Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 historycznych dowodów, które mogą wskazywać na istnienie kosmitów

Biorąc pod uwagę ogrom wszechświata, a nawet samej Drogi Mlecznej (zawierającej nawet 400 miliardów gwiazd), niewiarygodne wydaje się by ludzie byli jedynym rozumnym gatunkiem we wszechświecie. A jako, że prawdopodobne jest, iż w przestrzeni kosmicznej żyją również inne rozumne gatunki, nie brakuje teorii spiskowych mówiących o tym, że ich przedstawiciele odwiedzali nas w przeszłości i nadal odwiedzają.

Jeżeli tak jest, to po spotkaniach z kosmitami powinny pozostać jakieś wiarygodne dowody. Wiele osób sądzi, że takie dowody istnieją i nie trzeba ich daleko szukać – wystarczy spojrzeć na piramidy w Gizie, liczne monumenty i inne historyczne dowody z naszej listy.

1. Biblia.
Na świecie nie brakuje ludzi twierdzących, że dowody odwiedzin kosmitów znajdują się w najstarszych tekstach spisanych przez ludzi, w tym w Biblii. Jednym z przykładów kontaktu z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji ma być opis znajdujący się w pierwszej Księdze Ezechiela. Oto co opisał prorok: „Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący oraz blask dokoła niego, a z jego środka promieniowało coś jakby połysk stopu złota ze srebrem. Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka."

2. Stonehenge.
Stonehenge to jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, która od tysięcy lat pozostaje wielką tajemnicą. Historycy i inżynierowie wciąż zastanawiają się nad tym jak ludzie sprzed 5 tysięcy lat byli w stanie dostarczyć te ogromne kamienie na miejsce, z kamieniołomów oddalonych nawet o 30-250 km od Stonehenge. Jakie ludy neolityczne były w stanie przetransportować 4 tonowe głazy na taką odległość? Niektórzy sądzą, że w budowie Stonehenge mogli maczać palce kosmici, dla których budowla służyła jako lądowisko.

3. Moai z Wyspy Wielkanocnej.
Moai to rodzaj posągów wykonanych ze skał o pochodzeniu wulkanicznym znajdujących się na Wyspie Wielkanocnej. Aktualnie jest nam znanych 887 gigantycznych Moai, z których niektóre ważą nawet ponad 20 ton i mają więcej jak 6 metrów wysokości! Biorąc pod uwagę to jak ciężkie są to obiekty i ile pracy włożono w ich rzeźbienie, nie dziwi, że niektórzy doszukują się tu pomocy obcej cywilizacji – zwłaszcza, że największy Moai, tak zwany Paro miał ok. 10 metrów wysokości i ważył 75 ton!

4. Madonna z świętym Giovannino.
Ludzie poszukujący dowodów na kontakty ludzkości z przedstawicielami obcej cywilizacji zwracają uwagę nie tylko na teksty i budowle, ale także na malowidła i obrazy. Według wielu osób przykładem występowania UFO w sztuce jest pochodzący z XV wieku, obraz Madonna ze świętym Giovannino. Na głównym planie widzimy Maryję, jednak w tle znajduje się mały człowiek patrzący w niebo. Na co patrzy? Na obiekt przypominający kształtem coś, co wielu z nas uznało by dziś za UFO.

5. Cywilizacja Sumeryjska.
Starożytni Sumerowie wierzyli, że początek ich imperium dała obca rasa zwana Annunaki, która miała przybyć na ziemię w celu wydobywania złota. Sumerowie to jeden z najbardziej tajemniczych ludów świata. Nikt nie wie skąd się wzięli, jednak pod koniec IV tysiąclecia p.n.e. udało im się zbudować niezwykle rozwiniętą cywilizację: posiadającą zaawansowaną wiedzę medyczną, matematyczną i astronomiczną. Sumerowie już wtedy wiedzieli, że układ słoneczny ma 12 głównych obiektów, a jedna z ich tabliczek zawiera informację o podejściu do lądowania na ziemi.

6. Rysunki z Nazca.
Rysunki z Nazca to system linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne. Szacuje się, że zostały stworzone przez Indian Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. najciekawsze w tym wszystkim jest to, po co cywilizacja bez możliwości latania tworzyła by na ziemi rysunki, które widać tylko z powietrza: w tym pająka z 40-metrowymi odnóżami, kondora o przekroju 120 metrów itd. Niektórzy ufolodzy uważają, że tutejsze płaskowyże były lądowiskami kosmitów.

7. Puma Punku.
W Ameryce południowej nie brakuje miejsc, które mogły by wskazywać na odwiedziny kosmitów, a jednym z nich jest część monumentalnego kompleksu świątynnego Puma Punku. Wagę całej konstrukcji szacuje się na około 450 ton. Najbardziej zastanawiające jest to, że znajdują się tu monolity w kształcie litery „H", wykonane z maszynową dokładnością w andezycie i diorycie – jednej z najtrwalszych skał. Każdy kto widzi je na własne oczy, szybko dochodzi do wniosku, że mogły zostać wykonane wyłącznie przy użyciu maszyn. Niektóre metody datowania wskazują, że konstrukcja mogła powstać nawet około 14 tysięcy lat temu.

8. Egipskie hieroglify.
Jeżeli istnieją bardzo stare zapiski, w których możemy poszukiwać dowodów na kontakty ludzi z kosmitami, to na pewno należą do nich egipskie hieroglify. Ten wczesny rodzaj pisma starożytnego Egiptu zawiera wiele zastanawiających znaków, jak w przypadku hieroglifu egipskiego z Abydos na którym możemy zobaczyć coś co przypomina dzisiejszy helikopter, łódź podwodną, sterowiec i szybowiec. Natomiast rysunki zdobiące ściany świątyni w Denderze przypominają żarówkę zasilaną kablem z dużego, kwadratowego obiektu.

9. Mahabharata i Ramajana.
Mahabharata i Ramajana to dwa główne hinduistyczne poematy epickie, dające szerokie pole do popisu wszystkim ufologom. Eposy datowane nawet na kilka tysięcy lat opowiadają o bogach toczących pomiędzy sobą walkę na ziemi oraz w kosmosie, bogach którzy latają po niebie wimanami a nawet używają broni, która działaniem przypomina bombę atomową: „Wyrzucono pojedynczy pocisk załadowany całą energią wszechświata, (...) który w popiół obrócił wszelki lud Vrishni i Andhaka. Ciała były tak spalone, ze nie dawały się rozpoznać, włosy i paznokcie odpadły."

10. Piramidy w Gizie.
Piramidy w Gizie obejmują piramidę Cheopsa, piramidę Chefrena oraz mniejszą piramidę Mykerinosa. Położenie geograficzne Piramidy Cheopsa w Gizie jest najbardziej zadziwiającą cechą: jej ściany biegną prawie dokładnie z północy na południe i ze wschodu na zachód. Poza tym położenie trzech piramid jest odzwierciedleniem trzech gwiazd z konstelacji Oriona. Jak budowniczowie z tamtego okresu mogli o tym wszystkim wiedzieć? Niektórzy uważają, że w budowie piramid pomagali kosmici, którzy w ten sposób chcieli nam przekazać skąd pochodzą.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane