Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 tajemniczych zdjęć, których nie da się wyjaśnić

Jeżeli są na świecie informacje o których większość z nas lubi słuchać, będą to wiadomości dotyczące wszelkiej maści tajemnic, niewyjaśnionych zjawisk, sekretów i niewiarygodnych historii. Cechą charakterystyczną takich informacji jest to, że każdy z nas może dorobić do tego swoją teorię i spróbować rozwikłać zagadkę, która została przed nami postawiona.

Jeżeli lubisz przeglądać niewiarygodne wręcz zdjęcia, na których utrwalono duchy, UFO, morskie potwory lub inne niewyjaśnione rzeczy, mamy dla ciebie kilka bardzo tajemniczych fotografii, które jak dotychczas nie doczekały się wyjaśnienia. Możesz spróbować odkryć ich tajemnice w komentarzach pod artykułem.

1. Zmarły mechanik pozuje zza grobu.
Był 1919 roku kiedy Freddy Jackson został przypadkowo zabity przez śmigło samolotu podczas wykonywania swojej pracy dla eskadry lotników, w której służył również Sir Victor Goddard. Dwa dni później, w dzień pogrzebu mechanika, dywizjon lotnictwa robił wspólne zdjęcie. Po jego wywołaniu okazało się, że na fotografii jest ktoś jeszcze, zmarły wcześniej Freddy Jackson. Przyjaciele zmarłego twierdzili, że duch Freddy'ego być może nie wiedział, że ten zmarł i dlatego stawił się na zdjęcie zgodnie z harmonogramem.

2. Piramidy po ciemnej stronie księżyca.
Ci z was którzy interesują się kosmosem wiedzą, że istnieje coś takiego jak „ciemna strona księżyca", nazywana prawidłowo niewidoczną stroną księżyca, która nigdy nie jest widoczna z Ziemi. Co dokładnie tam się znajduje pozostaje tajemnica dla większości z nas. Możemy tylko wierzyć oficjalnym informacjom, które dostarcza nam NASA. Tak się składa, że istnieje zdjęcie ciemnej strony księżyca, wykonane podczas misji Apollo 17 (ostatnia załogowa misja na Księżyc, w której astronauci lądowali na powierzchni), na którym można zobaczyć coś na kształt piramidy. Niektórzy twierdzą, że ludzie przestali lądować na Księżycu ze względu na to, co tam odkryto.

3. Tajemnica kosmonauty z Solway Firth.
Jest lato 1964 roku. Kiedy Jim Templeton robił zdjęcia żony i córki w słoneczny dzień nad Zatoką Solway Firth, na pograniczu Anglii i Szkocji, nie wiedział, że wkrótce jedna z jego fotografii stanie się obiektem debaty wśród ludzi wierzących w pozaziemskie cywilizacji i teorie spiskowe. Po wywołaniu zdjęcia córki okazało się, że stoi za nią postać przypominająca kosmonautę w lekkim kombinezonie. Pan Templetona twierdzi, ze podczas wykonywania fotografii nikogo nie było w pobliżu. Więcej o całej sprawie możecie przeczytać w serwisie infra.org.pl.

4. Niewiarygodny morski stwór u wybrzeży wyspy Hook.
Jeżeli to zdjęcie zostałoby wykonane dzisiaj, jego autor usłyszałby od ludzi wiele oskarżeń o używanie Photoshopa. Jednak ta fotografia została wykonana 12 grudnia 1964 roku i krótko po tym została szeroko rozpowszechniona. Robert Le Serrec i jego żona pływali wtedy w płytkich wodach zatoki Stonehaven, znajdującej się na wyspie Hook u wybrzeży australijskiego stanu Queensland. W pewnym momencie zauważyli zwierzę o dużej głowie i długim ogonie, które przypominało ogromną kijankę lub węża morskiego (rzekomo istniejące zwierzę morskie, obiekt zainteresowania kryptozoologii).

5. Twarze duchów widoczne w wodzie.
Był rok 1924. James Courtney i Michael Meehan byli marynarzami, którzy zajmowali się czyszczeniem zbiorników transportowych na tankowcu S.S. Watertown. Niestety pewnego dnia, podczas wykonywania pracy obaj panowie zmarli w wyniku nawdychania się trujących oparów. Zgodnie z morską tradycja obaj zostali pochowani w morzu. Wiele dni po pochówku duchy obu marynarzy wciąż towarzyszyły tankowcowi, a ich twarze często pojawiały się jako refleksy w wodzie. Twarze były tak wyraźne, że kapitan statku Keith Tracy rozkazał wykonać fotografie duchom na dowód istnienia innego świata.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane