Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 wielkich tajemnic, które nie zostały jeszcze wyjaśnione

Tajemnice zawsze pociągają ludzi, a na świecie jest wiele tajemnic i legend, których nie udało się rozwiązać przez wieki. Mimo, że wielu próbowało je rozwiązać, przez badania podejmowane bezpośrednio na miejscu lub na odległość, to one przetrwały próbę czasu i wciąż wzbudzają ciekawość w kolejnych ludziach.

Większość nierozwiązanych tajemnic odnosi się zazwyczaj do przestępstw, starożytnych legend oraz artefaktów, którym przypisuje się wielką moc. Jeżeli chciałbyś by celem twojego życia było rozwiązanie jakiejś znanej tajemnicy, to zapraszamy do rozwinięcia artykułu, gdzie prezentujemy pięć tajemnic, które wciąż czekają na sensowne wyjaśnienie.

1. Starożytni Astronauci.
Wielu ludzi zakłada, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia. Dowodów na to dostarczają stare obrazy, a nawet malowidła naskalne.

2. Atlantyda / Pierwsza cywilizacja.
Mityczna kraina, która miała być miejscem istnienia rozwiniętej cywilizacji zniszczonej przez serię trzęsień ziemi i zatopionej przez wody morskie. O wielu ciekawych hipotezach dotyczących Atlantydy przeczytacie na wikipedii oraz wielu blogach i portalach zajmujących się tą tematyką.

3. Kamienne kule z Kostaryki.
Monolityczne rzeźby w kształcie kul wykonane przez człowieka, odkryte na obszarze Kostaryki, o średnicy od kilku centymetrów do ponad dwóch metrów (największa znaleziona ma 2,4 m średnicy i waży ok. 16 ton). Kule znajdowano obok przedmiotów datowanych od 200 roku p.n.e. do 800 roku n.e.

4. Kryształowe czaszki.
Artefakt w kształcie czaszki człowieka wykonany z kryształu kwarcu. Czas i miejsce powstania czaszek jest przedmiotem wielu spekulacji. Często błędnie są przypisywane prekolumbijskim kulturom Ameryki Środkowej. Pochodzenie żadnej z nich nie jest wystarczająco udokumentowane.

5. Rysunki z Nazca.
System linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne, będący dziełem kultury Nazca. Znajdują się w południowo-zachodniej części Peru, niedaleko miasta Nazca, na obszarze ponad 50 km długości i 14 km szerokości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze