Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


12 najlepszych piosenek Rihanny

Rihanna, a właściwie Robyn Rihanna Fenty (ur 20 lutego 1988), to jedna z najpopularniejszych piosenkarek ostatnich lat. Jej kariera rozpoczęła się od spotkania z producentem muzycznym Evanem Rogersem pod koniec 2003 roku. Pod jego kierunkiem nagrała taśmy demo, które zostały rozesłane do kilku wytwórni płytowych, co ostatecznie doprowadziło od podpisania kontaktu z Def Jam Recordings.

Do chwili obecnej Rihanna sprzedała ponad 150 milionów płyt na całym świecie, co czyni z niej jedną z najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów. Jej najlepiej sprzedającym się singlem jest „Love the Way You Lie" wydany w 2010 roku. Poniżej znajdziesz więcej piosenek artystki.

1. Umbrella.
Umbrella to jedna z pierwszych wielkich singli Rihanny. Singiel został wydany w marcu 2007 roku i znalazł 6,6 miliona nabywców na całym świecie. Piosence towarzyszył teledysk wyreżyserowany przez Chrisa Applebauma.

2. Don't Stop the Music.
Ten singiel miał swoją premierę we wrześniu 2007 roku i okazał się jeszcze większym sukcesem komercyjnym od piosenki Umbrella. Na całym świecie znalazł około 7,6 miliona nabywców. Teledysk był kręcony w Pradze.

3. Take a Bow.
W Stanach Zjednoczonych piosenka zadebiutowała z numerem jeden na liście Billboard Hot 100. Osiągnęła szczyt również w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Danii. Singiel sprzedał się w liczbie 5 milionów egzemplarzy.

4. Disturbia.
Utwór miał swoją premierę w czerwcu 2008 roku i szybko zyskał sobie przychylność słuchaczy. Piosenka odniosła sukces komercyjny, sprzedając się w nakładzie 5,3 miliona kopii. Teledysk wyreżyserował Anthony Mandler.

5. Live Your Life.
Kolejną bardzo popularna piosenką, tym razem nagraną przy współudziale Rihanny, jest Live Your Life. Singiel został wydany we wrześniu 2008 roku i znalazł około 5,6 miliona nabywców. Tutaj również reżyserem teledysku został Anthony Mandler.

6. Love the Way You Lie.
Singiel „Love the Way You Lie" to obecnie największy sukces komercyjny barbadoskiej piosenkarki – wystarczy wspomnieć, że na całym świecie znalazł 12,8 miliona nabywców. Piosenka nagrana razem z Eminemem.

7. Only Girl (In the World).
Singiel Rihanny z jej piątego albumu studyjnego, wydany 10 września 2010 roku. Piosenka została dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych oraz słuchaczy. Ci ostatni kupili singiel w ilości 6,2 miliona kopii.

8. S&M.
Utwór został wydany w dniu 21 stycznia 2011 roku, jako czwarty singiel z albumu Loud. Niektórzy krytycy chwalili jego dźwięk i kompozycje, podczas gdy inni krytykowali jawnie seksualne teksty. Singiel sprzedał się w liczbie 5,9 miliona kopii.

9. We Found Love.
Kolejny wielki sukces komercyjny i 8,5 miliona sprzedanych kopii. Teledysk otrzymał mieszane recenzje krytyków, ze względu na głębokie nawiązanie do byłego chłopaka piosenkarki i przemocy jaką stosował wobec niej.

10. Diamonds.
Utwór miał swoją premierę 26 września 2012 roku, osiągając ostatecznie sprzedaż na poziomie 7,5 miliona kopii. Piosenka została dobrze przyjęta przez większość krytyków, podobnie zresztą jak teledysk do niej.

11. Stay.
Stay to piosenka nagrana przez Rihannę na jej siódmy album studyjny. Singiel został wydany w dniu 7 stycznia 2013 roku, osiągając sprzedaż na poziomie 10 milionów kopii. Teledysk do utworu wyreżyserowała Sophie Muller.

12. The Monster.
Monster to piosenka Eminema z gościnnym występem Rihanny. Utwór został wydany 29 października 2013 spotykając się z pozytywnymi recenzjami ze strony krytyków. Singiel rozszedł się na świecie w liczbie 5,7 miliona kopii.

 

Wszystkie utwory przedstawione w powyższym rankingu znajdziecie również na naszym oficjalnym kanale na YouTube. Playlista: 12 najlepszych piosenek Rihanny.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane