę rocznie, podczas gdy Rosjanie 15,76 litrów czystego alkoholu na głowę rocznie.

5. Większość amerykanów to imigranci z ameryki łacińskiej.

Kolejny fałszywy stereotyp dotyczący amerykanów. Tutejsze społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane, ale największą grupę imigrantów stanowią nie obywatele krajów ameryki łacińskiej, a ludzie pochodzący z Europy. Kolejno, najwięcej imigrantów jest pochodzenia niemieckiego, meksykańskiego, włoskiego, brytyjskiego i irlandzkiego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Listwy elewacyjne
do systemów ociepleń