Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najlepszych piosenek Avril Lavigne

Avril Lavigne to kanadyjsko-francuska piosenkarka i autorka tekstów, urodzona 27 września 1984 roku w Belleville, w prowincji Ontario. W 2002 roku, na kilka miesięcy przed ukończeniem 18 lat, wydała swój debiutancki album „Let Go", stając się jedną z najpopularniejszych artystek pop punkowych. Od swojego debiutu do chwili obecnej sprzedała ponad 30 milionów albumów i 50 milionów singli na całym świecie.

Jeżeli szukasz najlepszej piosenki Avril Lavigne poniżej znajdziesz dziesięć popularnych singli piosenkarki. Ranking powstał na podstawie kilku toplist, w tym Spotify. Własne propozycje możesz zgłaszać w komentarzach.

1. Girlfriend.
Piosenka miała swoją premierę 27 lutego 2007, stając się jednym z największych hitów w karierze Avril Lavigne. Jeden z najlepiej sprzedających się singli 2007 roku, z łączną liczbą 7,3 miliona sprzedanych kopii na świecie.

2. Complicated.
Jeden z największych przebojów z debiutanckiego albumu piosenkarki. Singiel przez kilka tygodni znajdował się na pierwszym miejscu list przebojów w Australii, Nowej Zelandii i Meksyku. Piosenka nominowana do dwóch nagród Grammy.

3. I'm with You.
Kolejny singiel z debiutanckiego albumu „Let Go". Piosenka była pierwszą balladą Lavigne wydaną jako singiel. Była to druga piosenka Avril nominowana do nagrody Grammy w kategorii Piosenka Roku na Grammy Awards 2004.

4. What the Hell.
Główny singiel z czwartego albumu studyjnego piosenkarki, Goodbye Lullaby. Po wydaniu piosenka uzyskała przychylne opinie krytyków i słuchaczy. Duży sukces odniosła w Japonii, osiągając numer jeden na tamtejszej topliście.

5. Here's to Never Growing Up.
Jedna z najnowszych piosenek Avril Lavigne, będąca głównym singlem do albumu z 2013 roku. Towarzyszący piosence teledysk został wyreżyserowany przez Roberta Halesa. Widzimy w nim Lavigne śpiewającą na szkolnym balu.

6. Wish You Were Here.
Piosenka wydana jako trzeci i ostatni singiel z czwartego albumu studyjnego artystki. Towarzyszący piosence teledysk został wyreżyserowany przez Dave'a Meyersa i miał swoją premierę w dniu 9 września 2011 roku.

7. My Happy Ending.
Serwis Allmusic oznaczył utwór jako jedną z najlepszych piosenek post grunge wszech czasów. Piosenka debiutowała 7 lipca 2004 i dotarła na wysokie miejsca na toplistach muzycznych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

8. When You're Gone.
Piosenka napisana na potrzeby albumu „The Best Damn Thing", wydana 19 czerwca 2007 roku. Utwór jest o byciu z kimś kogo kochasz, a z kim trzeba się pożegnać. Teledysk do piosenki został wyreżyserowany przez Marca Klasfelda.

9. Smile.
Smile to piosenka Avril Lavigne, która debiutowała jako drugi singiel do jej czwartego albumu studyjnego. Piosenka została wydana 11 kwietnia 2011 roku w australijskich stacjach radiowych, a następnie 6 maja 2011 w USA.

10. Sk8er Boi.
Kolejna piosenka, która znalazła się na debiutanckim albumie artystki. Utwór otrzymał nominację do Grammy w kategorii Best Female Rock Vocal Performance w 2003 roku. Teledysk do piosenki wyreżyserował Francis Lawrence.

 

Playlista z piosenkami Avril Lavigne

Wszystkie powyższe utwory, oraz kilka dodatkowych piosenek, znajdziecie na naszej playliście opublikowanej w serwisie Youtube: 16 najlepszych piosenek Avril Lavigne. Playlistę możecie odsłuchać również na naszej stronie, uruchamiając poniższy odtwarzacz.

Komentarze   

 
0 #1 Xenka 2015-02-05 15:41
Świetny pomysł z tą playlistą, od razu lepiej się słucha.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane