Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 cudów religijnych, które ciężko wyjaśnić

Amerykański pisarz Stuart Chase powiedział kiedyś: "Tym, którzy wierzą, nie potrzeba dowodów. Dla tych, którzy nie wierzą, żaden dowód nie jest prawdziwy." W tych słowach jest wiele prawdy, bowiem ludzie z natury zawsze szukają dowodów, aby potwierdzić własne przekonania. Jak na ironię, ma to miejsce nawet w przypadku cudów religijnych, czyli wydarzeń, które z racji działania sił wyższych są naukowo niewytłumaczalne.

Na ten przykład Kościół katolicki, który uznaje, że cuda są poza pojmowaniem nauki, nadal prowadzi wiele badań zanim uzna dane zdarzenie za prawdziwy cud. Kilka takich wydarzeń, uznawanych obecnie za prawdziwe cudy znajdziecie poniżej.

1. Cud Słońca.

Cud Słońca miał miejsce 13 października 1917 w Cova da Iria koło Fatimy w Portugalii. Zjawisko było obserwowane przez ok. 30-100 tys. osób. Jak podają źródła zjawisko trwało około 10 minut. Niebo na chwilę pokryło się ciemnymi chmurami, na zebranych spadł deszcz, a następnie pokazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie. Wielu ludzi zaczęło się spowiadać na głos, sądząc, że jest to koniec świata.

Cud Słońca

2. Cud eucharystyczny w Lanciano.

Jeden z najstarszych i najbardziej znanych cudów eucharystycznych miał miejsce około roku 700 w miejscowości Lanciano we Włoszech. Podczas odprawiania mszy świętej, w momencie wypowiadania słów "To jest ciało moje. O jest krew moja." eucharystia zmieniła się w prawdziwe ciało i krew. Ponad 1000 lat później, w 1970 roku przeprowadzono na nich badania, które wykazały że hosta jest kawałkiem mięśnia sercowego na którym nie stwierdzono cięcia.

Cud eucharystyczny w Lanciano

3. Stygmaty świętego ojca Pio.

Pio z Pietrelciny, znany jako święty ojciec Pio, to stygmatyk i święty Kościoła katolickiego – jeden z najsłynniejszych i najlepiej zbadanych stygmatyków w historii. W 1918 roku ofiarował siebie Bogu w intencji zakończenia I Wojny Światowej. Jego stygmaty na dłoniach, stopach i boku badało wielu ludzi, w tym znanych lekarzy. Nawet niezależni lekarze ni byli w stanie wyjaśnić jak pojawiają się rany na ciele ojca Pio.

Stygmaty świętego ojca Pio

4. Matka Boża z Lourdes.

Począwszy od 11 lutego 1858 14-letnia wiejska dziewczyna Bernadette Soubirous doświadczyła serii objawień Maryjnych które miały miejsce w grocie Massabielle, niedaleko Lourdes. Łącznie w przeciągu około 6 miesięcy, dziewczynka doświadczyła w sumie 18 objawień, których świadkami byli również okoliczni mieszkańcy. Podczas jednego z objawień w grocie pojawiło się źródło wody, które do dnia dzisiejszego było źródłem wielu tysięcy niewytłumaczalnych uzdrowień.

Matka Boża z Lourdes

5. Objawienia Matki Boskiej w Zeitoun.

Objawienia w Zeitoun w Egipcie to jedne z najlepiej udokumentowanych objawień maryjnych w historii. Wszystko zaczęło się w dniu 2 kwietnia 1968 roku, kiedy pewien muzułmański mechanik samochodowy Farouk Mohammed Atwa zobaczył nad dachem kościoła kobietę. Mimo iż postać zwróciła uwagę wielu przechodniów i policji, wkrótce rozpłynęła się w powietrzu. W tym samym miejscu przez ponad dwa lata, nawet dwa/trzy razy w tygodniu pojawiała się Matka Boska, którą widziały miliony ludzi. Została nawet utrwalona na zdjęciach.

Objawienia Matki Boskiej w Zeitoun

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze