Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niewyjaśnionych tajemnic starożytności

Każdego roku miliony turystów przemierzają świat wzdłuż i wszerz, by na własne oczy zobaczyć jedne z największych atrakcji i zabytków czasów starożytnych: Piramidy w Gizie, Stonehenge, Angkor Wat, Koloseum w Rzymie, Chichén Itzá, Machu Picchu i inne niesamowite struktury. Wciąż poznajemy nasz świat, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że ten nadal kryje przed nami wiele tajemnic.

Mimo, że wiele tajemnic starożytności udało się rozwikłać, wciąż istnieją takie, które nie znajdują wyjaśnienia. Poniżej przedstawiamy kilka niezwykłych tajemnic starożytności. Niektóre z nich skłaniają nas do zainteresowania się tak zwaną zakazaną archeologią.

1. Skamieniałe ślady butów z Antelope Springs.

Dnia 1 czerwca 1968 roku kolekcjoner skamielin William J. Meister Sr. Zabrał swoją rodzinę na wycieczkę do Antelope Springs gdzie miał zamiar zbierać skamieliny. Odłupawszy kawałek skały jego oczom ukazał się skamieniały odcisk buta. Aby było jeszcze ciekawiej, wewnątrz odcisku znajdowały się skamieniałe resztki rozgniecionego trylobita – a te wymarły przed 280 milionami lat. Według oficjalnej archeologii współczesny człowiek wyewoluował z gatunku Homo erectus około 190 tysięcy lat temu. Jak zatem wytłumaczyć ludzkie ślady w skamieniałości? Dodamy, że to nie jedyne znalezisko skamieniałych śladów człowieka.

Skamieniałe ślady butów z Antelope Springs

2. Stegozaur wyrzeźbiony na ścianie świątyni w kompleksie Angkor.

Kompleks Angkor znajdujący się w kambodżańskiej dżungli został stworzony przez cywilizację Khmerów, która żyła w tych rejonach od VIII do początku XV wieku naszej ery. Budowle które tam znajdziemy, na czele ze świątynią Angkor Wat budzą zachwyt wszystkich którzy je widzieli. Tak się składa, że ściany jednej z tutejszych świątyń (Ta Prohm) zdobią wizerunki dziwnych zwierząt, w tym masywnego zwierzęcia przypominającego stegozaura. Jak ludzie żyjący w tamtych czasach mogli go znać? Czy te zwierzęta żyły w dżungli?

Stegozaur wyrzeźbiony na ścianie świątyni w kompleksie Angkor

3. Kamienie z Ica.

Zwolennicy teorii jakoby ludzie żyli w tych samych czasach co dinozaury mają na to kilka dowodów, jednym z nich są kamieni z Ica, będące najpewniej pozostałością po prekolumbijskiej cywilizacji. Sprawę kamieni nagłośnił Javier Cabrera, który otrzymywał kamienie od ludności zamieszkującej peruwiański region Ica. Liczbę szacuje się na kilkanaście tysięcy, z czego wiele przedstawia sceny ludzi walczących z dinozaurami, a nawet posiadających udomowione dinozaury.

Kamienie z Ica z dinozaurami

4. Starożytne żarówki Egiptu.

Czy starożytni Egipcjanie mogli znać elektryczność? Wielu uważa, że tak, a jako dowód przedstawia płaskorzeźby prezentujące coś co przypomina jakąś formę żarówki, podłączoną kablem do jakiegoś pudełka na którym siedzi inna postać. Jeżeli chciałbyś zobaczyć te niezwykłe płaskorzeźby będziesz musiał wybrać się do Dendry w Egipcie. Być może to pozwoli ci wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Poniżej przedstawiamy jedno ze zdjęć z Dendry.

Starożytne żarówki z Dendry z Egiptu

5. Inne zagadki zakazanej archeologii.

Naukowcy od wielu lat trzymają się standardowej koncepcji powstania człowieka, dlatego odkrycia przeczące ogólnie przyjętej wizji rozwoju cywilizacji człowieka są odrzucane. Jeżeli przeszukacie sieć w poszukiwaniu hasła „Zakazana archeologia" traficie na takie niewyjaśnione tajemnice jak: napromieniowane ruiny miasta Mohendżo Daro, które może być dowodem na użycie broni nuklearnej przed tysiącami lat; przedmioty odnajdywane w skamielinach datowanych na miliony lat; kamienie z Puma Punku wyglądające jak wykonane maszynami itd. Na całym świecie odnajdywane są przedmioty nie pasujące do ustalonych z góry ram czasowych.

Kamienie w kształcie litery H z Puma Punku

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane