Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 tajemniczych spraw rozwiązanych przez medium

Na świecie jest wiele rzeczy, których po prostu nie da się wyjaśnić. Jedną z takich rzeczy są siły nadprzyrodzone, na temat których posiadamy bardzo mało informacji. Czy obok świata realnego istnieje coś czego nie dostrzegamy gołym okiem? Coś co może zobaczyć tylko medium?

Medium to osoba będąca w stanie nawiązać połączenie ze światem istniejącym obok naszego. Mówi się, że medium może rozmawiać z duchami oraz posiada zdolność postrzegania pozazmysłowego (jasnowidzenie, telepatia, widzenie aury, projekcja astralna itd.). Poniżej możecie przeczytać i kilu tajemniczych sprawach, które udało się rozwiązać przy pomocy medium.

1. Sprawa Edith Kiecorius.

Kiedy w Nowym Jorku w 1961 roku zaginęła mała dziewczynka o imieniu Edith Kiecorius, śledczy skontaktowali się z holenderskim jasnowidzem. Ten już przy kontakcie telefonicznym podał, że z dzieckiem widzi około 5 letniego mężczyznę ubranego na szaro z ciemnymi kropkami na twarzy. Kiedy do Holandii dotarły zdjęcia i rzeczy dziewczynki, a także mapa Nowego Jorku, jasnowidz Gérard Croizet podał więcej szczegółów: wskazał na szary czteropiętrowy budynek niedaleko Statuy Wolności i pralni, jednocześnie zaznaczając, że dziecko już nie żyje. Kilka godzin później w garażu wskazanego budynku policja znalazła zwłoki dziewczynki, a tydzień później zatrzymała 59-letniego sprawcę. Ubrany był w szarą marynarkę, a na policzku miał wytatuowane ciemne kropki.

Sprawa Edith Kiecorius

2. Sprawa Andre Daigle.

Andre Daigle zniknął po nocy picia z przyjaciółmi i przez cztery dni nie było z nim kontaktu. Zrozpaczona siostra postanowiła, że zabierze zdjęcia zaginionego brata i uda się do medium Rosemarie Kerr. Patrząc na fotografię Kerr powiedziała, że czuje ostry ból głowy i wyjaśniła, że ten sam ból musiał czuć Andre. Kobieta wskazała również miejsce w którym można znaleźć Andre oraz opisała jednego z mężczyzn zaangażowanych w jego zniknięcie. We wskazane miejsce udał się brat Andre, który zauważył, że samochodem jego brata porusza się ktoś obcy. Mężczyzna zawiadomił policję, która po przybyciu na miejsce zatrzymała przestępcę i jego wspólnika. Okazało się, że mordercy zabili Andre uderzając go młotkiem w głowę. Kerr zeznawała później przed sądem i poinformowała przysięgłych, że po tym wydarzeniu jeszcze kilka razy rozmawiała z duchem Andre.

Sprawa Andre Daigle

3. Sprawa Sylvestra Tonet'a.

Kiedy Sylvester Tonet zaginął, zarówno jego rodzina jak i policjanci nie byli w stanie znaleźć mężczyzny. Jako, że dochodzenie nie posuwało się na przód, rodzina Tonet'a postanowiła sięgnąć po pomoc medium Nancy Meyer. Krótko po tym jak Mayer dołączyła do śledztwa przekazała rodzinie, że 78-letni Sylvester nie żyje, ale jego śmierć nie była wynikiem agresji. Meyer wyjaśniła, że widzi jak mężczyzna wychodzi na spacer do lasu, w jakim następnie gubi się i przez dłuższy czas błądzi. W wizji Sylvester wędrował dalej i dalej, aż w końcu spotkała go śmierć w wyniku upadku. Kobieta użyła swoich zmysłów na mapie i wskazała policji odległe miejsce. Ciało mężczyzny udało się odnaleźć zaledwie 150 metrów od miejsca wskazanego na mapie.

Sprawa Sylvestra Tonet'a

4. Sprawa Penny Serra.

Penny Serra została zabita 16 lipca 1973 roku, w stanie Connecticut. Po tym jak sprawa utkwiła w martwym punkcie, detektyw prowadzący sprawę postanowił zgłosić się do medium o imieniu Pascarella Downey. Downey miała wizję w trakcie której zobaczyła, że prawdopodobnym mordercą jest mechanik z imieniem rozpoczynającym się od litery "E". Downey powiedziała również, że zabójca nie zostanie natychmiast złapany, ale krew okaże się jego zgubą. Wszystkie prognozy medium okazały się słuszne, gdy 26 lat później zatrzymano mężczyznę o imieniu Edward, po przeprowadzeniu badań DNA na podstawie znalezionej krwi przestępcy. Okazuje się, że w lipcu 1973 roku mężczyzna pracował jako mechanik.

Sprawa Penny Serra

5. Sprawa Arthura Herberta.

Arthur Herbert był pilotem, którego samolot tajemniczo zniknął w 1984 roku. Mimo wszczęcia ogromnej akcji poszukiwawczej, której celem było odnalezienie Arthura i trzech pasażerów jego samolotu, maszyny i ludzi nie udało się odnaleźć. Zrozpaczona siostra Arthura nie mogła się z tym pogodzić, dlatego zgłosiła się do medium o imieniu Noreen Renier. Medium wskazała na mapie dokładną lokalizację rozbitego samolotu, a także była w stanie opisać ostatnie chwile z życia pilota. Samolot i ciała odnaleziono we wskazanym miejscu, a sama sprawa jest kolejnym dowodem na to, że obok naszego świata może istnieć świat nadprzyrodzony.

Sprawa Arthura Herberta

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze