Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6(66) bardzo przerażających demonów

Nie ma znaczenia czy jesteś religijny, czy nie. Demony i inne podobne szatańskie istoty przerażały ludzi od zarania dziejów – były obecne w tekstach religijnych, mitologii, legendach, książkach, a w ostatnim stuleciu nawet w radiu i telewizji. W wielu z najbardziej przerażających horrorów wszech czasów to właśnie demony występują jako antagoniści głównych bohaterów.

Nie ulega wątpliwości, że wiele z najbardziej przerażających demonów pochodzi z religii chrześcijańskiej i judaistycznej. Nie mniej, należy pamiętać, że w wielu innych religiach również jest mowa o przerażających demonach robiących krzywdę człowiekowi. Dziś przyjrzymy się szóstce takich istot.

1. Abaddon.
Abaddon to z pewnością jeden z najbardziej znanych i przerażających demonów występujących w Biblii. Abaddon występuje w Apokalipsie św. Jana tylko, w wizji piątej trąby, jako król szarańczy i władca czeluści, który niesie cierpienie tym co nie mają pieczęci Boga na czołach. Demon Abaddon występuje również w okultyzmie (jest aniołem zła), w wyznaniu Świadków Jehowy (anioł otchłani) oraz w kulturze popularnej: książkach, filmach, muzyce i licznych grach wideo.

2. Banshee.
Banshee to demon wywodzący się z mitologii irlandzkiej. Imieniem Banshee były określane zjawy w kobiecej postaci, które przemierzały w nocy lasy i wydawały z siebie przerażające krzyki, słyszane z wielu kilometrów. Legendy mówią, że wiele osób myliło ten krzyk z jękiem umierających zwierząt, nie zdając sobie sprawy z tego, że Banshee krzykiem zwiastuje śmierć kogoś w rodzinie. Z drugiej strony ujrzenie Banshee miało prorokować śmierć osoby, która ją zobaczyła.

3. Jikininki.
Jikininki to imię demonów z japońskiej mitologii, które są złymi duchami martwych ludzi – nie zwykłych ludzi, tylko osób, które za życia grzeszyły puchą, egoizmem i chciwością. Z tego względu Jikininki pożywiają się ciałami zmarłych, nienawidzą ludzi a nawet siebie nawzajem. Niektóre podania mówią, że Jikininki potrafią przybierać postać człowieka i jątrzyć w życiu innych ludzi. Kiedy człowiek zobaczy ich prawdziwą postać, umiera z przerażenia.

4. Ala.
Ala, znane również jako Hala, to żeńskie demony występujące w mitach i legendach Bułgarów, Serbów i Macedończyków. Ala są uważane za demony złej pogody, których głównym celem jest zniszczenie upraw ludzkich: winnic, pól, sadów i różnych plonów. Jest to bardzo żarłoczny demon, którego głównym przysmakiem są małe dzieci, chociaż ich obżarstwo nie ogranicza się tylko do tego. Demony te podobno bardzo często występują w postaci kruków i wron.

5. Raiju.
Raijū to kolejny demon pochodzący z japońskiej mitologii. Mówi się, że jego ciało składa się z pioruna, zaś sam demon może przybierać postać kota, lisa, łasicy, wilka i innych zwierząt. Znakiem firmowym tego demona jest to, że zawsze towarzyszą mu pioruny, zaś jego krzyk brzmi jak grzmot. Niektóre przekazy podają, że Raiju skacze pomiędzy drzewami i domami w nocy, by obserwować śpiących ludzi. Czasem nawet zmienia się w bardzo małe stworzenie i kładzie się w ludzkim pępku, wyrządzając szkodę zdrowiu człowieka.

6. Abyzou.
Abyzou to imię żeńskiego demona, występującego w mitach i legendach z Bliskiego Wschodu i Europy południowo-wschodniej. To właśnie ten demon jest obwiniany o poronienia i śmierć niemowląt, co miało być motywowane zawiścią (podobno Abyzou sama jest bezpłodna). Wygląd tego demona jest ciężki do określenia, jednak w Testamencie Salomona – jednym z najstarszych traktatów dotyczących demonologii – opisana jest jako kobieta o zielonej twarzy, z włosami przypominającymi węże.

Jako, że w temacie jest liczba 666, tako w komentarzach pod rankingiem możecie umieszczać imiona innych znanych demonów, wraz z krótkim opisem danej istoty.

Komentarze   

 
+1 #1 Sergo 2014-09-25 14:43
Do najstraszniejsz ych demonów zalicza się też Belzebub, co dosłownie oznacza "pan much i komarów". Belzebub jest władcą demonów, jednym z generałów piekła, który pilnuje wrót piekielnych.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane