Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 przedziwnych rekordów zapisanych w Księdze rekordów Guinnessa

Wiele osób uważa ideę rekordów świata za fascynujący temat, a nie ma lepszego miejsca by je wszystkie zapisywać, niż Księga rekordów Guinnessa – coroczny informator wydawany przez firmę Guinness, zawierający udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi. Pierwsze wydanie tej książki pojawiło się 27 sierpnia 1955, zaś pierwsza polska edycja ukazała się w 1991 roku.

W Księdze rekordów Guinnessa znajdziemy wiele rekordów o bardzo nietypowym charakterze, np. najmniejszy lub najwyższy człowiek świata, najstarszy człowiek świata, najwyższy pies itp. Nie mniej te rekordy nie są zaskakujące, przynajmniej nie tak zaskakujące jak rekordy poniżej.

1. Największy kod QR.
W dzisiejszym świecie wszędzie możemy spotkać kody QR, które są bardzo chętnie wykorzystywane w kampaniach marketingowych, a także przy wielu innych okazjach. Zazwyczaj ich rozmiary nie wykraczają poza standardowe kilka centymetrów, jednak jest na świecie kod QR, który zajmuje całe pole kukurydzy. Ten kod QR powstał jako labirynt oraz element promocji wiejskiego parku rozrywki. Szacuje się, że pole na którym znajduje się kod zostało wyświetlone w Google Maps ponad miliard razy.

2. Największy samolot zjedzony przez człowieka.
Michel Lotito to człowiek, który swoją sławę zbudował na zjadaniu przeróżnych dziwnych materiałów, które są niestrawne dla większości ludzi. Lotito jadł już takie rzeczy jak stal, szkło, żarówki i inne podobne materiały. W latach 90. XX wieku usłyszał o nim świat, kiedy ów człowiek zjadł cały samolot Cessna 150! W pierwszej kolejności samolot został pocięty na kawałki a następnie jedzony przez około 2 lata. Lotito zawdzięcza ten rekord niezwykle grubej wyściółce żołądka.

3. Najwięcej butelek z piwem otworzonych czołem.
Prawdopodobnie niejeden z was otwierał piwo zębami, ale czy znacie kogoś, kto próbował tego przy pomocy czoła? Właśnie w taki sposób Ahmed Tafzi z Niemiec otworzył w ciągu minuty aż 24 butelki piwa, trafiając tym samym do Księgi rekordów Guinnessa. Ahmed ma niezwykle twardą głowę, co udowadnia ustanawiając inne rekordy. Jakie? Kilka lat temu rozbił głową 43 arbuzy w ciągu jednej minuty (planował 50).

4. Słowne zapisanie wszystkich liczb od „jeden" do „miliona".
Posiadaczem tego bardzo dziwnego rekordu jest Les Stewart z Australii. Ten pan zapisał słownie wszystkie cyfry od 1 do 1 000 000 robiąc to w ten sposób: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć itd. Coś więcej? Wszystko słowa pisał korzystając tylko z jednego palca? Jeżeli jest to dla ciebie wciąż za mało, warto wspomnieć, że Steward rozpoczął pisanie w 1982 roku a zakończył w 1998. W tym czasie zużył siedem maszyn do pisania i około 20 tysięcy kartek.

5. Najwyższy skok do najpłytszego basenu.
Darren Taylor, znany również jako Profesor Splash, to Amerykanin znany ze skoków z wysokości do bardzo płytkich basenów. W 2011 roku ustanowił rekord świata w skoku do najpłytszego basenu. Co w tym niezwykłego? Darren skoczył z wysokości 11 metrów, do brodzika w którym było zaledwie 30,5 cm wody! Obliczono, że w trakcie skoku osiągnął prędkość około 53 km/h. Trudno sobie wyobrazić, że przeżył ten wyczyn.

6. Najwięcej fajerwerków przytwierdzonych do ciała.
Chyba każdy z nas wie, że z fajerwerkami nie ma żartów – przy nieumiejętnym obchodzeniu się, mogą doprowadzić do poważnych obrażeń ciała. Czy wiedział o tym Todd DeFazio, człowiek który ustanowił rekord na najwięcej fajerwerków przytwierdzonych do ciała? Na pewno tak! Inaczej trudno by było wyjaśnić to, że przytwierdzając do swojego ciała fajerwerki i odpalając je wszystkie na raz nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i poparzeń.

7. Najwięcej koszulek założonych przez człowieka.
Ten rekord jest naprawdę dziwny, ale stosunkowo łatwy do spróbowania przez każdego z nas. Sanath Bandara to człowiek, który miał na sobie najwięcej koszulek w tym samym czasie. Przestrzegamy, że bardzo trudno będzie się do niego zbliżyć, ponieważ rekord wynosi 257 t-shirtów. Jednak jeżeli chciałbyś spróbować pamiętaj, że będziesz musiał wykorzystać koszulki o różnych rozmiarach – także im szczuplejszy jesteś, tym łatwiej ci będzie.

8. Pierwsze zdjęcie człowieka.
Mimo, że żyjemy w czasach w których aparaty fotograficzne znajdują się nawet w telefonach, tego rekordu świata już nikt nie pobije. Pierwsze zdjęcie człowieka zostało wykonane w 1838 roku na Bulwar du Temple w Paryżu. Na zdjęciu możemy zobaczyć człowieka, który jedną nogą opiera się prawdopodobnie o ławkę. W rzeczywistości ruch w mieście był dużo większy, jednak tylko ten człowiek niemal się nie ruszał przez 15 minut naświetlania fotografii.

9. Najcięższy samochód utrzymany na głowie.
Ten rekord dla każdego mężczyzny będzie czymś wielkim – wszak nie co dzień widzi się człowieka, który na swojej głowie niesie cały samochód. Takim człowiekiem jest John Evans, który przez 33 sekundy utrzymywał na głowie klasycznego Mini – mały samochód produkowany przez British Motor Corporation. Oczywiście auto zostało pozbawione niektórych części – np. silnika – by zachować odpowiedni balans. Mimo wszystko ogromny szacunek.

10. Najszybsza toaleta na świecie.
Colin Furze jest hydraulikiem, kaskaderem, wynalazcą i filmowcem z Wielkiej Brytanii. Porzucił szkołę już w wieku 16 lat by rozpocząć pracę hydraulika, zaś niedługo po tym został prezenterem w programie „Gadget Geeks" na Sky1. Colin jest autorem wielu zwariowanych wynalazków, w tym najszybszej toalety świata, która rozpędza się do prędkości 85 km/h. Furze jest również autorem najszybszego wózka dziecięcego świata.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane