Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 nawiedzonych hoteli z całego świata

Jeżeli kochasz opowieści grozy, lubisz słuchać historyjki o duchach lub oglądać horrory, być może właśnie do ciebie jest skierowana oferta nawiedzonych hoteli. To naturalne, że w hotelu który działa już od kilkudziesięciu a nawet i ponad 100 lat mogły mieć miejsce jakieś śmiertelne wypadki i tragedie. A skoro miały tam miejsce nieszczęśliwe wydarzenia, mogło dojść do tego, że hotel stał się budynkiem nawiedzonym.

Osoby szukające nawiedzonych hoteli zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszą listą. Znajdziecie na niej nazwę hotelu, informację o mieście w którym znajduje się hotel oraz krótką historię dotyczącą zjawisk nadprzyrodzonych mających miejsce w hotelu.

1. Zamek Leslie, Glaslough, Irlandia.
Zamek Leslie znajdujący się niedaleko Glaslough w Irlandii jest uważany za jeden z najbardziej nawiedzonych hoteli. Chociaż z zewnątrz wygląda pięknie i majestatycznie, spędzając tu noc możesz zobaczyć duchy poprzednich mieszkańców należących do rodziny Leslie. Najczęściej duchy spotykane są przez gości pokoju „Red Room", którzy niejednokrotnie donosili o tym, że w nocy dostrzegali duchy patrzące tęsknie w okno.

Zamek Leslie, Glaslough, Irlandia

2. The Fairmont Empress, Victoria, Kanada.
The Fairmont Empress Hotel w Victoria, znany również jako Victoria Empress, to majestatyczny hotel o ponad 100 letniej historii. Według pracowników hotelu oraz gości, budynek jest nawiedzany przez kilka zjaw – małą dziewczynkę, pokojówkę (najczęściej pojawia się na szóstym piętrze) a nawet stolarza który powiesił się w hotelu. Nawet jeżeli nie zobaczysz tu duchów, to jego obsługa na pewno uraczy cię strasznymi opowieściami o zjawach jakie nawiedzają hotel.

The Fairmont Empress, Victoria, Kanada

3. RMS Queen Mary Hotel, Long Beach, USA.
RMS Queen Mary był niegdyś statkiem pływającym na trasie Southampton – Nowy Jork. W czasie II Wojny światowej statek przewiózł nawet 800 tysięcy ludzi w mundurach na różne fronty wojny. W związku z tym naturalne, że był on świadkiem wielu tragedii. Aktualnie statek jest zacumowany w Long Beach w Kalifornii, gdzie służy jako hotel. Jest miejscem wielu wycieczek łowców duchów i badaczy zjawisk paranormalnych.

RMS Queen Mary Hotel, Long Beach, USA

4. Dalhousie Castle, Midlothian, Szkocja.
Ten wiekowy zamek był kiedyś wspaniałą twierdzą. Dziś Dalhousie Castle w Midlothian pełni funkcję hotelu oraz jest domem dla kilku duchów. Najbardziej znanym duchem widzianym w tym budynku jest duch kobiety, która została zamknięta w wieży i zagłodzona na śmierć przez żonę swojego kochanka. Duch tej damy ciągle nawiedza zamek, a najczęściej można go spotkać w wieży oraz lochach.

Dalhousie Castle, Midlothian, Szkocja

5. Zamek Czocha, Sucha, Polska.
Jeżeli w najbliższym czasie nie planujesz zagranicznych wycieczek a chcesz spędzić nocleg w nawiedzonym hotelu w Polsce to odwiedź Zamek Czocha w miejscowości Sucha w województwie dolnośląskim. Zamek został zbudowany w pierwszej połowie XIII wieku, dlatego nie ma się co dziwić iż wiąże się z nim wiele ciekawych historii. Podobno dawna siedziba Joachima von Nostitza jest nawiedzana przez jego niewierną żonę Ulrikę.

Zamek Czocha, Sucha, Polska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane