Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 teorii dotyczących Trójkąta Bermudzkiego

Trójkąt Bermudzki, nazywany czasem trójkątem diabła, to nazwa luźno zdefiniowanego regionu, znajdującego w zachodniej części północnego Atlantyku, gdzie duża liczba samolotów i statków zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Zazwyczaj za wierzchołki Trójkąta Bermudzkiego przyjmuje się Bermudy na północy, Miami na zachodzie, oraz Puerto Rico na południowym wschodzie.

Według Marynarki Stanów Zjednoczonych trójkąt nie istnieje, a jego nazwa nie jest używana w żadnych oficjalnych publikacjach geograficznych. To jednak nie zniechęca ludzi do teoretyzowania na temat Trójkąta Bermudzkiego. W rozwinięciu artykułu znajdziesz kilka teorii dotyczących tego obszaru.

1. Erupcje metanu z podwodnych złóż.

Wielu teoretyków uważa, że zaginięcia w Trójkącie Bermudzkim da się wyjaśnić erupcjami metanu z podwodnych złóż gazu. Bąble wydostające się ze szczelin w dnie oceanu rosną w miarę przybliżania się do powierzchni wody, tym samym zmniejszając gęstość płynu, przez co statek traci wyporność i może zatonąć. Niestety ciężko uwierzyć w to, że ten sam metan powodowałby również katastrofy lotnicze. Nawet gdyby metan uwalniał się w dużej ilości, na wysokości przelotowej jego stężenie powinno być zbyt małe, aby spowodować katastrofę lotniczą.

Zdjęcie białej wody w Trójkącie Bermudzkim

2. Problemy z kompasem.

Wielu ludzi, którzy podróżowali przez Trójkąt Bermudzki, donosi że w tym obszarze występują problemy z kompasem, który szaleje i nie wskazuje północy. Chociaż dla większości ludzi jest to bardzo dziwne zachowanie, to naukowcy donoszą, że lokalne anomalie magnetyczne nie są tak niezwykłe, jak mogło by się nam wydawać. Kompas nie wskazuje północy w wielu innych miejscach na Ziemi, w tym w górach pustyni Gobi, które mają duże złoża minerałów magnetycznych.

Trójkąt Bermudzki i problemy z kompasem

Zobacz również: 8 tajemniczych podwodnych anomalii z całego świata.

3. Nieprzewidywalna pogoda i Prąd Zatokowy.

Region Trójkąta Bermudzkiego jest miejscem występowania potężnych cyklonów, burz i huraganów. Nagłe zjawisko atmosferyczne może być wyjaśnieniem wielu katastrof w tym regionie. A jak wyjaśnić to, że statków i samolotów nie da się odnaleźć? Przez region Trójkąta Bermudzkiego przebiega silny Prąd Zatokowy, który można porównać do rwącej rzeki w oceanie. Prąd zatokowy płynie z prędkością około 9 km na godzinę, więc jeżeli coś zatonie w jego okolicach, to nawet pomimo wysłania sygnału SOS, wrak może znaleźć się wiele kilometrów dalej w zaledwie kilka godzin.

Prąd Zatokowy przepływający przez Trójkąt Bermudzki

4. Zaginiona Atlantyda.

Według opisów Platona Atlantyda była miejscem istnienia bardzo rozwiniętej cywilizacji, która została zmieciona z powierzchni Ziemi w wyniku trzęsień ziemi i potopów. Te katastrofy miały spowodować, że Atlantyda zanurzyła się pod powierzchnię morza i zniknęła. Podobno miało to miejsce w IX tysiącleciu p.n.e. Teoretycy twierdzą, że Atlantyda była kolebką wielu starożytnych cywilizacji, oraz że jej ruiny mogą się znajdować pod wodami w regionie Trójkąta Bermudzkiego. Powodem zaginięć samolotów i statków miały by być resztki technologii zaginionej cywilizacji.

Zatopiona Atlantyda w Trójkącie Bermudzkim

5. Uprowadzenia przez kosmitów.

Już sam Krzysztof Kolumb doświadczył dziwnych zjawisk w obszarze Trójkąta Bermudzkiego, donosząc o białej wodzie, problemach z kompasem oraz dziwnych tańczących światłach na horyzoncie. Dziwne światła widział nie tylko Kolumb, ale również inni przepływający przez ten obszar. W niektórych relacjach mowa nawet o światłach wynurzających się z oceanu. Teoretycy uważają, że z zaginięcia w tym obszarze mogą być odpowiedzialni kosmici. Niektórzy idą krok dalej mówiąc, że na terenie Trójkąta Bermudzkiego może być ukryta baza kosmitów.

Kosmici w UFO pod wodą w obszarze Trójkąta Bermudzkiego.

Przeczytaj także: 5 niewiarygodnych teorii spiskowych dotyczących UFO.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane