5 nawiedzonych hoteli z całego świata

  • Drukuj

Jeżeli kochasz opowieści grozy, lubisz słuchać historyjki o duchach lub oglądać horrory, być może właśnie do ciebie jest skierowana oferta nawiedzonych hoteli. To naturalne, że w hotelu który działa już od kilkudziesięciu a nawet i ponad 100 lat mogły mieć miejsce jakieś śmiertelne wypadki i tragedie. A skoro miały tam miejsce nieszczęśliwe wydarzenia, mogło dojść do tego, że hotel stał się budynkiem nawiedzonym.

Osoby szukające nawiedzonych hoteli zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszą listą. Znajdziecie na niej nazwę hotelu, informację o mieście w którym znajduje się hotel oraz krótką historię dotyczącą zjawisk nadprzyrodzonych mających miejsce w hotelu.

1. Zamek Leslie, Glaslough, Irlandia.
Zamek Leslie znajdujący się niedaleko Glaslough w Irlandii jest uważany za jeden z najbardziej nawiedzonych hoteli. Chociaż z zewnątrz wygląda pięknie i majestatycznie, spędzając tu noc możesz zobaczyć duchy poprzednich mieszkańców należących do rodziny Leslie. Najczęściej duchy spotykane są przez gości pokoju „Red Room", którzy niejednokrotnie donosili o tym, że w nocy dostrzegali duchy patrzące tęsknie w okno.

Zamek Leslie, Glaslough, Irlandia

2. The Fairmont Empress, Victoria, Kanada.
The Fairmont Empress Hotel w Victoria, znany również jako Victoria Empress, to majestatyczny hotel o ponad 100 letniej historii. Według pracowników hotelu oraz gości, budynek jest nawiedzany przez kilka zjaw – małą dziewczynkę, pokojówkę (najczęściej pojawia się na szóstym piętrze) a nawet stolarza który powiesił się w hotelu. Nawet jeżeli nie zobaczysz tu duchów, to jego obsługa na pewno uraczy cię strasznymi opowieściami o zjawach jakie nawiedzają hotel.

The Fairmont Empress, Victoria, Kanada

3. RMS Queen Mary Hotel, Long Beach, USA.
RMS Queen Mary był niegdyś statkiem pływającym na trasie Southampton – Nowy Jork. W czasie II Wojny światowej statek przewiózł nawet 800 tysięcy ludzi w mundurach na różne fronty wojny. W związku z tym naturalne, że był on świadkiem wielu tragedii. Aktualnie statek jest zacumowany w Long Beach w Kalifornii, gdzie służy jako hotel. Jest miejscem wielu wycieczek łowców duchów i badaczy zjawisk paranormalnych.

RMS Queen Mary Hotel, Long Beach, USA

4. Dalhousie Castle, Midlothian, Szkocja.
Ten wiekowy zamek był kiedyś wspaniałą twierdzą. Dziś Dalhousie Castle w Midlothian pełni funkcję hotelu oraz jest domem dla kilku duchów. Najbardziej znanym duchem widzianym w tym budynku jest duch kobiety, która została zamknięta w wieży i zagłodzona na śmierć przez żonę swojego kochanka. Duch tej damy ciągle nawiedza zamek, a najczęściej można go spotkać w wieży oraz lochach.

Dalhousie Castle, Midlothian, Szkocja

5. Zamek Czocha, Sucha, Polska.
Jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz zagranicznych wycieczek a chcesz spędzić nocleg w nawiedzonym hotelu w Polsce to odwiedź Zamek Czocha w miejscowości Sucha w województwie dolnośląskim. Zamek został zbudowany w pierwszej połowie XIII wieku, dlatego nie ma się co dziwić iż wiąże się z nim wiele ciekawych historii. Podobno dawna siedziba Joachima von Nostitza jest nawiedzana przez jego niewierną żonę Ulrikę.

Zamek Czocha, Sucha, Polska