Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niesamowitych przypadków wspomnień z poprzedniego życia

Czym jest reinkarnacja? To koncepcja mówiąca, że po śmierci nasza dusza opuszcza ciało i rozpoczyna życie w nowym bycie fizycznym: może to być nowo narodzone dziecko, zwierzę a nawet roślina.

To nie jest potwierdzona teoria, jednak na świecie jest wiele niewiarygodnie szokujących przypadków odziedziczenia wspomnień z poprzedniego życia. O reinkarnacji pisał między innymi profesor psychiatrii Ian Stevenson, którego książka „Dwadzieścia przypadków wskazujących na reinkarnację" została wydana także w Polsce. Dzisiaj również my zajmiemy się tematem reinkarnacji, opisując wam kilka osób posiadających wspomnienia z poprzedniego życia.

1. Przypadek Barbro Karlen.
Przypadek Barbro Karlen jest jedną z najlepiej opisanych i udokumentowanych spraw w których człowiek wykazuje się wspomnieniami ze swojego poprzedniego życia. Barbro Karlen urodziła się w 1954 roku. Już w wieku trzech lat mówiła rodzicom, że ma na imię Anne Frank (Żydówka zamordowana w 1945 roku w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen), a było to przed tym, zanim słynny pamiętnik Anne Frank został opublikowany. Przez całe dzieciństwo Barbo bardzo bała się mężczyzn w mundurach oraz pryszniców. Ponadto bezbłędnie wskazała lokalizację domu Anne Frank, wykazywała podobieństwa fizyczne i talent pisarski podobny do zmarłej.

2. Sprawa James'a Leininger'a.
Sprawa Jamesa Leiningera jest bardzo znana i niezwykle interesująca. W 1945 roku Japończycy zestrzelili samolot 21-letniego pilota myśliwca, którego imię i nazwisko zostało zapomniane do czasu narodzin Jamesa Leiningera. Dziecko już od najmłodszych lat fascynowało się samolotami a już jako trzylatek potrafiło odróżniać samoloty z II Wojny Światowej. Pewnego razu chłopiec opowiedział swojemu ojcu historię pilota, który zginął w II Wojnie Światowej. Nie pamiętał swojego imienia i nazwiska z poprzedniego życia, ale pamiętam imię i nazwisko innego pilota - Jacka Larsona. Ta historia tak zaintrygowała ojca chłopaka, że ten postanowił zrobić własne badania na ten temat. W ich wyniku wyszło na jaw, że chłopak jest inkarnacją pilota imieniem James M. Huston Jr. Dziś dorastający chłopak coraz bardziej przypomina zmarłego 21-latka.

3. Przypadek Jeffrey'a Keene'a.
Jeffrey Keene był strażakiem, który w pewnym momencie swojego życia znalazł się w miejscu bitwy pod Antietam z okresu wojny secesyjnej. Po przybyciu w to miejsce poczuł ból w klatce piersiowej, doznała ataku paniki, zaczął płakać a nawet doświadczył pewnej formy retrospekcji, która wskazywała na miejsce w którym zmarł Generał John Gordon Brown. Jeffrey postanowił dalej drążyć ten temat, dlatego poddał się hipnozie, która pozwoliła mu zobaczyć siebie jako zmarłego Generała. Po dodatkowych badaniach okazało się, że Jeffrey Keene nie tylko przypomina generała z wojny secesyjnej (zobacz zdjęcie), ale również ma znamiona w tych samych miejscach co John Gordon Brown miał blizny.

4. Sprawa Jessiki Jewett.
Kolejnych interesujących dowodów na istnienie reinkarnacji dostarcza Jessica Jewett. Od dzieciństwa Jessica Jewett doświadczała spontanicznych wspomnień o kobiecie, która w namiocie z czasów wojny secesyjnej opatrywała rannego żołnierza. Bała się również głośnych dźwięków, które przypominają wystrzały z broni palnej i armat. Ale to co sprawia, że ta sprawa jest tak niezwykła, to nie tylko wspomnienia o Fanny Chamberlain, ale również wspólne schorzenia. Zanim Fanny zmarła, upadła i złamała biodro, co w późniejszym czasie doprowadziło do jej śmierci. Jessica urodziła się z dysplazją stawu biodrowego, która przypomina złamane biodro. Ponadto obie kobiety mają podobny charakter pisma i wygląd twarzy.

5. Przypadek Chase'a Bowman'a.
Chase Bowman był małym chłopakiem z niewyjaśnioną fobią objawiającą się strachem przed głośnymi dźwiękami, takimi jak wybuchy fajerwerk, głośne stuki czy uderzenia. Ponadto chłopiec miał powtarzającą się wysypkę, która zawsze występowała na nadgarstku. Pewnego dnia jego matka zabrała go do specjalisty z dziedziny hipnozy i regresji poprzedniego wcielenia. Okazało się, że Chase posiada wspomnienia młodego żołnierza z czasów wojny secesyjnej, który został ranny w nadgarstek, by w późniejszym czasie zginąć od poważniejszej rany postrzałowej. Dzięki hipnozie udało się stłumić lęk, jednak wspomnienia z poprzedniego życia wróciły dwa lata później, by z czasem ponownie zacząć blaknąć.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane