Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6 najmłodszych morderców na świecie

„Jest wiele rzeczy, dla których warto żyć. Jest kilka, dla których warto umrzeć. Ale nie ma ani jednej, dla której warto zabijać." – to słowa Toma Robbinsa, amerykańskiego autora książek, który często przedstawiają dzikie historie z elementami socjologicznymi i obskurnymi.

Większość zdrowych na umyśle ludzi zgodzi się z tym zdaniem, jednak istnieje mała grupka, która za nic ma życie ludzkie. Na świcie nie brakuje morderców, którzy zabijają kierowani zemstą lub innymi pobudkami. Z kolei wśród morderców nie brakuje dzieci, które jednak ze względu na swój wiek są często bardzo delikatnie traktowane przez sądy. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam szóstkę dzieci, które pomimo swojego młodego wieku niosą brzemię mordercy.

1. Robert Thompson i Jon Venables: 10 lat.
Tą sprawą z 1993 roku żyła cała Wielka Brytania. 12 lutego 1993 niemal trzyletni James Bulger (trzy latka skończyłby 16 marca) pojechał wraz ze swoją matką na zakupy do jednego z centrów handlowych w Liverpoolu. Pech chciał, że tego samego dnia po sklepie błąkało się dwóch 10-letnich chłopców: Robert Thompson i Jon Venables. Tego dnia chłopcy wagarowali i kradli słodycze. Niestety to im nie wystarczyło. W pewnym momencie wykorzystali nieuwagę matki małego chłopca, wzięli go za rączkę i wyprowadzili na zewnątrz. Chłopcy zaprowadzili Jamesa Bulgera w pobliże torów kolejowych, gdzie krwawo się z nim rozprawili a następnie położyli na torach pod nadjeżdżający pociąg. Dzięki świadkom oraz monitoringowi ofiarę oraz morderców wkrótce odnaleziono. Oboje dostali karę 8 lat pozbawienia wolności i wyszli na wolność w 2001 roku.

Zdjęcie Roberta Thompsona i Jona Venablesa

2. Mary Bell: 11 lat.
Mary Flora Bell to brytyjska nieletnia morderczyni, która w grudniu 1968 została uznana za winną zabicia czteroletniego Martina Browna i trzyletniego Briana Howe. Obu morderstw dziewczynka dokonała w wieku 11 lat, w obu przypadkach chłopców uduszono – ciało trzyletniego Briana zostało dodatkowo okaleczone (brzuch dziecka podpisany był literą "M" przy pomocy brzytwy). 17 grudnia 1968 Mary Bell została uznana za winną, jednak nie morderstwa, a jedynie spowodowania śmierci z uwagi na badania psychiatryczne dziewczyny, które wykazały klasyczne symptomy psychopatii. Powodem takiego stanu rzeczy była patologiczna rodzina w której wychowywała się dziewczynka: matka była prostytutką, zaś ojciec notorycznym przestępcą. Mary Bell wyszła na wolność 14 maja 1980 w wieku 23 lat. Przyznano jej nową tożsamość, by mogła rozpocząć nowe życie ze swoją córką.

Zdjęcie Mary Bell

3. Paul Henry Gingerich: 12 lat.
W 2010 roku trzej chłopcy – 15-letni Colt Lundy, 12-letni Paul Henry Gingerich i 12-letni Chase Williams – spotkali się na placu zabaw w Cromwell by pograć w piłkę, a następnie omówić plan ucieczki do Arizony, do biologicznego ojca Colta. Chłopacy zdecydowali, że jedyną przeszkodą na ich drodze jest ojczym Colta, który nawet w razie ucieczki zrobi wszystko by go odnaleźć. W młodych głowach zrodził się pomysł zabójstwa 49-letniego Phila Dannera, który jeszcze tego samego dnia wcielono w życie. W wyniku tego 15-letni Colt Lundy dostał 30 lat więzienia, 12-letni Henry Gingerich 25 lat więzienia, zaś 12-letni Chase Williams (tego dnia stał na czatach) został umieszczony w poprawczaku do 18. roku życia.

Zdjęcie Paula Henryego Gingericha

Zobacz: 10 seryjnych morderców, którzy nigdy nie zostali złapani.

4. Eric Smith: 13 lat.
Eric Smith (urodzony 22 stycznia 1980) to amerykański przestępca, skazany za zabójstwo czteroletniego Derrick'a Robie w dniu 2 sierpnia 1993 roku, w Steuben County, w stanie Nowy Jork. Smith został uznany winnym morderstwa drugiego stopnia w 1994 roku i skazany na maksymalny okres dostępny dla młodocianych morderców. Tragedia wydarzyła się w dniu organizacji letniego obozu dla dzieci w lokalnym parku. 13-letni Smith zwabił 4-letniego Derricka w zalesione miejsce, gdzie go udusił, rozbił głowę kamieniem, rozebrał i przy pomocy patyka dokonał czynów o charakterze seksualnym. Eric Smith nadal przebywa w więzieniu. Ostatnio zwolnienia warunkowego odmówiono mu w kwietniu 2014 roku.

Zdjęcie Erica Smitha

5. Josh Phillips: 14 lat.
Josh Phillips (urodzony 17 marca 1984) z Jacksonville na Florydzie, został skazany w lipcu 1999 za zamordowanie 8-letniej sąsiadki Maddie Clifton. Morderstwa dokonał w listopadzie 1998 roku, gdy miał 14 lat. Jak wyglądała cała sprawa? Maddie opuściła swój dom około 17:30 i wybrała się pograć w koszykówkę. Josh twierdzi, że wraz z dziewczyną grali w baseball. Kiedy przypadkowo uderzył ją kijem w oko dziewczyna zaczęła krzyczeć. Chłopak spanikował, zaciągnął dziewczynę do swojego pokoju, gdzie dusił ją kablem telefonicznym a następnie ponownie uderzył kijem baseballowym. Ciało dziewczyny odkryto po tygodniu w łóżku wodnym Josha, kiedy matka przyszła sprzątać pokój chłopaka.

Zdjęcie Joshua Phillipsa

Komentarze   

 
+1 #1 roztropek 2014-08-28 15:25
W Polsce też mamy 14-latka mordercę. Poczytajcie o sprawie Dawida J. z Sulikowa, który dwa dni przez końcem roku szkolnego 2006/2007 zgwałcił i zabił 13-letnią sąsiadkę Sylwię. Młodszych morderczych dzieci z polski nie znam.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane