Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 strasznych historii dotyczących porwań ludzi przez UFO

Temat UFO i kosmitów jest powszechnie dostępny i chętnie poruszany przez radio, telewizję, gazety, czasopisma, komiksy, filmy, seriale i inne media – bardzo często w czysto fikcyjnej, rozrywkowej i lekkiej formie. Mimo wszystko, są media i programy, które starają się podchodzić do tego tematu na poważnie, emitując materiały po których ludzie zadają sobie pytania „Czy rzeczywiście jesteśmy sami we wszechświecie?" lub „Czy kosmici istnieją i są obecni na ziemi?".

To właśnie dzięki tym mediom możemy usłyszeć mniej lub bardziej wiarygodne historie na temat UFO i kosmitów uprowadzających ludzi. Wy zdecydujecie w jakim stopniu należy im wierzyć. Pamiętajcie, że w komentarzach możecie dodawać inne historie.

1. Uprowadzenie Betty i Barney'a Hill'a: New Hampshire, 1961 rok.
Być może jednym z najbardziej znanych i przerażających uprowadzeń człowieka przez UFO była sprawa Betty i Barney'a Hill'ów z jesieni 1961 roku. Betty i Barney jechali do domu z wakacji, kiedy na ich drodze pojawiło się UFO. Po krótkim rozpoznaniu przy pomocy lornetki małżeństwo stwierdziło obecność UFO i zaczęło uciekać. Przyjechawszy do domu zauważyli, że pod drodze zgubili 35 mil i 2 godziny życia. Początkowo postanowili nikomu nic nie mówić, jednak po pewnym czasie skorzystali z pomocy hipnotyzerów. Hipnoza potwierdziła porwanie przez kosmitów a Betty Hill dostarczyła informacji o gwiezdnej mapie podpatrzonej na statku kosmitów. Kilka lat po tym wydarzeniu udowodniono, że rzeczywiście w miejscach wskazanych przez Betty znajdują się gwiazdy warunkujące powstanie życia podobnego do ludzkiego.

2. Uprowadzenie Lindy Napolitano: Nowy Jork, 1989 rok.
Uprowadzenie Lindy Napolitano to kolejny bardzo znany przypadek porwania człowieka przez kosmitów. Jednocześnie jest to jedno z najlepiej udokumentowanych i wiarygodnych uprowadzeń w historii. Linda Napolitano to amerykanka włoskiego pochodzenia, która doniosła, że w 1989 roku została porwana przez kosmitów przez okno znajdujące się na 12 piętrze. Dlaczego sprawa jest wiarygodna? Bowiem te wydarzenia potwierdza dwóch ochroniarzy dyplomaty z ONZ oraz wielu innych świadków, którzy sądzili, że są świadkami kręcenia efektownej sceny do filmu science-fiction.

3. Przypadek Antonia Villas-Boasa: Brazylia, 1957 rok.
Brazylia to ciepły kraj, dlatego sporo prac w polu wykonuje się tam wieczorami. Tak też zrobił Antonio Villas Boas, młody rolnik który około 1:00 w nocy pracował w polu. Nagle niedaleko niego wylądował pojazd i wyszły z niego istoty o średnim wzroście. Zabrały one rolnika na pokład UFO i przeprowadziły tam kilka badań, między innymi pobierając krew. Istoty oprowadziły rolnika po statku, dzięki czemu ten w późniejszym czasie wykonał szczegółowe rysunki niezwykłych symboli obecnych na statku obcych. Po tym zdarzeniu rolnikowi zostały niewielkie blizny opisane później przez badaczy UFO.

4. Przypadek Boba Taylora: Szkocja, 1979 rok.
Robert Taylor był szkockim leśnikiem, który wiódł normalne życie – przynajmniej do czasu uprowadzenia przez UFO. Mężczyzna jak codziennie wyjechał do pracy, by około 10:15 w odległości kilkuset metrów od drogi zobaczyć dziwny obiekt. Leśnik zostawił samochód i pofatygował się w stronę kulistego obiektu. Kiedy dotarł na miejsce podleciały do niego dwie małe sondy przypominające miny morskie, które próbowały zaciągnąć go do statku kosmitów. Wkrótce mężczyzna zaczął tracić świadomość, by odzyskać ją po około 15 minutach. Najciekawsze jest to, że po wydarzeniu wszczęto oficjalne śledztwo, które zabezpieczyło wiele śladów obecności UFO.

5. Porwanie Whitley'a Strieber'a: stan Nowy Jork, 1985 rok.
W 1985 roku pisarz Whitley Strieber wraz z żoną i synem spędzał święta w górach w stanie Nowy Jork. Jak sam przyznaje pewnej nocy zobaczyć w sypialni dziwne, humanoidalne istoty o szarym odcieniu skóry i dużych oczach. Zanim zdążył zareagować był już w lesie niedaleko swojego domku, nie mogąc sobie niczego przypomnieć. Niedługo po tym wydarzeniu wybrał się na kilka sesji hipnozy by przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów. Swoje spotkanie i wygląd kosmitów opisał w późniejszych książkach. Na podstawie jednej z nich nakręcono film „Wspólnota" z 1989 roku.

6. Porwanie rodziny w Walii, 1997 rok.
Niezwykły przypadek porwania przez kosmitów, połączonego z utratą świadomości pochodzi z Walii. Rodzina jadąca drogą Bodfair / Landernog przyznała, że ich samochód nagle został pochłonięty przez fioletowe światło niezidentyfikowanego obiektu latającego. Chwilę później obiekt przepadł bez śladu. Rodzina kontynuowała podróż, jednak zauważyła, że gdzieś zgubiła 3 godziny z życia. Wkrótce po tych wydarzeniach głowę rodziny odwiedzili ludzie podający się za personel Sił Powietrznych, przestrzegając mężczyznę przed ujawnianiem wydarzeń z 10 listopada 1997 roku.

7. Przypadek Kelly Cahill: Australia, 1993 rok.
Pod koniec lata 1993 roku, we wczesnych godzinach porannych, Kelly Cahill wracała wraz ze swoim mężem do domu, kiedy zobaczyła ogromny statek obcych unoszący się nad droga naprzeciwko nich. Kelly została oślepiona i straciła przytomność. Kiedy się ocknęła stwierdziła, że jest wciąż w drodze do domu, mimo że od zdarzenia minęło około godziny. Podczas badania lekarskiego i psychologicznego, Kelly opisywała, że była poddawana bolesnym badaniom na pokładzie statku. Co jest przerażającego w tej historii? Zeznania Kelly pokrywają się z zeznaniami innej rodziny, która również wracała tą drogą do domu.

8. Porwanie Charlesa Moody'ego: stan Nowy Meksyk, 1995 rok.
Bardzo wcześnie rano (około pierwszej w nocy), w sierpniu 1975 roku, sierżant US Air Force Charles Moody obserwował deszcz meteorytów, kiedy w oczy rzuciło mu się dziwne światło, które wyhamowało przy ziemi a następnie ruszyło w jego kierunku. Kiedy pojazd znalazł się blisko sierżanta, zaczął emitować wysoki dźwięk, w wyniku którego Charles stracił przytomność. Kiedy się ocknął natychmiast wrócił do domu, w którym stwierdził brak około 2 godzin z życia. Niedługo po tym skorzystał z hipnozy, która wykazała, że na statku rozmawiał z obcym. Ten oprowadził człowieka po statku i powiedział, że na ziemie znów wrócą za około 20 lat.

9. Przypadek Betty Andreasson: Massachusetts, 1967 rok.
Dla rodziny Andreasson'ów byłby to normalny wieczór, gdyby nie odwiedziny kosmitów. Kiedy rodzina zabierała się do spania, w całym domu zgasły światła zaś w oknach pojawiło się czerwone światło. Nazajutrz rodzina obudziła się nic nie pamiętając. Jedyną osobą która latami przypominała sobie o wydarzeniach tej przerażającej nocy była Betty Andreasson, która po około 7 latach postanowiła ujawnić wszystko co pamiętała. Jako, że kobieta całkiem dobrze rysowała, mogła przekazać innym to co widziała również w swoich rysunkach.

10. Porwanie żony Scotta Murraya: Michigan, 2012 rok.
Kierowca ciężarówki, Scott Murray, otrzymał pilny telefon od swojej żony. Kobieta bardzo panikowała i była zdenerwowana, więc Murray pognał do domu bojąc się, że ktoś mógł jej podać narkotyki i zgwałcić. Natychmiast zabrał żonę do szpitala, w którym nie stwierdzono gwałtu oraz obecności narkotyków we krwi. Niepokój lekarzy i męża wzbudziło jedynie niewielkie oparzenie na prawym ramieniu. Następnego dnia rano Scott znalazł na swoim trawniku cztery koliste wypalone ślady, dlatego zdecydował się poszukać specjalisty od hipnozy. W trakcie sesji kobieta opowiedziała, że została uprowadzona przez kosmitów i poddana serii bolesnych badań. Niestety zanim udało się zgromadzić więcej informacji, żona mężczyzny popełniła samobójstwo.

Komentarze   

 
+1 #1 Bartosz 2014-08-08 13:28
Doczytałem więcej o porwaniu Betty i Barney'a Hill'a na innych stronach i ta historia rzeczywiście wydaje się bardzo ciekawa. jakby co to polecam zapoznać się innym.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane