Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niepokojących zdjęć, które będą cię prześladować

Od czasu wynalezienia aparatu, zdjęcia przyniosły radość wielu ludziom, oraz robiły na odbiorcach wrażenie w różny sposób. Od zdjęć wywołujących szok, przez zdjęcia wprawiające w osłupienie, po zdjęcia, które potrafią odmienić czyjeś życie – efekty fotografii mają głęboki wpływ na nas wszystkich. Wszak jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów.

Dziś zdjęcia odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Dają nam odpowiedzi na pytania, pokazują nam prawdę w środku kłamstwa, a nawet tworzą kłamstwa w miejsce prawdy. Poniżej chcielibyśmy zaprezentować wam kilka takich zdjęć, zdjęć, które w wielu ludziach wywołują niepokój i zostają zapamiętane na zawsze.

Czytaj więcej...

5 wielkich tajemnic, które nie zostały jeszcze wyjaśnione

Tajemnice zawsze pociągają ludzi, a na świecie jest wiele tajemnic i legend, których nie udało się rozwiązać przez wieki. Mimo, że wielu próbowało je rozwiązać, przez badania podejmowane bezpośrednio na miejscu lub na odległość, to one przetrwały próbę czasu i wciąż wzbudzają ciekawość w kolejnych ludziach.

Większość nierozwiązanych tajemnic odnosi się zazwyczaj do przestępstw, starożytnych legend oraz artefaktów, którym przypisuje się wielką moc. Jeżeli chciałbyś by celem twojego życia było rozwiązanie jakiejś znanej tajemnicy, to zapraszamy do rozwinięcia artykułu, gdzie prezentujemy pięć tajemnic, które wciąż czekają na sensowne wyjaśnienie.

Czytaj więcej...

5 cudów religijnych, które ciężko wyjaśnić

Amerykański pisarz Stuart Chase powiedział kiedyś: "Tym, którzy wierzą, nie potrzeba dowodów. Dla tych, którzy nie wierzą, żaden dowód nie jest prawdziwy." W tych słowach jest wiele prawdy, bowiem ludzie z natury zawsze szukają dowodów, aby potwierdzić własne przekonania. Jak na ironię, ma to miejsce nawet w przypadku cudów religijnych, czyli wydarzeń, które z racji działania sił wyższych są naukowo niewytłumaczalne.

Na ten przykład Kościół katolicki, który uznaje, że cuda są poza pojmowaniem nauki, nadal prowadzi wiele badań zanim uzna dane zdarzenie za prawdziwy cud. Kilka takich wydarzeń, uznawanych obecnie za prawdziwe cudy znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej...

Optyczne iluzje, które oszukają twój mózg

Iluzje optyczne są czymś wspaniałym, czymś co potrafi nas oszukać i dostarczyć masy rozrywki. Ostatecznie to nas mózg podejmuje decyzję o tym, co widzimy na zdjęciu bądź filmiku, więc każdy z nas może nieco inaczej postrzegać daną iluzję optyczną. Rzeczywiście jest bardzo łatwo manipulować naszym mózgiem, by zobaczył rzeczy, które naprawdę nie istnieją.

W sieci znajdziecie wiele świetnych przykładów iluzji optycznych, więc jeżeli masz chwilę czasu możesz się sam przekonać o tym, czy twój mózg da się nabrać. Na początek proponujemy ci obejrzenie poniższego filmiku przedstawiającego kilka iluzji optycznych. Następnie możesz wybrać się w podróż po sieci i poświęcić iluzjom optycznym nieco więcej czasu.

Czytaj więcej...

10 dziwnych japońskich teleturniejów

Japońska kultura jest jedną z najbardziej fascynujących na świecie i od dawna intryguje ludzi z krajów zachodnich. Szczególnie interesująca jest japońska popkultura, w tym gry wideo, manga oraz anime. Jednakże japońska popkultura oferuje dużo więcej od tego, często w bardzo zaskakujący sposób.

Spójrzmy chociażby na japońskie teleturnieje, które od dawna uchodzą za jedne z najdziwniejszych towarów eksportowych japońskiej kultury. Cechą charakterystyczną tych widowisk jest między innymi upokarzanie uczestników oraz wykonywanie bardzo dziwnych zadań. Kilka takich dziwnych japońskich teleturniejów możecie zobaczyć w rozwinięciu rankingu.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze