Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najdroższych teledysków w historii muzyki

W historii przemysłu muzycznego tylko 49 teledysków kosztowało 500 tysięcy dolarów i więcej. Janet Jackson nakręciła aż sześć teledysków kosztujących 0,5 miliona dolarów lub więcej, podczas gdy Michael Jackson, Britney Spears , oraz Ayumi Hamasaki (znana również jako Ayu) mają po pięć teledysków kosztujących 500 000 dolarów lub więcej.

Jeżeli chciałbyś posłuchać, a przede wszystkim zobaczyć najdroższe teledyski w historii branży muzycznej, znajdziesz je w rozwinięciu artykułu. Lista została uszeregowana według szacunkowego kosztu na rok 2014, skorygowanego o stopę inflacji. Pozostałe utwory z listy najdroższych teledysków znajdziesz na angielskiej Wikipedii.

1. Scream - Michael Jackson i Janet Jackson / 10 834 025 dolarów.
Chociaż trwa niecałe 5 minut, teledysk do singla Scream kosztował w 1995 roku 7 milionów dolarów – a to po uwzględnieniu inflacji daje nam około 10,8 miliona dolarów dzisiaj. Teledysk zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, do najważniejszych można zaliczyć MTV Video Music Awards oraz Grammy. Niestety sam utwór nie zyskał dużej popularności.

2. Express Yourself - Madonna / 9 512 752 dolarów.
Express Yourself to piosenka amerykańskiej piosenkarki Madonny z jej czwartego albumu studyjnego Like a Prayer (1989). Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Davida Finchera, człowieka który stał za kamerą „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona", „Obcego 3" oraz thrillera „Siedem". Posłuchajcie i zobaczcie jak prezentuje się dziś.

3. Die Another Day - Madonna / 7 998 279 dolarów.
Die Another Day to piosenka wykorzystana w filmie o Jamesie Bondzie pod tym samym tytułem, wykonana przez piosenkarkę Madonnę. Teledysk przedstawia Madonnę jako więźnia na sali tortur, na przemian z szermierzami ubranymi w biały (dobro) i czarny strój (zło). Rany zadawane przez szermierzy są dublowane na Madonnie.

4. Bedtime Story - Madonna / 7 738 589 dolarów.
Bedtime Story to już trzecia piosenka Madonny na liście najdroższych teledysków w historii muzyki. Utwór otrzymał pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, którzy chwalili hipnotyczny i elektroniczny styl singla. Teledysk do Bedtime Story wyreżyserował Mark Romanek, znany amerykański reżyser teledysków i sztuk teatralnych.

5. Black or White - Michael Jackson feat. L.T.B. / 6 925 971 dolarów.
Black or White to singel amerykańskiego piosenkarza Michaela Jacksona. Piosenka została wydana przez Epic Records w dniu 11 listopada 1991 roku, zaś teledysk do utworu został wyemitowany w MTV, BET, VH1 oraz Fox w dniu 14 listopada 1991 roku. Teledysk miał jednoczesną premierę w 27 krajach świata, gromadząc przed telewizorami około 500 milionów osób.

6. Estranged - Guns N' Roses / 6 530 293 dolarów.
Estranged to ballada i teledysk w wykonaniu amerykańskiego zespołu hardrockowego Guns N' Roses. Teledysk został wydany w grudniu 1993 roku, za jego nakręcenie kosztowało wtedy 4 miliony dolarów. Fragmenty tego filmu były kręcone w czasie koncertu na stadionie olimpijskim w Monachium. Całe wideo wraz z piosenką trwa niemal 10 minut.

7. Bad - Michael Jackson / 4 566 901 dolarów.
Bad to piosenka Michaela Jacksona, wydana przez Epic Records we wrześniu 1987 roku, jako drugi singiel z albumu studyjnego Jacksona o tej samej nazwie. Mimo, że teledysk przedstawia tylko grupę tancerzy na stacji metra, jego wyreżyserowanie kosztowało 2,2 miliona dolarów w 1987. W filmie możemy zobaczyć nieodkrytego jeszcze Wesley'a Snipes'a.

8. Too Legit to Quit - MC Hammer / 4 201 447 dolarów.
Teledysk do piosenki „Too Legit to Quit" jest jednym z najdroższych teledysków w historii między innymi ze względu na bogatą warstwę fabularną i występy znanych gwiazd. Tutaj piosenka jest właściwie tłem dla historii opowiadającej o tym jak MC Hammer obwieszcza wszystkim, że kończy karierę, tak naprawdę wyruszając na poszukiwanie cennego artefaktu.

9. What's It Gonna Be?! - Busta Rhymes & Janet Jackson / 4 033 389 dolarów.
Piosenka amerykańskiego rapera Busta Rhymes, z gościnnym wokalem piosenkarki Janet Jackson. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Hype'a Williams'a za kwotę 2,4 miliona dolarów. Jest to jeden z najdroższych teledysków w historii, co w głównej mierze zawdzięcza niezwykłym jak na swoje czasy efektom specjalnym.

10. Victory - Puff Daddy feat. The Notorious B.I.G. & Busta Rhymes / 3 906 676 dolarów.
Victory to piosenka nagrana przez amerykańskiego artystę hip hop Puff Daddy'ego. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Marcusa Nispela, a jego premiera miała miejsce 31 marca 1998 roku. W tym prawie 8-minutowym dziele zagrali tacy aktorzy jak Dennis Hopper oraz Danny DeVito. Budżet teledysku wyniósł 2,7 miliona dolarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane

Najlepsze czekolady

IT rozwiązania - Statim. Integrator, infrastruktura IT

Profesjonalne i wysokiej jakości rozwiązania IT dla biznesu. Enterprise IT, zaawansowane integratory, infrastruktura w firmie.
statim.com.pl