Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej wiarygodnych obserwacji UFO na świecie

Nie ma chyba nic bardziej niepokojącego i zaskakującego jak zaobserwowanie niezidentyfikowanego obiektu latającego na niebie. Kiedy widzisz UFO na niebie jedną z pierwszych myśli, które przyjdą ci do głowy to chwycenie za aparat lub kamerę i uwiecznienie tego zjawiska.

Oczywiście większość niezidentyfikowanych obiektów latających wcale nie musi należeć do pozaziemskiej cywilizacji. Mogą to być nowe technologie testowane przez wojsko i uchwycone aparatem lub kamerą przez postronnych świadków. Mimo wszystko dziś mamy dla was 10 najbardziej wiarygodnych obserwacji UFO, które nawet sceptykowi karzą się zastanowić „Czy na pewno jesteśmy sami we wszechświecie?".

1. UFO nad Melbourne: 2013 r.
W 2013 roku nastąpił spadek obserwacji UFO w porównaniu do 2012 roku, jednak to właśnie w 2013 nad Melbourne nagrano przynajmniej kilka obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Jeden z przypadków miał miejsce bezpośrednio nad miastem, kiedy to zaobserwowano trzy dobrze oświetlone obiekty. Kiedy indziej UFO zostało nagrane w porze wieczornej, przy okazji obserwacji stacji ISS, która przelatywała nad Australią we Wrześniu 2013. Poniżej możecie zobaczyć film z trzema niezidentyfikowanymi obiektami.

2. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS): 2012/2013 r.
Astronauci pracujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej niejednokrotnie raportowali ziemi, że są świadkami aktywności UFO więc trudno tu wybrać tylko jeden przypadek. Oczywiście większość takich obiektów da się wytłumaczyć kosmicznym złomem, którego pełno jest na orbicie – jednak nie ulega wątpliwości, że gdyby obca cywilizacja interesowała się człowiekiem, zapewne obserwowała by jak ten radzi sobie w kosmosie. Od niedawna na zewnątrz ISS zamontowana jest kamera HD skierowana w kierunku Ziemi, więc każdy z was może poszukać UFO.

3. Letnie Igrzyska Olimpijskie: 2012 r.
Każdy kto oglądał Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie prawdopodobnie mógł zaobserwować ten obiekt. Podczas ceremonii otwarcia UFO zostało zaobserwowane przy pokazie sztucznych ogni, niedaleko głównej areny olimpijskiej. Sceptycy twierdzą, że mógł to być helikopter lub sterowiec, jednak organizatorzy twierdzą, że w tym czasie żaden obiekt latający nie mógł być w okolicy, bowiem obowiązywał zakaz lotów nad areną olimpijską. Oczywiście Olimpiada jest jednym z tych wydarzeń, które kosmici na pewno chcieli by zobaczyć.

Zobacz: 9 cech, których powinieneś się spodziewać po kosmitach.

4. Jerozolima: 2011 r.
Ta obserwacja jest uważana przez wielu za najlepszą obserwację UFO w ostatniej dekadzie. Obiekt zaobserwowano nad Jerozolimą pod koniec stycznia 2011 roku. Co bardziej interesujące, nie był to pierwszy raz w historii kiedy nad tym miastem obserwowano NOL. Sceptycy twierdzą, że nagranie mogło zostać sfałszowane, bowiem obiekty świetlne łatwo nakłada się podczas obróbki filmu. Czy aby na pewno? Obiekt został sfilmowany przynajmniej przez kilka kamer, zaś poniżej macie komplikację materiałów filmowych.

5. Pokaz lotniczy w Chile: 2010 r.
W 2010 roku podczas pokazów lotniczych mających miejsce w okolicach Santiago jeden z obserwatorów uwiecznił bardzo szybko poruszające się UFO. Obiekt dał się uwiecznić na filmie przynajmniej kilka razy. Obiekt porusza się tak szybko, ze jest widoczny dopiero w technice poklatkowej. Specjaliści obliczyli, że UFO musiało przelatywać z prędkością wynoszącą około 6,5 tysiąca kilometrów na godzinę. Również tutaj nie brakuje sceptyków, którzy podają, że wyjaśnieniem tego może być artefakt występujący na filmie.

6. Światła nad Phoenix: 1997 r.
13 marca 1997 roku ludzi mieszkających w Phoenix w Arizonie zadziwiły światła, które przez dłuższy czas unosiły się na niebie nad miastem. W rzeczywistości niezidentyfikowane obiekty latające ujrzano tego dnia w pięciu różnych miastach w Arizonie. Obserwację zaczęły się około 22:00 zaś zakończyły następnego dnia nad ranem, około godziny 2:00. Do dziś światła nad Phoenix pozostają jedną z najlepszych obserwacji UFO w dziejach ludzkości. Jak dotychczas nie wyjaśniono co mogło je spowodować. Niektórzy sceptycy twierdzą, że mogły to być race świetlne.

7. Lot nr 1628: 1986 r.
Był listopad 1986 roku. Specjalny Boeing 747 linii Japan Air Lines wyruszył z Paryża do Japonii z ładunkiem francuskiego wina Beaujolais. Kapitanem lotu nr 1628 był Kenju Terauchi, weteran i człowiek z 29 letnim doświadczeniem za sterami samolotu. Podczas przelotu nad Alaską kapitan oraz cała załoga samolotu zauważyła trzy UFO zaledwie kilkaset metrów pod sobą. Według relacji świadków były to dwa mniejsze obiekty i duży statek matka. Kapitan oraz świadkowie twierdzili, że największe UFO było wielkości dwóch amerykańskich lotniskowców.

8. Colares, Brazylia: 1977 r.
W 1977 roku miały miało miejsce wiele manifestacji UFO nad 2-tysięcznym miastem położonym na wyspie Colares. Tylko nieliczni mieszkańcy wyspy nie doświadczyli obserwacji UFO. Sprawa była na tyle poważna, że zaangażowało się w to brazylijskie wojsko, które przeprowadziło w tym miejscu „Operacji Spodek", której celem było wyjaśnienie tajemniczego zjawiska. Świadkom oraz wojsku udało się zrobić zdjęcia i amatorskie filmy, jednak te zrobione przez wojsko były utajnione aż do 1990 roku. Dziś Colares nazywane jest Brazylijskim Roswell.

9. Kecksburg, Pensylwania: 1965 r.
W grudniu 1965 roku mieszkańcy Kecksburga w Pensylwanii zobaczyli na niebie ognistą kulę, która następnie rozbiła się w pobliskim lesie. Świadkowie twierdzą, że całe zdarzenie wyglądało jak awaryjne lądowanie. Ludzie, którzy pojawili się na miejscu tuż po katastrofie przyznają, że obiekt wyglądał jak metaliczny żołądź, zaś u podstawy miał wyryte dziwne znaki. Bardzo szybko po wydarzeniu na miejscu pojawiło się wojsko, które odgrodziło cały teren a następnie zapakowało obiekt na ciężarówkę. Z uwagi na dużą liczbę świadków to co działo się w Kecksburg uznajemy za jedną z najbardziej wiarygodnych manifestacji UFO.

10. Bitwa o Los Angeles: 1942 r.
Był luty 1942 roku. Stany Zjednoczone wciąż nie mogły się otrząsnąć po ataku na Pearl Harbor w grudniu 1941 roku. Wiec gdy niezidentyfikowane obiekty latające pojawiły się na niebie nad Los Angeles, nic dziwnego, że w mieście doszło do ogromnej paniki. W sprawę bardzo szybko zaangażowało się wojsko. Podczas kiedy ludzie byli ewakuowani do schronów, niebo zaczęły przeczesywać reflektory przeciwlotnicze, zaś artyleria przeciwlotnicza otworzyła ogień do niezidentyfikowanych obiektów. Obiekt w końcu zniknął a alarm został odwołany po kilku godzinach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane