Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 dziwnych japońskich teleturniejów

Japońska kultura jest jedną z najbardziej fascynujących na świecie i od dawna intryguje ludzi z krajów zachodnich. Szczególnie interesująca jest japońska popkultura, w tym gry wideo, manga oraz anime. Jednakże japońska popkultura oferuje dużo więcej od tego, często w bardzo zaskakujący sposób.

Spójrzmy chociażby na japońskie teleturnieje, które od dawna uchodzą za jedne z najdziwniejszych towarów eksportowych japońskiej kultury. Cechą charakterystyczną tych widowisk jest między innymi upokarzanie uczestników oraz wykonywanie bardzo dziwnych zadań. Kilka takich dziwnych japońskich teleturniejów możecie zobaczyć w rozwinięciu rankingu.

1. Gaki no Tsukai.

W ten nietypowej grze jednemu zawodnikowi zadaje się pytania, a w przypadku nieprawidłowej odpowiedzi zbliża się do jego twarzy śmierdzący tyłek innego uczestnika.

2. Takeshi's Castle.

Tutaj, dla odmiany, dwóch zawodników przebranych za żółwie musi przejść cało na drugą stronę stawu. Aby było trudniej jeden z nich siedzi na plecach drugiego.

3. Dero!

To japoński teleturniej w którym zawodnicy mogli poczuć się jak Indiana Jones. Tutaj dla przykładu rozsuwała się pod nimi podłoga.

4. Tore!

Zanim w japońskiej TV pojawiło się Dero!, był teleturniej o nazwie Tore! Na filmiku zawodniczka, która źle odpowiada na pytania jest zawijana jak mumia.

5. AKBingo!

AKBingo! To teleturniej w którym rywalizują z sobą dziewczyny z jednego z najpopularniejszych zespołów j-pop AKB48. Tutaj dziewczyny dmuchają w rurkę z cykadą.

6. Hello! Morning.

Kolejny teleturniej w którym biorą udział japońskie idolki, tym razem z grupy Morning Musume. Tutaj dziewczyny z mięsem na czole stawały naprzeciwko głodnej jaszczurki.

7. Downtown no Gottsu Ee Kanji.

Duet komików znany jako Downtown jest odpowiedzialny za wiele dziwnych teleturniejów w Japonii. W jednym ze swoich pierwszych programów poprowadzili wyzwanie wielkiego sushi.

8. Panic Face King.

W tym teleturnieju Japończycy postanowili zażartować z ludzi, udając, że są wystawieni na atak snajpera. Sami zobaczcie jak to wyglądało.

9. Slippery Stairs.

A tutaj dla możecie zobaczyć show w którym wielu zawodników próbuje wejść po bardzo śliskich schodach. Zazwyczaj kończy się to bolesnym ześlizgnięciem.

10. Into the balls.

To jeden z tych teleturniejów, który zaboli wszystkich panów, dosłownie. Panowie muszą szybko przeczyta wyznaczony tekst, a jeżeli tego nie zrobią dostają w klejnoty.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze