Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 seryjnych morderców, którzy nigdy nie zostali złapani

Pamiętacie jak rodzice powtarzali wam, że dobre rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom, a złych ludzi spotykają złe rzeczy? Mimo, że jest to miła myśl, nie zawsze jest prawdą. Czasem dobrych ludzi spotykają straszne rzeczy: utrata pracy, choroba kogoś z rodziny a nawet morderstwo. Co gorsza, czasem nawet mordercom ich zbrodnia uchodzi na sucho. Jest to tym bardziej przerażające, jeżeli mowa o seryjnych mordercach.

Kim jest seryjny morderca? To osoba, która dopuściła się dwóch lub więcej morderstw w oddzielnych epizodach. Dzięki dzisiejszemu artykułowi poznacie 10 seryjnych morderców, którzy nigdy nie zostali złapani. O niektórych z nich nakręcono filmy.

1. Zodiak (ang. Zodiac Killer).
Zodiak to obecnie jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców, których nigdy nie udało się schwytać. Zodiac Killer przyznał się do zamordowania 37 osób, ale udowodnić można mu pięć ofiar śmiertelnych i dwie osoby ciężko ranne. Morderca był aktywny głównie pod koniec lat 60. XX wieku. Zodiak był na tyle bezczelny, by wysyłać prasie listy z zaszyfrowanymi wiadomościami. Historia tego mordercy była inspiracją dla scenarzystów filmu „Zodiak" z 2007 roku.

2. Original Night Stalker.
Original Night Stalker to nazwa nadana seryjnemu mordercy, który zamordował co najmniej dziesięć osób w południowej Kalifornii od 1979 do 1986. Zbrodnie początkowo koncentrowały się we wschodnim Sacramento, gdzie nieznany sprawca, nazwany później East Area Rapist, zgwałcił co najmniej pięćdziesiąt kobiet w okresie od 18 czerwca 1976 do 05 lipca 1979. Dopiero w późniejszych latach badania DNA wykazały, że Original Night Stalker i East Area Rapist był tym samym człowiekiem.

3. Kuba Rozpruwacz (ang. Jack the Ripper).
Kuba Rozpruwacz to pseudonim nadany seryjnemu mordercy, działającemu w okolicach Whitechapel w Londynie w 1888 roku. Ofiarami ataków Kuby Rozpruwacza padały głównie prostytutki z ubogich dzielnic, mordowane przez podcięcie gardła. Morderca zamordował co najmniej pięć kobiet, z czego trzem usunięto niektóre organy wewnętrzne – z tego powodu sądzono, że może on posiadać wiedzę anatomiczną lub chirurgiczną.

4. Atlanta Ripper.
Atlanta Ripper to seryjny morderca, który w 1911 roku zabił co najmniej 15 kobiet na terenie Atlanty. Pierwsza ofiara tego niezidentyfikowanego mordercy została odnaleziona 28 maja 1911. Buła nią 25-letnia afro-amerykanka Belle Walker, odnaleziona około 25 metrów od swojego domu z podciętym gardłem. Kolejna kobieta z poderżniętym gardłem została odnaleziona 15 czerwca i jeszcze jedna 27 czerwca. Do końca 1911 zabito 21 kobiet, ale w przypadku pięciu nie jest pewne, że zrobiła to ta sama osoba.

5. Kuba Rozbieracz (ang. Jack the Stripper).
Jack the Stripper (pol. Kuba Rozbieracz) to pseudonim nadany nieznanemu seryjnemu mordercy, który był aktywny w Londynie między 1964 a 1965 rokiem. Dlaczego występuje podobieństwo do pseudonimu Kuby Rozpruwacza? Ponieważ Kuba Rozbieracz również zabijał prostytutki. Szacuje się, że zamordował co najmniej 6-8 prostytutek a ich nagie ciała wrzucił do Tamizy. Pierwszą znaną ofiarą tego mordercy była Hannah Tailford, którą uduszoną i której wybito niektóre zęby.

6. Oakland County Child Killer.
Oakland County Child Killer, znany również jako Babysitter Killer, to niezidentyfikowany seryjny morderca odpowiedzialny za zamordowanie co najmniej czterech (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) w hrabstwie Oakland County w amerykańskim stanie z Michigan. Zabójca był aktywny w latach 1976 i 1977, powodując panikę w całym południowo-wschodnim Michigan. Pierwszą znaną ofiarą był dwunastoletni Mark Stebbins, który został uduszony i wykorzystany seksualnie.

7. Feb 9 Killer.
Feb 9 Killer to pseudonim seryjnego mordercy, który ma na swoim koncie co najmniej trzy ofiary. Jego pierwszą ofiarą była 29-letnia Sonia Mejia i jej nienarodzone pięciomiesięczne dziecko. Kolejną ofiarą była 57-letnia Damiana Castillo. Pierwszego morderstwa dokonano 9 lutego 2006 roku, zaś ostatniego dokładnie dwa lata później – dlatego do zabójcy przylgnął przydomek „Zabójcy 9 lutego". Jak dotychczas nie udało się złapać mordercy.

8. Stoneman.
Stoneman jest najbardziej znanym seryjnym mordercą z Indii. Uważa się, że w samej Kalkucie mógł popełnić 13 morderstw, zaś kolejnych kilkanaście osób mógł zabić w Mumbaju. Pierwszą ofiarą Stonemana był bezdomny, znaleziony w czerwcu 1989 roku z głową rozbitą przy pomocy kamienia. W ciągu kolejnych sześciu miesięcy kolejnych 12 bezdomnych zostało zabite w ten sam sposób. W 1985 roku w podobny sposób zabito kilkunastu bezdomnych w Mumbaju, dlatego przypuszcza się, że mordercą mogła być ta sama osoba.

9. Honolulu Strangler.
Dusiciel z Honolulu, znany jako Honolulu Strangler, to nieznany seryjny morderca który w latach 1985-1986 zamordował co najmniej pięć kobiet w Honolulu. Pierwszą ofiarą mordercy była 25-letnia Vicki Gail Purdy, która została zgwałcona i uduszona. Kolejnymi czterema ofiarami mordercy były 17-letnia Regina Sakamoto, 21-letnia Denise Hughes, 25-letnia Louise Medeiros i 36-letnia Linda Pesce. Mimo powołania specjalnej 27-osobowej grupy dochodzeniowej specjalnie do tej sprawy, sprawcy nie udało się złapać.

10. Charlie Chop-off.
Charlie Chop-off to pseudonim amerykańskiego seryjnego mordercy aktywnego na Manhattanie w latach 1972 i 1974, zabijając co najmniej pięcioro afro-amerykańskich dzieci. Swój pseudonim zawdzięcza zabijaniu chłopców i odcinaniu im narządów płciowych. W 1974 roku policja aresztowała niejakiego Erno Soto, który przyznał się do jednego zabójstwa. Jego niedoszła ofiara nie była w stanie zidentyfikować mordercy. Poza tym pracownicy szpitala psychiatrycznego zeznali, że w tamtym czasie Soto był pod ich opieką – chociaż nie wykluczyli, że mógł się wymknąć. Sprawa wciąż pozostaje otwarta.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane