Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


6 znanych i przerażających przypadków opętania

Wikipedia opisuje opętanie jako stan umysłu, w którym człowiek odczuwa, że znajduje się pod wpływem zewnętrznej, niefizycznej, najczęściej osobowej siły, lub zachowuje się w sposób, który sugeruje taki stan osobom trzecim.

Tymczasem w różnych religiach i kulturach możemy znaleźć informację o tym, że opętanie to stan w którym ciałem człowieka zawładnęły duchy lub demony. Czy opętanie w takim znaczeniu jest rzeczywiście możliwe? Wielu ludzi uważa, że tak. Na dowód tego przedstawiane są historię znanych przypadków opętania, do których wzywani byli egzorcyści, psychiatrzy i inni specjaliści. Jeżeli znasz inne historie, wpisz je w komentarzach.

1. Sprawa Michaela Taylora.

Michael Taylor wraz z żoną byli bardzo religijni i spokojnie. Jednakże kiedy na jaw wyszedł romans Michaela, ten zaczął się agresywnie zachowywać. Z dnia na dzień było coraz gorzej, aż ksiądz z pobliskiego kościoła zarządził odprawienie egzorcyzmów. Egzorcyzmy odprawiła grupa kapłanów 5 i 6 października 1976 roku w Barnsley. Mimo, że obrzęd trwał 24 godziny kapłani przyznali się, że nie udało im się wypędzić wszystkich demonów, w tym demona mordercy. Mężczyznę puszczono do domu, gdzie ten zamordował swoją żonę.

Michael Taylor

2. Przypadek Anneliese Michel.

Sprawa Anneliese Michel została przedstawiona w wielu filmach, w tym w "Egzorcyzmach Emily Rose" z 2005 roku. W 1973 roku Annelise zaczęła miewać myśli samobójcze i dziwnie się zachowywała. Zaczęła słyszeć głosy, bała się przedmiotów religijnych, piła własny mocz, mówiła różnymi głosami i dysponowała dużą siłą. W końcu zgoda Kościoła na przeprowadzenie egzorcyzmów została wydana. Były one prowadzone przez dwóch księży aż do śmierci Anneliese w 1976 roku.

Anneliese Michel

3. Sprawa Anny Ecklund.

Anna Ecklund była dziewczyną z Iowa wychowywaną na pobożną katoliczkę. Kiedy skończyła 14 lat pojawiły się u niej pierwsze oznaki opętania, w tym niemożliwość wejścia do kościoła i strach przed religijnymi artefaktami. Jej pierwszy egzorcyzm odbył się w 1912 roku, ale wkrótce po wyleczeniu oznaki opętania znów się pojawiły. P wielu nieudanych próbach Anna została umieszczona w klasztorze. Ostatecznie została uleczona i w wieku 30 lat opuściła klasztor. Świadkowie twierdzili, że Anna potrafiła lewitować oraz mówiła różnymi językami.

Sprawa Anny Ecklund

4. Opętanie Roland'a Doe / Robbie'go Mannheim'a.

Bohaterowi tego opętania nadano pseudonim Roland Doe i Robbie Mannheim. Kiedy chłopak miał 13 lat jego ciotka przed własną śmiercią zachęciła go do skontaktowania się z nią przy pomocy tabliczki Ouija. Coś jednak poszło nie tak i Rolanda posiadły demony. Ksiądz wezwany na miejsce w celu przeprowadzenia egzorcyzmów przyznał, że chłopiec lewitował, mówił różnymi językami a na jego ciele pojawiały się zadrapania formujące się w słowa. Egzorcyzm odprawiono ponad 30 razy, jednak chłopaka udało się uwolnić od demonów.

Opętanie Roland'a Doe

5. Opętanie Arne Cheyenne Johnson'a.

Arne Cheyenne Johnson był pierwszym człowiekiem w historii USA, który próbował udowodnić swoją niewinność w sprawie morderstwa zasłaniając się opętaniem. Wszystko zaczęło się od opętania 11-letniego chłopca o imieniu Dawid Glatzel mieszkającego z Arne. Do sprawy została wezwana słynna para demonologów Ed i Lorraine Warren'owie, którzy w towarzystwie księdza odprawili egzorcyzmy. To był dopiero początek horroru bowiem demon zawładnął ciałem Arne, który rycząc niczym zwierzę rzucił się na Alana Bono i wielokrotnie dźgnął do scyzorykiem.

Opętanie Arne Cheyenne Johnson'a

6. Sprawa Julii.

Ta sprawa to prawdopodobnie najlepiej udokumentowany przypadek opętania, dlatego dla dobra pacjentki lekarze używają tylko pseudonimu "Julia". Otóż w 2008 roku Dr Richard E. Gallagher, psychiatra i profesor pracujący dla kliniki psychiatrycznej działającej przy New York Medical College ujawnił przypadek opętania pacjentki o pseudonimie "Julia". W obliczu przytłaczających dowodów Doktor Gallagher musiał zdiagnozować opętanie. Richard E. Gallagher i jego zespół zaobserwowali u pacjentki drastycznie zmieniający się ton głosu, mówienie w obcych językach, których pacjentka wcześniej nie znała, lewitowanie obiektów w pokoju pacjentki itp. Badana miała nawet wiedzę na temat osobistych spraw członków ekipy Gallaghera. Z czasem wezwano egzorcystę, jednakże egzorcyzmy nie okazały się pełnym sukcesem. Julia wciąż jest pod obserwacją.

Julia badana przez Dr Richard E. Gallagher

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze