Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niesamowitych historii o przeklętych przedmiotach

Opowieści o duchach, demonach, nawiedzonych miejscach i przeklętych przedmiotach towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Zjawiska które ciężko wytłumaczyć budzą w ludziach obawy, dlatego bardzo często są tematem opowiadań, książek oraz filmów.

Czy w takich historiach jest chociaż ziarnko prawdy? Na świecie jest wielu ludzi twierdzących, że na własnej skórze przekonali się czym jest duch, nawiedzenie, opętanie a nawet klątwa. Niestety nauka wciąż nie potrafi zrozumieć zjawisk ponadnaturalnych. Dlatego też odłóżmy na chwilę naukę na bok, otwórzmy umysł i spójrzmy na kilka historii dotyczących przeklętych, czy też nawiedzanych przedmiotów z całego świata.

1. Przeklęty pierścień Rudolfa Valentino.
Rudolf Valentino był jedną z największych gwiazd filmu niemego swoich czasów. Być może jego kariera potrwała by dłużej, gdyby nie to, że kupił przeklęty pierścień. Już jubiler odradzał mu kupno przeklętego pierścienia, ale to tylko rozbudziło ciekawość Valentino. Aktor zagrał z pierścieniem w kilku filmach i w niedługim czasie zmarł na zapalenie otrzewnej. Pierścień odziedziczyła jego przyjaciółka, która wkrótce również zachorowała. Mimo, że wyzdrowiała, nie zdołała odbudować kariery. Aktorka przekazała pierścień młodemu aktorowi Russowi Colombo, który niedługo po tym zginął w wypadku z bronią palną. Następnie pierścień trafił do przyjaciela aktora, który niedługo po tym zginął w wypadku samochodowym. Po tym pierścień miał jeszcze kilku właścicieli, i z każdym działo się coś złego. Dziś biżuteria spoczywa w skrytce niewielkiego banku.

Przeklęty pierścień Rudolfa Valentino

2. Lustro w Myrtles Plantation.
Myrtles Plantation nosi miano jednego z najbardziej nawiedzonych miejsc w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Legenda głosi, że domostwo wraz z plantacją zostało umiejscowione na starym cmentarzysku Indian Tunica. To z kolei miało spowodować, że ból i cierpienie nie opuszczały Myrtles Plantation. W posesji miało miejsce dziesięć morderstw, a według miejscowych w domu straszy 12 duchów. Trzy z nich można czasem zobaczyć w lustrze, które jako jedyne nie zostało zasłonięte po morderstwie Sary Woodruff i jej dwójki dzieci. Czasem na lustrze pojawiają się odciski małych rączek, innym razem można w nich zobaczyć twarze zabitych.

Lustro w Myrtles Plantation

3. Lalka Annabelle.
Jeżeli oglądałeś horror Annabelle, który miał premierę w październiku tego roku, być może słyszałeś już o tym, że część tej historii została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Był 1970 rok kiedy matka nabyła zabytkową lalkę dla swojej córki Donny. Donna mieszkała wraz z przyjaciółką Angie, obie studiowały pielęgniarstwo. Wkrótce dziewczyny zaczęły zauważać dziwne „zachowanie" lalki (ruchy, przemieszczanie etc.). Ostatecznie sprawą zajęła się para słynnych badaczy paranormalnych Ed i Lorraine Warren'owie, która pomogła Donnie uwolnić się od przeklętej lalki. Dziś lalkę można zobaczyć w Muzeum Okultyzmu Warren'ów.

Prawdziwa lalka Annabelle

4. Crying Boy – przeklęty obraz.
Crying Boy (pol. Płaczący Chłopiec) to obraz, który był w masowej produkcji w Wielkiej Brytanii w latach 50. XX wieku. Uwagę mediów przykuł dopiero w latach 80. XX wieku, a dokładniej w 1985 roku, kiedy Wielką Brytanię nawiedziła fala niewyjaśnionych pożarów. Każda sprawa miała jeden wspólny mianownik, reprodukcję obrazu Crying Boy. Nawet strażacy nie mogli uwierzyć w to, ze w doszczętnie spalonym pokoju znajdowali cały obraz Płaczącego Chłopca. Wkrótce w kraju zorganizowano akcję palenia obrazów Crying Boy, by raz na zawsze pozbyć się przeklętych przedmiotów.

Crying Boy – przeklęty obraz

5. Nawiedzone piętrowe łóżko.
Alan i Debby Tallman kupili używane piętrowe łóżko dla swoich dzieci w lutym 1987 roku. Początkowo było trzymane w piwnicy, a następnie wniesiono je do pokoju dzieci. Jak tylko łóżko zostało ustawione w pokoju dzieci, w domu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Dzieci zachorowały i opowiadały rodzicom o tym, że widują czarownicę, radio zaczęło samo zmieniać stacje itd. W końcu państwo Tallman zdecydowali się poprosić o pomoc pastora. Po tym zjawiska paranormalne na chwilę ustały, jednak wróciły krótko po Świętach Bożego Narodzenia 1988 roku. Rodzina zdecydował się spalić łóżko piętrowe, dzięki czemu zjawiska zostały powstrzymane.

Nawiedzone piętrowe łóżko

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane